Prenosny DAC/AMP s dig.koax vystupom

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod f1sker.com 17. 9. 2014 08:38

Dobry den, pred casom som tu riesil a uspesne vyriesil velky DAC/AMP. Teraz by som rad vyriesil nieco na cesty, do prace, ku booku a spuntom.

poziadavky: prenosny, ziadne ext napajanie a je potrebny aj slusny dig koax vystup. Cena okolo 2500 kc (uplny max 5000kc).

Napada ma Fiio E10K, pripadne drahsi iFi idsd nano. Nejake dalsie alternativy?

Dakujem za kazdu radu.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 17. 9. 2014 09:35

Poziadavka coax vystupu tvoj vyber dost obmedzuje. Ku akemu zariadeniu ten coax vystup potrebujes? Dane zariadenie nema analogovy vstup? Alebo obsahuje lepsi DAC, nez aky hodlas kupit?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f1sker.com 17. 9. 2014 09:38

Casea lyra digital
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 17. 9. 2014 10:12

Casea spajat s USB to S/PDIF transportom urovne FiiO E10K je nezmysel ... zvuk "rozmazes" transportom a prevodnik to nema ako "opravit", spracuje to, co mu pride na vstup.

Prostrednictvom iDSD Nano by si vedel vsetky tvoje poziadavky vyriesit na velmi slusnej kvalitativnej urovni. Ak to chces pripajat ku Casea DACu, pod tuto uroven by som nesiel. Nano obsahuje vyborny USB transport, v prevadzke na baterie nezavisi od USB napajania. V rezime DAC je Nano vyborne, najma ked v prehravaci nastavis "on the fly" konverziu z PCM do DSD (Foobar2000, JRiver, HQPlayer).

-- 17. 9. 2014 10:22 --

Mas vobec ku Casea nejaky USB transport, alebo hladas len prenosne riesenie?
Lebo ak chces Casea DAC pouzivat z pocitaca, stalo by za to pouvazovat aj nad osobitnym transportom len ku Casea.
Cenovo vyhodne vychadza Gustard U12, vyborny pomer cena/vykon. Je to nastupca U10 a ten som mal moznost pocut. Jasne lepsi, nez hiFace2. http://www.ebay.co.uk/itm/GUSTARD-U12-N ... 3ce85c86ea
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f1sker.com 17. 9. 2014 11:09

Momentalne pouzivam dig vystup zo studiovej zvukovky Maudio
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 17. 9. 2014 11:59

Chces vyssiu kvalitu ako M-Audio, alebo chces USB riesenie namiesto karty do stoloveho PC? Hladas nahradu za M-Audio, alebo ho chces pouzivat nadalej?
Naposledy upravil bogino dne 17. 9. 2014 20:06, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f1sker.com 17. 9. 2014 12:27

Zvuk kombinacie MAUDIO + Casea mi vyhovije, len ma irituje, ze maudio dokaze prestat hrat a je ju nutne restartnut, napr kukam film, dam si pauzu, pozriem nieco na nete a je po zvuku. Ked som fungoval analogovo, tak som ju len vzadu restartol a naskocila, cez digital to je o dost komplikovanejsie a dosli mi nervy z nej. Preto pojde prec.

Gustard vypada zaujimavo, len rad by som kombo DAC/AMP. Tj primarne by doma krmil Caseu cez coax, ale mohol by som si ho zobrat ku booku do prace, na cesty, alebo dovcu domov na slovac.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 17. 9. 2014 12:48

Ak ti je prenosne riesenie prednejsie, skus Nano a vyskusaj ho aj ako transport ku Casea DACu.
Dobry napad by bol nakonfigurovat PCM to DSD napr. vo Foobare a porovnat Nano v tomto rezime s Casea DACom v PCM rezime.
http://www.ebay.ie/itm/iFi-Audio-Nano-i ... 2a3fde1b30

Ak chces prioritnejsie riesit vymenu Maudio, zvaz Gustarda ... U12 je tak dobra kvalita, ze sa za svoju cenu oplati aj len jednoucelovo.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků