Reprozostava 5.1 na filmy

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Trymore 27. 10. 2014 01:03

minúť 2000 eur len tak od klávesnice je fajn adrenalín :D

Theater 6 Hybrid nie... to skôr ak trpíš nedostatkom miesta

-- 27. 10. 2014 01:08 --

ale ako fakt neviem, čo chceš počuť... jasná voľba neexistuje, jeden ti poradí to, druhý niečo iné, dvaja sa zhodnú na jednom, ďalší traja im to vyvrátia atď... nič sa tu nedozvieš, ver mi
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 27. 10. 2014 08:02

Nevybírej od klávesnice, běž do obchodů a bedny si prohlédni, poslechni... Získáš úplně jiné dojmy než prohlížením obrázků.

Pro co nejlepší zvuk je bez pochyb nejlepší vybrat takovou sestavu, kde jsou přední repro schopny hrát relativně plnohodnotně stereo, tzn. nejsou to jen větší satelity, k nimž je subwoofer nezbytností. Získáš celistvější zvuk.

Dva subwoofery do 15m2 jsou naprosto zbytečný nesmysl, který by nadělal hafo akustických problémů - zvlášť kdybys je nacpal do rohů místnosti.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod sands1 27. 10. 2014 09:10

To nie je pravda, s regalovkami a subom moze po dobrom nastaveni ziskat takisto celistvy zvuk. Ak preferuje regalovky, kludne ich moze kupit, s dobrym subwooferom o nic nepride.
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 27. 10. 2014 09:31

Sandsi, když už se tedy se svými neznalostmi chceš zapojovat do diskuse, čti alespoň pozorněji, co píší ostatní. Reaguješ na něco, co zde nikdo nenapsal. Tedy jako vždy zcela mimo.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod eriq1 27. 10. 2014 10:18

Ja mam doma 7) Q Acoustics 2050i Set 5.1, hra to pekne, vyzera krasne :) Miestnost nie je moc idealna a nastavene je to len tak od stola, ale hra to slusne :D V BA sa daju vypocut v "ketos"e.
Predne repro su ale pomerne hlboke, ale ak by si to mal moc nacapene na stene, su k tomu penove zatky na bassreflex co by malo dunive bassy potlacit.
eriq1
Junior

Odeslat příspěvekod Janeiro 27. 10. 2014 11:20

Slysel jsem sestavu KEF T305 a mohu ji vrele doporucit. Krome skveleho vzhledu ma na svoji tenkou tloustku dospely zvuk. Po Vanocich ji budu mit snad doma
Janeiro
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 27. 10. 2014 11:30

Vidíš, každý ti povie, že to a to hrá pekne, nikam sa takto nedopracuješ.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nomo 27. 10. 2014 19:44

Trymore: Je mi to jasné.. :-)
Janeiro: Máš pravdu, tie som zabudol spomenúť vo výberovej ponuke. Čo sa týka "stenových" reproduktorov, tak som ešte pozeral tieto dva typy:

Klipsch Gallery G-28 HTS

Monitor Audio Shadow 60+25+center+subwoofer (podľa výberu)

Ďakujem zatiaľ všetkým za postrehy a rady.. Moj výber sa zúži na dvoch-troch výrobcov a tými sa budem ďalej zaoberať.. Skúsim sa popozerať, kde by na Slovensku bol možný posluch daných zostáv.
nomo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nomo 27. 10. 2014 23:19

No, po roznych vylučovacích metódach mi ostali v "hre" tri zostavy a to:

Monitor Audio - MR6 set 5.1 - v cene 1180 €

Dali - Zensor HOME Cinema 1.SUB - v cene 1190 €

Dali - Zensor HOME Cinema 7 + sub - v cene 1850 €

Odposluch som zatiaľ počul len cez net, tzn kvalita zvuku je tam samozrejme veľmi skreslená, ale najviac sa mi asi pozdávala posledná volba. Na druhej strane ich určite budem musieť počuť naživo, či tých 700 € navyše oproti MA za to naozaj stojí.. Obávam sa ale, že pri filmoch to budú asi "zbytočné" výdavky. Čo sa týka hudobného prednesu, tak tam by to už dávalo zmysel.. Btw, neviete náhodou, kde by sa obidva varianty zostáv dali vypočuť? Ďakujem pekne
nomo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 28. 10. 2014 16:53

Ta střední stojí 23tis kč, jaký subwoofer k tomu za 10tis máš na mysli ?
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 28. 10. 2014 17:17

Poslech přes nějaký jůtjůb = holý nesmysl jako bys je nikdy neslyšel :roll:. Zdroj, kterým bylo video pořízené ti naprosto nezachytí realitu a naopak to na čem to pustíš ti to zkreslí po druhé = naprosto nevypovídající závěry.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomo 29. 10. 2014 00:02

JohnyBuchar: To mi je jasné, preto som to aj napísal, že to nemá nejaký význam.. Dúfam, že sa mi niekde podarí dostať k posluchu zostavy Dali Zensor 7.. :-)
nomo
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod nomo 30. 10. 2014 22:55

Ďakujem všetkým za rady a postrehy..
nomo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod poprdaj 31. 10. 2014 19:12

skús pozrieť aj tieto http://www.jamo.com/speaker-lines/thx-speakers/D500/
Nepočul som, ale keď máš málo miesta...
poprdaj
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků