Televize s matnou obrazovkou prosím o návrhy..

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gert1414 25. 9. 2014 19:33

Hledám smart, 3d, led televizi s uhlopříčkou od 47 do 50 palcu s matnou obrazovkou a neuspěšně... poradte mi prosím nějakou :( Jsem už zoufalý nemužu mít lesklou protože máme vedle hned kuchyň a veškeré světlo zní se na obrazovce odráží... Cena nezáleží předem moc děkuji :-)
gert1414
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 9. 2014 19:44

Matná je problém. Nic není dokonalé, vždy tam nějaké odlesky budou.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 25. 9. 2014 20:02

IMHO matný obraz zabije zážitek z filmy, ale o tom diskuze není. Spíše bych se podíval po nějakých foliích, co by se nalepili na lesklou obrazovku.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gert1414 25. 9. 2014 20:13

Nějakou takovou folii jsem ted zkoušel hledat a nic.. Nevíš o něčem ? Kdyby se to takhle dalo vyřešit tak by to bylo super :)
gert1414
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 9. 2014 20:14

Já tedy nechci vypadat jako škarohlíd, ale lepit něco na novou telku... ufff.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 9. 2014 20:25

Na amazone ci ebay su toho mraky. Ako ale je napisane vyssie, take riesenie je pritiahnute za vlasy.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 25. 9. 2014 20:26

ber takú ktorá to svetlo prebije teda takú ktorá má najvyšší real kontrast
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gert1414 25. 9. 2014 21:24

Já měl LG 55UB950V a ta měla kontrast až přehnaný a stejně to nepřebila. Hrál jsem hru na ps4 večer a manželka šla do kuchyně rozsvítila a telka se leskla jak psí koule že se na to nešlo dívat... a to samé přes den už to tedy nebylo tak hrozné ale i tak to tam bylo hodně vidět nejvíce při tmavých pasážích to bylo hodně vyrušující např. u filmu. fakt je mi z toho na nic že něco takového vubec vyrábějí a nedají zákazníkovy na výběr :( Takže asi jediná možnost pro mě je čekat až nějaké matné televize budou :( co myslíte vy ? :)
gert1414
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ...drát 25. 9. 2014 21:30

LG majú reálny kontrast ( nemýliť s dynamickým) úplne najnižší v priemere okolo 800:1,nové Sony okolo 3500:1
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 9. 2014 06:18

Zas nie je uplne na mieste pisat o LG vseobecne. Pis o paneloch. Niektore modely LG maju VA panely tak ako Sony.
Kontrast odrazy neprekryje.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 26. 9. 2014 07:52

...drát píše:ber takú ktorá to svetlo prebije teda takú ktorá má najvyšší real kontrast

Šmarjá jak může vysoký kontrast přebít odrazy :D :oboze ? Jako že když se budu na megakontrastní TV dívat na nějakou tmavou scénu, zmizej díky tomu kontrastu odlesky z obrazovky :D?
To je hlod :tleskani :-D .
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 29. 9. 2014 12:38

Matne TV se neprodavaji, zadna v prodeji aktualne neni, posledni vyrobena byla v roce 2010.

-- 29. 9. 2014 12:39 --

gert1414 píše:Nějakou takovou folii jsem ted zkoušel hledat a nic.. Nevíš o něčem ? Kdyby se to takhle dalo vyřešit tak by to bylo super :)
Existuji nejake na prodej v USA, u nas jsem nic nenasel. Resni by to bylo polovicate, ale i ja bych to asi akceptoval. Pokud by to teda nebyla folie ale spis ctvrtka, folii si myslim, ze neni sance nalepit bez bublin apod.

-- 29. 9. 2014 12:45 --

pota píše:IMHO matný obraz zabije zážitek z filmy, ale o tom diskuze není. Spíše bych se podíval po nějakých foliích, co by se nalepili na lesklou obrazovku.
Zejo, to bude jak projektor ve dne, co ti na bilou zed promitne cernou, protoze ma obri kontrast.

-- 29. 9. 2014 12:50 --

MgX píše:Já tedy nechci vypadat jako škarohlíd, ale lepit něco na novou telku... ufff.

Vzdyt takto velka tv stoji 10k, kdyz chce teda tu smart (nevim jestli to realne zkousel pouzit :D ), tak 13, tak to neni potreba nejak prozivat, ne?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 29. 9. 2014 13:10

Ryan Giggs píše:Zas nie je uplne na mieste pisat o LG vseobecne. Pis o paneloch. Niektore modely LG maju VA panely tak ako Sony.
Kontrast odrazy neprekryje.

neprekryje ale umožní zvýšiť úroveň jasu bez toho aby bol obraz vyblednutý
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majinkej 29. 9. 2014 16:03

Zdravím, vlastním model 2013 Samsung UE46F6400, je polomatná tv mám v obýváku kde mi svítí slunce na obrazovku, a za sebou mám okno do kuchyně a v pohodě koukám všechno je vidět, nemusím ani zatahovat žaluzie jsem 100% spokojený.
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 29. 9. 2014 17:24

6400 má, pokud se nepletu, VA panel se slušným kontrastem a polo matným provedením. Kombinace vlastností a dobře pojatého antireflexu dává pozitivnější výsledek. Ne, nic není dokonalé.

Spíše lze hovořit o možnosti zvyknout si na sníženou dávku odlesků, nebo opaku.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků