Pozorovací vzdálenosti - tabulky...diskuze

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marts 29. 6. 2014 10:02

Ano, většinou v klasických filmech hloubka ostrosti vede divákovo oko, ale i takový film obvykle obsahuje záběry které jsou sestaveny tak, aby se člověk mohl svobodně rozhlédnout po scéně a vychutnat detaily v celé šíři obrazu.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xchullit79 29. 6. 2014 10:35

chlapy vyzkoušejte HDTV Calculator (s google play)

super věc.
xchullit79
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 29. 6. 2014 10:54

Nejake kalkulatory mi pripadaji jako nesmysl.
Snad taky zalezi, co mi vyhovuje, jake mam rozmery pokoje atd. Ted jsem to meril - mam 42" a hlavu mam od ni +- 3.5 m (spravne bych mel sedet od ni cca. 1.8 m).
Vzhledem k tomu, ze vetsina s TV zaroven ma doma i nejake to dom. kino, tak bych musel mit i predni repro (vetsinou jsou v urovni TV) +- i takhle vzdalene od sebe. To vsichni mate obyvak ve tvaru nudle..? Nebo sedite uprostred pokoje..?
Naposledy upravil Abox dne 29. 6. 2014 16:08, celkově upraveno 1
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 29. 6. 2014 14:32

Pro mě je ideální pozorovací vzdálenost stejná jak u PC, TV, tak u plátna - 2,7-3,2x(výška obrazu)
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 29. 6. 2014 16:17

Když se dívám na film v HD na TV, tak sedím u ní v křesle (úhlopříčka pouhých 40"). To už ani není střed pokoje, ale spíš prostor u TV.
Když promítám na plátno (100") tak sedím na pohovce.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xchullit79 3. 9. 2014 09:49

abych pravdu řekl, doporučená prověřená vzdálenost od alza, pro jakýkoliv 40 palec je 1,8-2,2 m , já koukám z malé ložnice z 2,5-2,7 m a pořád se mi zdá velikost větší než ta přenosná 32''

s kolika metrů koukáte na oněch ''pouhých 40'' ?
xchullit79
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 3. 9. 2014 10:10

xchullit79 píše:s kolika metrů koukáte na oněch ''pouhých 40'' ?


Z cca 2.5 metru na 42'' a TV mi připadá dost malá. Na filmy fe fullHD si dávám křeslo cca 1,5 metru od TV a je to tak akorát.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod sergej.781 1. 10. 2014 13:55

Mám tv-32"- full hd 4 dny a zatím mám takové pocity:

sledování BD - úžasné a je jedno zda z dálky nebo zblízka, kde si tedy člověk užije více detaily

sledování obyčejných kanálů - z dálky 1,5m snižju uhlopříčku z 80cm na 55cm,
takto to dělám i u menších formátů AVI a DVD, pokud neležím v posteli 4 metry od tv

zásadní problém vidím ve starších nahrávkách pořízené rekordérem, kde kratší ani větší vzdálenost od TV nepomáhá, tam byla zlatá CRT TV
sergej.781
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 7. 10. 2014 17:51

Tohle jsem taky nikdy nepochopil, jak je možný, že na CRT je ten obraz o tolik lepší při nekvalitním zdroji
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 8. 10. 2014 11:01

To je myslím celkem logické. Podobné je to u i audia.
Jaký je následek nekvalitního signálu u analogového zobrazovače (CRT)? Zvýšená hladina šumu, popř. jiné spojité defekty.
A u digitálního zobrazovače? Nejčastěji pixelace (rozkostičkování) nebo pokusy o interpolaci (dopočítání).
Co je lidskému oku přirozenější, je celkem jasné.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 8. 10. 2014 17:09

To jo, ale já jsem myslel případ stejného zdroje - pokud je rozkostičkování už ve zdroji, tak se zobrazí i na tom starým CRT, pokdu je šum ve zdroji, tak se zobrazí i na LCD.
To co jsi napsal je spíš případ analogového (třeba vysílání) - v minulosti zobrazovaného na LCD.
Já jsem spíš myslel případ, kdy vezmeš nějaký DVD rip a pustíš si to jenou přes nějaký MMC/PC přes SCART na CRTčku - a přestože je tam ještě v cestě ten SCART, kterej to mimochodem při připojení na LCD úplně zdegraduje, tak na tom CRT ten obraz vypadá jako když na LCD zobrazíš originální kvalitní DVD s dvojnásobným rozlišením před HDMI. A to je pro mě ta záhada.
CRT i když to tam pustíš přes analogovej vstup a je to nějakej blbej kinorip, tak z toho nějakým zázrakem vytáhne všechny barevný odstíny a detaily a dělá to dojem, jako kdyby ses na LCD díval na originální DVD. Tohle jsem nikdy nepochopil a asi nepochopím - leda že by jednou na OLED byl obraz ze špatného zdroje stejně kvalitní jako na CRT - pak by to znamenalo, že to LCD prostě nezobrazí z nějakýho důvodu jemné přechody barevných odstínů apod. - pak je ovšem naprd řešit 4k na LCD, ale to už je zas jinej případ
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slovacik 8. 11. 2014 07:53

Ahojte aj ja sa rozhodujem medzi velkostou telky. Z 2 az 2,5 metra je lepsia az 101cm uhlopriecka? Teraz mam 80 cm uhlopriecku sa mi zda tak akurat mam obavu ist do vecsej lebo v predajni porovnat a doma je dost rozdiel. Chcel by som konkretne tento http://led-televizory.heureka.sk/samsung-ue40h5500/
len mam obavu z velkosti uhlopriecky
Su nejake konkretne modeli na rok 2014? nejak sa v tom nevyznam.
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod frantisek99 11. 11. 2014 21:04

Ahoj, mám dotaz chci si koupit Sony Bravia KDL-W705 (na ps4,Blu-ray a taky na tv kanály). Mám vzdálenost od 200 cm max 280 cm. Bude lepší úhlopříčka 80 cm a nebo 107 cm. Nevím si rady.Děkuji za odpověď :-)
frantisek99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 11. 11. 2014 21:13

Nemas vlastni oci..? 8-D
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frantisek99 11. 11. 2014 21:24

mám ale nevim :-D
frantisek99
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků