LG 50PB560V doporučení

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod donkeykong 12. 10. 2014 20:17

Dobrý den,potřeboval bych poradit s výběrem televizoru. Můj rozločet je bohužel omezený a to částkou 14000 Kč. Co jsem se letmo koukal po internetu, tak mě zaujal výrobek LG 50PB560V. Chtěl jsem se proto zeptat, zda li někdo s tímto televizorem nemá nějaké zkušenosti. Nejedná li se o nějaký "nekvalitní" výrobek. Jde mi především o obraz - je mí jasné, že v této cenové kategorii to nebude žádná sláva, ale zase nechci peníze vyhodit jen tak z okna. Televizor bych výhradně využíval k hraní z konzole + po připojení k pc na sledová í filmů. Pozorovací vzdálenost by byla cca 3m. Myslíte, že je to vhodná volba nebo je lepší uvažovat o alternativě? Po televizi určitě nechci nějaké smart funkce...Na zvuku mi taky asi tolik nezáleží, jelikož bych k ní připojoval zesilovač s externím reprem.̌
donkeykong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 10. 2014 16:00

TV je to v pohode obzvlašť pri tom rozpočte a požadovanej uhlopriečke 50". Aj keď nie uplne idealny na pripojovanie PC.

Pri tom pripojovani zosilovača ale pamätaj na to, že z dnešnych tv ma len maloktory analogovy zvukovy vystup. Takže keď ten tvoj zosilovač nema aj digitalne vstupy, tak ho k tv pripojiš len s problemami.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brest 19. 10. 2014 19:42

Proč není ideální na připojení k Pc? Chci si pořídit tuhle Tv a sledovat hlavně filmy přes Pc, tak se raději ptám. Díky za odpověď.
Brest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod salam01 19. 10. 2014 19:50

Nějaký zvláštní důvod, proč zrovna plazmu?
Jinak zvuk můžeš nápajet ze stejného zdroje jako obraz, taky to tak dělám (z TV tedy trčí jen dva kabely: HDMI a 230 V).
salam01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rrajnoha 25. 10. 2014 21:22

Ryan Giggs píše:TV je to v pohode obzvlašť pri tom rozpočte a požadovanej uhlopriečke 50". Aj keď nie uplne idealny na pripojovanie PC.

Pri tom pripojovani zosilovača ale pamätaj na to, že z dnešnych tv ma len maloktory analogovy zvukovy vystup. Takže keď ten tvoj zosilovač nema aj digitalne vstupy, tak ho k tv pripojiš len s problemami.


Také mám dotaz ohledně připojení s PC. Já kromě počtu HDMI v tom problém nevidím. Já mám vše připojeno k AV receiveru (satelit, HTPC...) a ten jedním kabelem HDMI s TV (Plazma Panasonic)
HTPC(XBMC), AVR YAMAHA RX-A3010
rrajnoha
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 10. 2014 00:11

Ja ale nehovorim o pripojeni v zmysle kablov.
Nie je idelny na pripojenie k pc v zmysle pouzitia plazmy ako zobrazovaca statickeho obrazu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rrajnoha 26. 10. 2014 11:32

Ano zobrazení statického obrazu nemají plazmy obecně rády (a to ani Panasonic). Původní odpověď jsem nepochopil a myslel jsem, že se to týká konkrétně jen 50PB560V.
HTPC(XBMC), AVR YAMAHA RX-A3010
rrajnoha
Junior

Odeslat příspěvekod elipsoid 20. 11. 2014 17:22

Jsem na tom podobně, vybírám svou první placatou tv. Určená bude jen na filmy (buď hdmi z pc, nebo Chromecast). Můžete někdo srovnat tu LG 50PB560V s nějakou podobnou LCD TV, co se týče kvality obrazu? Nic jinýho mě moc nezajímá, na internet a videohovory mám jiný zařízení.

Byl jsem se podívat v elektru, ale většinou mají skoro všechny televize buď rozhašený, nebo s blbým zdrojem obrazu, že se na to nedá vůbec koukat. Až mi skoro přijde, že to dělají schválně, aby prodali to, co chtějí (a co si nastaví správně).
elipsoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 11. 2014 19:11

Tu plazmu môžeš porovnať tak z podstatne drahšim LCD.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 20. 11. 2014 19:52

Viděl jsi ji naživo?
elipsoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 11. 2014 20:38

To plati o plazmach vseobecne ze maju podstatne lepsi pomer cena/obraz. Ale ano videl som ju nazivo.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rricardo 28. 11. 2014 16:52

Ak môžem pridám otázku: Platí to aj u 60pb560v a ak áno čo je porovnateľný ekvivalent alebo v akej cenovej relácii? Myslím led LCD. Riešim čiste zobrazovalo.
ďakujem.
rricardo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 11. 2014 18:59

Najlacnejšie 60" LCD začinaju na 900 eurach.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rricardo 28. 11. 2014 19:34

porovnateľné kvalitou obrazu dajme tomu aj v 55"
nejakú predstavu mám ale nemám možnosť porovnať čo ma napadne a ani nie som odborník v tejto oblasti
ale je to pravdepodobne posledná možnosť kúpiť plazmu a nerád by som ju prepásol ako som prešpekuloval panaka ST
preto by som bol vďačný za aspoň približný nástrel tej ceny
rricardo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 11. 2014 19:41

Ta cena vyjde podobne. Porovnavať ale rôzne uhlopriečky nie je uplne košer.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků