Repro na cesty

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 13. 9. 2014 07:45

Ahoj,
mam mozna trochu neobvykly pozadavek, ale zkusim to a treba se k necemu dobereme..
Pracovne jsem dost casto na cestach a pri praci si rad poslechnu nejakou hudbu - at uz internetove radio nebo mp3 z notebooku. Problem je, ze v provozech je casto hluk nebo je potreba "ozvucit" i kolegu, ktery je o par metru dal a tady repracky v notebooku selhavaji..
Proto premyslim o necem, co se mi vejde "zabalit" do kufru s vybavenim a prezije to castejsi prenaseni.. Necekam skvelou zvukovou kvalitu, ale sumitka v notebooku jsou trochu malo.
Uvazoval jsem i o jednom reproduktoru - na predpokladane pouziti by asi stacil.. Preferovany styl hudby je rock, metal a podobne.. Aktivni nebo pasivni - zasuvku pro aktivni vzdycky najdu a nedelam si iluze o sluchatkovem vystupu v notebooku.
Nemate tip/zkusenost/doporuceni, jak to vyresit? Asi bych se nebal ani DIY reseni, ale nemam prilis moznosti a prostoru, kde to stavet..
Dekuji za odpovedi
Honza
j.e.n.i.k.82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 13. 9. 2014 09:50

http://www.teufelaudio.com/headphones/b ... 13584.html

má to aj akumulátor s výdržou na 8 hodín hudby
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 13. 9. 2014 10:33

No, popravde, 130Eur je dost.. Potrebuji se o to nebat :-) Takze radeji neco mene designoveho a vice levnejsiho..
j.e.n.i.k.82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PCDaemon 13. 9. 2014 10:57

Mozno by vyvhovovali Razer Ferox. http://www.alza.cz/razer-ferox-speakers-d227928.htm
PCDaemon
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod ThalesX 14. 9. 2014 16:08

Když se koukám na to zadání tak to by se dalo krásně a levně optimalizovat právě pomocí DIY. Mechanicky si to můžeš uzpůsobit tak, aby to bylo při převozu dostatečně nezničitelné. Zkusil bych vybrat nějaký větší širokáč v ploché otevřené ozvučnici a trochu to naekvalizovat. Byl by tam předpoklad vyšší citlivosti za cenu oželení trochu basů a výšek, díky čemuž by pak stačil i slabší vestavěný zesilovač aby to hrálo dost nahlas.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 17. 9. 2014 06:18

Take mi to prijde jako nejlepsi cesta a "kompromis" mezi odolnosti/zvukem/cenou.. Mas nejaky tip, pripadne planek, od ktereho bych se mohl odrazit?
Jsem mirne limitovan rozmery (presna cisla sem zkusim dopsat behem dne), takze urcite nepujde o nic velkeho..
j.e.n.i.k.82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasheg 17. 9. 2014 09:30

vasheg
Junior

Odeslat příspěvekod vypínač 17. 9. 2014 10:13

Mám zkušenosti s x-mini II a raikko touch, raikko je jasně lepší viz recenze.

Tady mas moji recenzi na heurece :) : http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... r/recenze/

Nevím, jak přísné máš požadavky, ale mě raikko jako přenosné řešení naprosto dostačuje.
vypínač
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snejdy 17. 9. 2014 11:32

škoda toho že nechceš investovat, protože nejpřenosnější (teda když pominu ty x-mini) a nejvíc odolný (kompletně z kovu) a navíc s jasně nejlepším zvukem v kategorii malých přenosných repro je tenhle http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... h-speaker/ má i vestavěnou baterii na cca 7-10 hodin hraní. Myslím že ten kdyby sis koupil tak už nebudeš muset kupovat na cesty nic jiného. Sám ho mám a na cestování jde podle mého názoru o nejlepší řešení, zvuk je naprosto neuvěřitelný a člověk má pocit že z takto malé krabičky to musí popírat fyzikální zákony...
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 17. 9. 2014 14:04

Jendo napiš rozměry a kolik nejvíc si můžeš dovolit investovat. Uvidíme co se s tím dá dělat.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 18. 9. 2014 18:43

Rozmery bych napsal rad, ale jsem na sluzebce a nemam metr :-/ A protoze jsou rozmery zasadni, tak to nechci strilet od boku (rekneme 18x18x15cm, spis ale min). Zkusim to nejak odmerit..
Rozpocet.. Prijde na to.. Vim, ze za petikilo to dohromady nedam, ale na druhou stranu bych s sebou v kufru s naradim vozil nerad neco za bura. Tak rekneme dva tisice max, kdyz to bude min, budu radsi..
j.e.n.i.k.82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 22. 9. 2014 08:14

Rozmery jsou 14 x 13 x 11 cm. Neni to zadna slava, ale uvidime, zda s tim pujde neco udelat..
j.e.n.i.k.82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 22. 9. 2014 08:34

Co použít nějaké autorepro?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 9. 2014 10:53

Nemá na to dost objemu pro ozvučnici.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků