TV - do 30 000 Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bzumik1 3. 9. 2014 09:41

Ahoj, sháním televizi do 30000. Bude sloužit převážně k sledování filmů z nasu (1080p) a jako doplněk k XBOX one, tudíž všechny výpočty a (upscalling atd..) bude řešit xbox, jde tedy o hlavně o obraz. Měl jsem changhong uhd55b6000is ta měla (dle mně) velmi slušný obraz ovšem teď mi za ní bohužel vraceli peníze (bohužel kvůli tomu, že jsem ji kupoval za 21000 a teď se prodává za 26000) a stejný model prý již nemají. Proto si jdu sem pro rady.
bzumik1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pandero 3. 9. 2014 20:32

Ahoj, nechci te urazit, ale model, ktery jsi mel, ma prakticky nejhorsi obraz z dnes na trhu dostupnych TV. Mizerny kontrast, pozorovaci uhly, bila je seda a cerna taky... Tudiz prakticky cokoliv, co v dane cenove kategorii v 55" koupis, bude obrazove lepsi. Urcite neudelas chybu napr. se Samsung 6. serii nebo s vyssimi modely od Sony (ty jsou vhodne na pripojeni ke konzolim, maji rychlou odezvu).
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bzumik1 6. 9. 2014 21:23

Ahoj, ježíš vůbec neurazíš, videl si changhong naživo ? :) ja to porovnával se samsungem a neviděl jsem rozdíl, stačilo vyladit barvy, nicméně teď mám v plánu koupit Philips 58PUS6809 myslíš ze je to dobra volba ?
bzumik1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pandero 8. 9. 2014 21:16

Ahoj, a proc chces koupit UHD TV? Jde o to, ze ten Philips je prakticky nejlevnejsi UHD v tehle uhlopricce. To, znamena, ze na te TV vyrobce setril, aby ho za tuhle cenu mohl prodavat. Dle mych oci ma trosku problem s rychlym pohybem a obraz je do zelena. Za tu cenu koupis ve stejne uhlopricce TV ve full HD rozliseni s mnohem lepsim obrazem. Napriklad treba zminovana 6. serie od Samsungu, vyssi rady Sony nebo i Philips ve Full HD.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 8. 9. 2014 22:26

Uz to spomenul pandero...prosim Ta, cim chces v dnesnej dobe UHD TV panel nakrmit? resp k comu bude to vysie rozlisenie panela....resp myslis si ze upscaling do UHD je lepsi, ako nativne FHD?
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mdeejay 28. 9. 2014 11:27

Tak zatím lze UHD panel krmit kvalitníma fotkama, hrama z pc, něco málo ze satelitu. Za chvíli bude něco taky ke stažení, když víš kde. Zatím je toho málo, ale brzy se to rozroste...Já bych to využíval jako monitor k pc... :-)
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod Pitrs81 30. 9. 2014 16:06

Pozor na to, že ten Philips co jsi vybral nemá HDMI 2.0, ale pouze 1.4, takže u připojených zařízení s UHD podporou můžeš rovnou zapomenout na 60HZ (max na 1.4 v UHD je 30Hz). Také nepodporuje HEVC (H265) takže ikdyž má DVB-T2 tuner tak tuto normu nepřehraje. A přímo ti nepřehraje ti ani např. MKV ve FHD/UHD x265.
Pitrs81
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 1. 10. 2014 12:00

No hlavne je otazka, jestli to UHD vubec umi, co jsem zkousel samsung 4k, tak pres hdmi to proste vic nez 1080p nebylo ochotno prijmout :D
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků