TV 50-60", hlavně obraz, klidně bez funkcí

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod salam01 10. 10. 2014 11:22

Proč? Světla byla stejná pro obě TV.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 10. 10. 2014 11:27

Ten madVR zkus jestli budes mit cas :), treba to bude lepsi nez TV a upscaling je podle me v tvem pripade naprosto rozhodujici pro vyslednou "kvalitu obrazu".

Videl jsem u plazem to same, nejsi divny, chyba neni v tobe, jsi proste jen v internetove diskuzi. RG tu pise nejvetsi [CENZURA], furt ma prispevky lzive, nebo proste o TV jake byli naposled v roce 2010.
Naposledy upravil MgX dne 10. 10. 2014 17:15, celkově upraveno 1
Důvod: Upravil MgX.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rrajnoha 10. 10. 2014 11:49

Petulda píše:Nevím, jestli ti pomůžu. Mám pětiletou Full HD plasmu Panasonic a obraz je pořád špičkový - dnešní LEDky za srovnatelnou cenu (cca 30 tis.) se nechytají. "Telenovela efekt" na ní vyvolat lze taky, nicméně proč to dělat :-). Pro nejlepší obraz je nutno zvolit režim Film a povypínat všechny "vylepšovátka" typu redukce šumu. Prostě do obrazu co nejméně zasahovat SW úpravami.

Nechápu zvrácenost dnešní doby, že se u spotřební elektroniky vytrácí důležitost hlavního účelu použití výrobku (obraz u TV) a je zcela zahlušená pitomostma typu kamera, Smart funkce atd.
Že defakto skončily plazmy je úplně mimo moje chápání.


Jsem rád, že nejsem v tomto názoru sám - jsme alespoň dva :-)) .
Mám rovněž Panasonic plazmu s naprosto stejným nastavením - i když to chvíli trvalo, než si ostatní členové rodiny odvykli od "pastelovějších" barev....

Plazmy zmizely díky EU, nesmyslných reklam a hlavně vinou samotných spotřebitelů...
HTPC(XBMC), AVR YAMAHA RX-A3010
rrajnoha
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 10. 2014 12:19

Večer ta plazma bude zobrazovat černou jako černou, zatímco to za světla černější LCD bude v lepším případě šedý, v horším modrý.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 10. 2014 15:01

salam01 píše:Popravdě, ani jsem nic moc nastavovat nemusel. Demo obraz se mi zdál dost hrozný, tak jsem poprosil o vypnutí (Samsung PE51H4500). Myslím, že kombinace zrcadlení a "černé" nevyžaduje komentář:

To akože podľa vypnuteho obrazu ideš hodnotiť televizor? Tak toto tu ešte naozaj nebolo!
Demo obraz povie prd o tom ako tv zobrazuje.
Ano, to zrkadlo ti vadiť môže, ale pokiaľ ide o kvalitu obrazu, tak za tu cenu sa žiadne LCD nechyta. To nie je nazor, na to su objektivne fakty. Viď recenzie.

evlo píše:Videl jsem u plazem to same, nejsi divny, chyba neni v tobe, jsi proste jen v internetove diskuzi. RG tu pise nejvetsi sracky, furt ma prispevky lzive, nebo proste o TV jake byli naposled v roce 2010.
Keď už tu ideš obviňovať ľudi z klamstiev, tak laskavo napiš kde presne som klamal. Ak nemaš k tomu nič, tak si tie tvoje vyplody nechaj nadoma.
Lebo tie tvoje fantazmagorie sa nedaju čitať. Nevieš o tom nič, prekrucaš fakty ktore su X rokov zname lebo nie si schopny si o tom nič naštudovať. A videl si 2 televizory niekde v predajni v absolutne neadekvatnych podmienkach a už si najmudrejši a ideš tu rozdavať rozumy.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 10. 2014 17:14

evlo píše: RG tu pise nejvetsi s*acky, furt ma prispevky lzive, nebo proste o TV jake byli naposled v roce 2010.

evlo, nechej si ty vulgarity tam, kde nikomu nevadí. Pokud přehodíš svůj zrak směrem k horní části prohlížeče, zjistíš, že zde jsi na AVmania.cz. Už jsem Ti to psal jednou.

A když už chceš někoho obviňovat ze lži, pak mu vysvětli proč lže a použij při tom korektní český jazyk v pochopitelné podobě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 10. 10. 2014 18:11

>>videl si 2 televizory niekde v predajni v absolutne neadekvatnych podmienkach

a nemam ani trochu naladu na fw ani zasirat tohle vlakno, jen ze zle zas primo v prispevku kde pise, ze nelze
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 10. 2014 19:44

K tématu...

pokud bude televizor celodenně sledován a ještě v běžné, světlem prostoupené místnosti, odlesky a menší chuť zobrazit barvy (nebýt zašedlý/mdlý), by samozřejmě vadilo. Vždy ale půjde o konkrétní plazmu... jestli je schopná vybičovat se k výkonu i na světle.

Plazmy odešly v dál a je to škoda. Částečně na vině jest blikání, které bohužel třeba u některých modelů Panasonic bylo pověstné. Lidé vnímají tato negativa intenzivně. Ale máte pravdu, do hry vstoupila řada mýtů, které nebyly zcela v souladu s realitou. Jako důvod ke konci se uvádí nástup UHD/4K technologie. Jenže... mohly tady ještě rok/dva být, ač by nebyly 4K, ač by se nedělaly ve větších úhlopříčkách. Výběr je ochuzen.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 10. 10. 2014 19:59

plazmy skončily zrejme z toho istého dôvodu ako žiarovky alebo staré okná na bytovkách :)
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 10. 10. 2014 20:00

Tak samozřejmě, že tzv. ekologie hraje roli, ale to co píšu já bylo taktéž uváděno.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 10. 10. 2014 20:09

Nevím, jestli mi z toho nezačíná přeskakovat - tak trochu uvažuju i o tomhle. Je to sice v podstatě druhá ruka, ale přece jenom... Na druhou stranu celkem dost peněz za blbou telku.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 10. 10. 2014 20:12

stormborec píše:Večer ta plazma bude zobrazovat černou jako černou, zatímco to za světla černější LCD bude v lepším případě šedý, v horším modrý.


Když napišeš A proč nenapišeš B ? A to že čim vic světla tim vic jde obrat plazmy do "haje".

-- 10 říj 2014 21:14 --

salam01 píše:Nevím, jestli mi z toho nezačíná přeskakovat - tak trochu uvažuju i o tomhle. Je to sice v podstatě druhá ruka, ale přece jenom... Na druhou stranu celkem dost peněz za blbou telku.


Heh maš zde vlakno. :D
To je trochu vic než 25tkč :hm ale proč ne. Alespoň zustaneš na svem. Jen počitej s tim že je to zrcadlo jak piše Evlo.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 10. 2014 20:21

salam01 píše:Nevím, jestli mi z toho nezačíná přeskakovat - tak trochu uvažuju i o tomhle. Je to sice v podstatě druhá ruka, ale přece jenom... Na druhou stranu celkem dost peněz za blbou telku.

Každý člověk, který se snaží vybírat, nejen rychle koupit, má po nějaké době pocit, že je zahlcen.

Pokud se nepletu, VT50 je starší odnož od VT60. Nevím, zda bych se pouštěl do zakoupení plazmy z druhé ruky, pokud bych neznal její historii (majitele). VT jsou velmi populární plazmy, které jsou/byly velmi dobře hodnoceny v testech. Jejich - pro mé oko - zásadním problémem, je zmíněné chvění obrazu, které části uživatelů nedělá dobře a bohužel si na toto ani nejsou schopni přivyknout. Stav se ještě může zhoršit při denním sledování. Zde bych určitě nekupoval naslepo. Navíc bych zvažoval, zda ji koupit, pokud bude provozována i přes den (a pokud je ve hře i stav, že telku sleduje malé dítě).
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 10. 2014 06:24

miromen4 píše:
Když napišeš A proč nenapišeš B ? A to že čim vic světla tim vic jde obrat plazmy do "haje".

To sice ano, ale preco potom nenapises aj C? S tym B totiz dokazes vzdy nieco spravit (zatemnit...) kdezto s A nie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 11. 10. 2014 15:09

Na nějaké porovnávání jsem rezignoval. Už tak je složité dostat se k jednomu konkrétnímu modelu, natož jich mít pohromadě více k přímému srovnání. Půjdu do toho tedy nejspíš naslepo.
Podle recenzí, parametrů a sympatií jsem výběr zúžil na:
Jak jsem psal v prvním příspěvku, koukat budu hlavně na SD a krmeno to bude přes HDMI z HTPC.
Máte nějaké doporučení, zkušenosti nebo alternativy (i když ty by mi to ještě vice zamotaly)?
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků