TV 50-60", hlavně obraz, klidně bez funkcí

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2014 15:24

Ulož si na flešku pár videí v SD, klidně jen nějakých krátkých... v různé kvalitě a s různým kódováním obrazu (aby se daly přehrát na každé telce, neboť žádná nezvládne vše, ač králem bude zřejmě Samsung). Pak si je pusť na každé z nich (ale skutečně na typu a velikosti, který budeš nakonec kupovat). Stoupni si trochu blíž, než budeš mít nejnižší pozorovací vzdálenost doma (v řádu centimetrů blíž) a při přehrávání přepínej obrazové režimy. Soustřeď se pouze na danou TV, nikoliv na okolní. Ideál, aby to udělal na všech třech, lépe v jedné prodejně (jasně - vím, nemusí se podařit).

Samsungy umějí celkem dobře překrývat chyby u SD, jakoby ho rozmlží, překryjí, či jak to nazvat. Zatímco nové Panasonici se snaží s ním pracovat více a více ho rozebrat a složit zpět v dokonalejší podobě. Pokud to takto mohu laicky napsat.

Sony je svéráz, nutno vidět, srovnat, pochopit. Svéráz neznamená chyba. Možná budeš muset hlavně zpočátku u ní korigovat kontrast v návaznosti na síle podsvícení (korigovat směrem dolů, automatika se přidá následně).
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 11. 10. 2014 15:26

No jasny, akorat prehravac z flashky a hdmi muze mit dost ruzny vysledek, uz jen kvuli vstupnimu rozliseni. Jen pisu :)
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2014 15:45

Mně nevadí, že píšeš... jsem rád, ale...

To máš pravdu, samozřejmě dobré je si nechat taky pustit SD v DVB-T. Problémem bývá styl vedení kabeláže a propojení na prodejnách, protože Ti kucí mají napojeno kde co, na kilometr káblu a pak výsledek může být zkreslený.

K HDMI - tak si vezme, půjčí DVD přehrávač s HDMI a odzkouší i takto. Jestliže půjde cestou BD, tam výsledek bude vždy lepší...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 11. 10. 2014 16:06

Nemel jsem na zadne prodejne problem se zapojenim vlastniho prehravace na hdmi (zkousel jsem z notebooku), na okay jsem si to musel vyzkouset sam, nejochotnejsi byli v alze, kde mel kazdy prodejce vlastni obsluhu, nicmene obsluha nevedela, ze lcd tv je led, ale to uz je tak nejak normal.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2014 16:14

Osobně mám nejlepší zkušenost s Elektro Spáčil. Jak u TV, tak u zbytku techniky. Prodavači/prodavačky mají přehled a nelžou zákazníkům. Svůj názor jsou schopni podložit zkušeností, která není vycucána z prstu. Navíc je tam i ochota. Samozřejmě - je to o lidech. Například u TV jsem v Electroworldu před časem narazil na frajera, který věděl „všechno nejlíp“. Takže to nic, z druhé strany jsem tam narazil na slečnu (u mobilních telefonů) a opravdu... příjemná, ochotná, měla přehled (tedy co se týká telefonů), byla schopna precizně předvést (telefon) - spokojenost.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 11. 10. 2014 16:25

Jinak ten upscaling na (ht)pc jsem zkusil teda ze zvedavosti jak to dopadne
https://dl.dropboxusercontent.com/u/165 ... nnedi3.png
z tohodle
https://dl.dropboxusercontent.com/u/165 ... 0madvr.png

Podle me slusny vysledek, tak snad to TV zvladne stejne. Jen asi bude proste problem ji poslat z htpc obraz v nativnim rozliseni zdroje :(
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 10. 2014 20:09

Podle mě se ten upscaling dost přeceňuje. Důležitější je kvalita samotnýho panelu - tj. kontrast a pak kvalita konfigurace barev/gama křivky - a právě v tom bych moc Samsungu nevěřil. Tam bych asi věřil nejvíc Panasoniku.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 11. 10. 2014 20:38

A na cem se prosimte tvuj nazor zaklada?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 12. 10. 2014 07:39

Jenom pro ilustraci: tohle je místo pro televizi dnes v 8:30 ráno (v oknech teda zatím nic není). TV bude zhruba nad tou prodluzovačkou.
Přílohy
image.jpg
image.jpg (18.65 ) Zobrazeno 3769 krát
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 10. 2014 08:11

Zatím nic není. Dáš tam žaluzie a i když budou polootevřené, stav bude lepší.

Jestliže máš umístění takto naplánováno, nic se nezmění jinou televizí. Jen se bude lesknout víc, míň, tudíž budeš zatemňovat víc, míň... anebo zkusíš vyrovnat situaci navýšením podsvícení, kontrastu, jasu.

Asi bych se tím netrápil, jen cíleně vynechal velmi lesklé modely.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ony 15. 10. 2014 14:26

Co nektery Sharp?
ony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 19. 10. 2014 08:09

O tom jsem taky uvažoval…

Nicméně: po instalaci sedačky jsem změřil pozorovací vzdálenost na rovné tři metry. Otázka teda je - nebyla by vhodnější 48-50"?
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Criss23 19. 10. 2014 10:43

Neboj se ani 55", mám tři dny 55" Sony w805b, sedačku přesně 220cm od ní a je to naprostá bomba. Ještě že jsem nevzal 50-tku.
Criss23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 10. 2014 10:48

Velikost hodně záleží na osobních preferencích. Kdybych měl mluvit za sebe, nebál bych se rozměru mezi 42" - 50". Opět připomínám, že jsi psal o SD, tudíž tam bývá nutno trochu více odsednout, nebo volit trochu menší velikost. Ano, je to zase o zraku, jeho kvalitě, vnímání nedostatků...

Pro klid duše se zkus podívat alespoň na první stranu tohoto rozměrného vlákna. Jsou tam různé tabulky s pozorovacími vzdálenostmi. Následně na straně 15, 16 a možná i dál, nalezneš několik výpočetních kalkulátorů pro optimální pozorovací vzdálenosti.

55" a SD na 3m již pro řadu uživatelů může být nadlimitní velikost...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Criss23 19. 10. 2014 10:57

Pokud jde o SD tak to je jiná, celé vlákno jsem nečetl.
Criss23
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků