Připojení aktivních repro k Panasonic tv

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mistr555 20. 7. 2014 08:36

Dobrý den , mám celkem zásadní problém s mojí tv Panasonic TX-P50G20 , koupil jsem si aktivní repro focal xs book wireless a zjistil jsem nedostatek mojí televize :

když připojím repro normálně přes cinch konektory , hlasitost nejde regulovat jinak než na repro , nic moc , ale řešitelné , zapojil jsem je do konektoru na sluchátka , ale :

ta televize normálně hraje dál přes interní repráky a zároveň přes ten sluchátkový konektor takže z obojího , hlasitost interních repro sice jde stáhnout na ovladači na nulu , ale :

ovládání připojených repro teď musím dělat složitě přes menu tv a nastavování hlasitosti sluchátek , nikoliv na ovladači a s funkcí mute se mohu asi rozloučit...

nějaké nápady , řešení?
sice mohu koupit jiné repráky s ovladačem a tyto používat jen u pc , ale budu mít navíc ovladač na hlasitost nic moc...

Existuje třeba universální dálkový ovladač co toto vyřeší?
Či jiné řešení?

Děkuji předem.
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod JJezevec 21. 7. 2014 14:51

Obávám se že to nepůjde.
Mám také TV panasonic (LCD TX-L39E6E) a ovládání sluchátek je vždy zanořeno v MENU a to bohužel nejde nijak obejít. takže ovládání jen přes několik tlačítek do "MENU".
Předpokládám, že plazma má to má podobné.
Je škoda, že repráky nemají své vlastní ovládání pak by nebyl problém povely přeučit do libovolného universálního DO.

Na druhou stranu já mám DO One For All Essence 4 na na paňoura jde jak víno. Navíc to bere málem i pod peřinou. Čili nemusím prakticky mířit. Další výhodou jsou celkem kvalitní tlačítka i ergonometrie celého DO.

A Xtreamer by měl jít celkem dobře naprogramaovat.
A také cena je velmi sympatické cca 410Kč + doprava. A to je za hubičku.

Kód: Vybrat vše
http://elektro-instalacni-material.cz/cz-detail-2707-univerzalni-dalkovy-ovladac-ofa-comfort-essence-4.html
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr555 21. 7. 2014 16:13

Já právě řeším zda tyto repro (Focal xs book wireless) koupit ještě jednou abych měl stejné u pc a u tv (jejich zvuk se mi dost líbí) zatím je přenáším sem a tam dočasně , protože je to rozdíl třídy proti logitech x540 co mám u pc z minulosti a nebo jestli jít do Audioengine A5+ ty jsou ale dražší a ošklivější :-D , ale zas s ovladačem , případně nějakou jinou alternativu o které nevím do 10000kč , pak bych šel i do nějakého ovladače , ale potřebuji něco na velké tužkové baterky mám jich tu cca 30 :-)

vyhlídl jsem si zatím nejspíš tento
http://www.dalkove-ovladace.cz/univerza ... kro-p-2171

Píšou tam , že ho i pošlou naprogramovaný což by bylo super...
má někdo zkušenost?
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod JJezevec 21. 7. 2014 16:45

Vypadá zajímavě.
Pokud koupíte dejte sem vědět jak moc jej musíte mířit aby reagoval.
U mě by asi neprošel. Důvodem je umístění barevných tlačítek až dole. U přístrojů které používám se tyto tl. používají velmi často a jejich umístěním bych si asi vykloubil prsty.
Takže hodně štěstí.
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr555 21. 7. 2014 17:21

Kdybych se přece jen rozhodl pro ten váš , jak často měníte baterky v něm :-) ?

ty repráky mají bluetooth to by mohlo jít nějak nastavit ne ?

máte ten xtreamer otestovaný či jiný podobný model?

jak složité je to naprogramovat ?
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod JJezevec 21. 7. 2014 17:57

Mám ho asi půl roku a baterie jsem zatím neměnil. 4xR03 mikrotužka.
Ovládání přes bluetooth určitě programovat nepůjde. Běžné ovládání umí jen infra, ty lepší i RF, pak funguje po celém domě, ale to jsou obvykle ceny 2000-5000Kč.Na Bluetooth jsou spíše specializovaná DO než ta k TV.

Ne, Xtreamer nemám. A nevím zda je obsažen v paměti přístroje. Ale má to cca 100 pamětí a jen asi 42 tlačítek pro jeden přístroj. Takže by mělo jít naprogramovat více než 2 přístroje.
Pokud to nestačí je možno zavolat nebo napsat mail servisní firmě v ČR a jednak se zeptat jestli je tam v databázi Xtreamer a případně domluvit naprogramování. To je zcela zdarma.

Jinak domácí manuální naprogramování je otázka vteřin. Buď prostě znáte kód např. u Panasonicu je těch kódů několik. Pak je prostě třeba zkusit který je pravý. A já jsem si ještě měnil a prohazoval některá tlačítka.
Faktem je, že DO na TV moc neužívám. Používám totiž TV jen jako monitor a programy přepínám na Satelitu.
Pokud jde o programování tl. tak to je ještě jednodušší. Dáte DO k sobě a řeknete jim (nastavíte) které tlačítko na jednom DO je zrcadlem toho na druhém DO.

Řeknu vám, že jsem před tím měl asi 10 universálních DO a teprve tohle je téměř dokonalé. Samozřejmě jsem jako správný Čech kupoval spíše ty levnější 200-800Kč. Některý jsem ale vrátil nebo vyhodil hned po několika dnech (týdnech). Důvodem proč ty levnější DO je to, že při mé frekvenci použití se cca po 2-4 letech omačkají tlačítka a DO pak špatně reaguje. Vyhazovat po takové době DO za 2-3tisíce (např. Logitech) se mi nechce. A tohle je první kde cítím, že další DO bude asi to samé!!!!!!!

Já jsem komunikoval s touto firmou:
Jiří Skýpala - vedoucí servisu
SOLIGHT HOLDING s.r.o.
tel. +420 491 512 081
fax. +420 491 512 097
mail jiri.skypala@solight.cz
web www.solight.cz



nebo můžete použít tuto:
Adresa : EMOS spol. s r.o.
Phone: 0800142038
E-mail: oneforall@emos.cz
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 7. 2014 18:48

Nevím, jak u vás, ale minimálně u části nových TV Panasonic se v menu dá nastavit, z čeho má jít zvuk. Pokud se zvolí „sluchátka“, pak se ovladačem ovládá sluchátkový výstup - hlasitost sluchátek.

Chápu, že to asi neřeší zcela diskutovaný problém...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr555 21. 7. 2014 19:08

Díky za vyčerpávající reakci :-) asi ho vezmu a uvidím co se s tím dá dělat...

jinak to menu svojí televize jsem prolezl celé vícekrát a nenašel jsem to tam nikde...
škoda toho - tohle jsem při výběru tv ani repro netušil...

ještě mě napadá otevřít tv a přepojit vnitřní repro na jakca , ale to se mi moc nechce , nevím co je kde a jak na ten kryt přidělané a je to trošku drahá sranda ta telka...
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod JJezevec 21. 7. 2014 19:24

To MgX@ Také jsem na své TV nenašel. Ale zase jsem to nijak moc nehledal.

To mistr555@ Výběr DO je na vás nechci být zodpovědný za váš výběr.
Jinak dle mého názoru není na trhu mnoho lepších DO za tyto prachy. A horších ovládání je tolik, že by jste je mohl valníkem vozit. (viz všechny v Kauflandu, Lidlu,..)
A za 2-5 tisíc bych i já zřejmě zvážil nějaký model DO od firmy Logitech.

P.S.: Na webu firmy Emos mají také český návod. Mrkněte na něj. Cena je ale u nich vyšší.
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr555 21. 7. 2014 19:35

v pohodě ten ovladač vypadá celkem dobře asi i lépe než ten můj původně vyhlédnutý...

Mám objednáno za pár dní napíšu dojmy...
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod mistr555 22. 7. 2014 19:53

Hoši asi je vybráno , buď JAMO P 404 HG černé a nebo spíš Q Acoustics BT3 spíš tyto , ale až tak za měsíc a půl zatím přenáším :-) a naučím se s ovladačem
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod mistr555 24. 7. 2014 18:18

Tak ovladač je doma a funguje parádně jak na tv tak na xtreamera , díky za tip .-)

Ted jsem ale oběvil nedostatek zásadní nefunguje panasonic viera tools a guide tlačítko co s tím ?

Tak guide již funguje po naprogramování tv jiným kodem , ale nevím jak ho naučit ten tools...
Nějak mi to nejde zkopírovat i když to zkusím uložit do jiného režimu ovladače - amp třeba tak to tam nepřepne a ten mod jak bych nenastavoval
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod mistr555 7. 8. 2014 19:02

Tak hoši Q Acoustics Q-BT3 jsou doma a hrajou víc než dobře , k tv jsou rozhodně fajn volba , když je srovnám Q Acoustics Q-BT3 vs Focal Xs Book wireless u pc na cinch připojení obojího tak to hraje +- stejně focal možná výraznější a lepší hlas , Q-BT3 zase trochu výraznější ty okolní zvuky a basy , ale zanedbatelný rozdíl , u tv je situace jiná , tam ta optika + ovladač hraje ve prospěch Q-BT3

I když je to skoro totéž k pc bych si vybral ty focaly , k tv rozhodně ty q Acoustiky ,
Takže tak je mám i umístěné a asi to tak i dlouhá léta zůstane beze změn a upgradů :-)
Rozhodně doporučuji...
mistr555
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků