Sluchatkovy zesilovac k HD800

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 10. 2014 13:41

Ahoj, hledam nejaky sluchatkovy zesilovac k Sennum HD800. Bude to nahrazka AV recieveru, takze pocitam s tim, ze i ty levnejsi budou zvukovy posun (nebo ne? :) ).
Zatim se rozhoduji mezi Graham Slee NOVO a Creek OBH 21 SE, pripadne Oehlbach XXL Ultra, coz je zaroven DAC, to bych rovnez vyuzil. Mate prosim nekdo zkusenost s nimi? Pripadne uvitam jiny tip s cenou do 10K. Diky.
Petr Luňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 15. 10. 2014 14:26

Teraz hras z CD prehravaca, alebo ... ? Mozes upresnit vratane modelu?

Nie je jedno, ci aj s DACom alebo bez, pretoze
- kvalitny DAC nie je zadarmo
- rozpocet 10k (ak je v CZK) nie je ku tymto sluchadlam vysoky, skor naopak ... najma v pripade komba DAC+headamp je to dost malo
- lacnejsie komba DAC+headamp typicky neumoznuju pouzit headamp samostatne, ale len cez v zariadeni sa nachadzajuci DAC
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 10. 2014 14:52

Zdroj bude DVD/SACD prehravac pres analog a pokud bych vzal ten Oehlbach, tak bych na to pichnul pres optiku i PS3, coz se mi samozrejme libi.
Vsechny vyse citovane vychazeji v testech zvukove velmi dobre, vcetne toho kombinovaneho Oehlbachu.
Jde mi o kvalitativni posun oproti AV receiveru. Poznamky o tom, ze k HD800 to chce sluchatkac min. za 50tis. a za dalsich 50tis. DAC, jsou v tuto chvili zcela zbytecne ;) Diky.
Petr Luňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 10. 2014 15:45

http://www.changstar.com/index.php/topic,1815.0.html
(Schiit Vali, Schiit Valhalla 2, Bottlehead Crack+Speedball, Matrix M-stage)

Problém vidím v tom, že zatímco u většiny sluchátek bych nějak zvlášť na kvalitě zesilovače a DACu nebazíroval, u HD800 naopak ano. Ty zesilovače výše budou k HD800 pasovat dobře, ale chce to neméně kvalitní DAC, aby HD800 zněly dostatečně jemně, bez tendence k zrnitosti či ostrosti.

V případě kompromisního řešení převodníku bych pravděpodobně volil Crack+Speedball, případně Matrix M-Stage. V případě kvalitního převodníku Valhalla 2. Vali pak alternativně pro případ, pokud by nezbyly peníze na Valhallu 2.

V nejhorším případě se dají HD800 modifikovat (Anaxilus mod podle Changstaru)... Tím se ostrosti předejde bez nutnosti HD800 zjemňovat vřele znějícím zesilovačem. Stále bych však nedoporučoval používat jako DAC něco vyloženě low-endového.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 10. 2014 17:59

Tak jsem prohledal co jsem mohl a M-stage je asi favorit, cimz dekuji za dobry tip. Bohuzel jsem nebyl dosud uspesny v hledani, zdali jej nabizi nejaky cesky prodejce... :/
Petr Luňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 10. 2014 18:11

Jj, v ČR se něco podobného bude hledat jen těžko...

Leda zde: http://www.ebay.co.uk/itm/2014-MATRIX-M ... 3a926d9876
(v rámci EU, takže žádné celní/DPH poplatky)

Případně ještě tato verze s vestavěným DACem, ale ten nebude valné kvality...
http://www.ebay.co.uk/itm/2014-MATRIX-M ... 3ce340f122
(rovněž EU)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 10. 2014 18:26

Vsiml jsem si designoveho rozdilu HPA-2, predpokladam, ze vnitrnosti jsou ale stejne.
DAC pres USB pro me stejne nema vyznam, takze kdyz M-stage, tak urcite bez.
Petr Luňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 10. 2014 19:05

Tady si lze přečíst srovnání HPA-1 vs HPA-2 od uživatele, který oboje používal s HD800...

http://www.head-fi.org/products/matrix- ... iews/10471
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 12. 2014 18:10

Tak HPA-2 je doma. Clu jsem se nevyhnul (holt to jde primo z Ciny), ale presto vynalozene investice nelituji. Hraje to famozne.

Obrázek
Petr Luňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos66 19. 12. 2014 18:03

Ešte by som podotkol, že zmenou OP môžeš trošku laborovať s tým ako to bude hrať. Každý OPA hrá trošku inak, má iné zafarbenie. Ak tu niekto spomínal, že HD800 majú pri menej kvalitnom reťazci trochu ostrejší nádych, treba vyskúšať zmeniť ten OP.
M-Stage je jeden s klonov Lehmann Linear, tak isto ako Lovely Cube a pod.
Milos66
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků