Poraďte - výběr LCD TV 90-100cm

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 30. 10. 2014 18:02

Zdravíčko, potřeboval bych poradit s výběrem optimální TV.
Hlavní požadavky jsou:

- úhlopříčka 90-100cm
- 1080p
- co nejlepší obraz
- nízká spotřeba
- DVB-T2 a DVB-C tuner

co nepotřebuju:

- 3D
- Smart TV (internet, youtube a podbně) ale možnost připojení k PC nebou routru přes LAN nebo WiFi-přístup k datům bez internetu -by přišla vhod -- není podmínkou)

Mám vyhlídnuté 2
http://www.alfacomp.cz/product.php?eid=1051400000000002LU9 nebo nižší typ ze stejné řady
http://led-televize.heureka.cz/philips-39pfl3188h/specifikace/#section

K 1. mám dotaz - jak je na tom tento výrobce s kvalitou obrazovek (vzhledem k ostatním značkám)
K 2. mám dotaz - co je na té TV špatně že se po roce od uvedení na trh už skoro nikde neprodává
...nebo doporučte jinou TV
Franz Ferdinand
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2014 18:09

AS520 test... avmania.cz
AS600 test... avmania.cz
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 30. 10. 2014 19:18

Ad K2 - nic, konkurovala by letošním modelům a výrobce by musel udržovat aktualizace FW. Jinak Philips už nejsou Francouzi ale Číňani.

Videorecenze - https://www.youtube.com/playlist?list=P ... JdNkWP7HCo
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2014 19:26

Philips a Francouzi? :hm

To, že značku ovládá čínská společnost nemusí být mínus. Mínusem je výběr velmi nízkých modelových řad, které asi nenadchnou totální obrazovou krásou. Nicméně někomu to stačí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 30. 10. 2014 19:42

S takovou úhlopříčkou jsem od Philipsu nic nenašel. Co by jste teda doporučili, cena do 10000.
Franz Ferdinand
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2014 19:56

Hitem letoška se stal kupříkladu Panasonic AS640. Ano, je to vyšší cena, ovšem jakostně nesrovnatelný nárůst obrazové krásy.

V akci s cashback u některých prodejců se dá objevit Philips s dvoustranným Ambilightem model 40PFS6609. Ano - taky se cena přehoupne přes desítku.

A na závěr klasika v podobě Samsung UE40H6200.

Všechny tři by měly mít dramaticky lepší obraz, než Tebou jmenované. Pokud píšu dramaticky, mám na mysli, že i laik z příslušné pozorovací vzdálenosti pozná rozdíl. Tedy nejedná se o krůček vpřed za „milion těžce vydělaných CZ kačáků“.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 30. 10. 2014 20:01

Ok, dík za tipy. kouknu na ně.
Franz Ferdinand
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2014 20:02

Podívej se, posuď, napiš co jsi zjistil - pojedeme dál...

-- 30. 10. 2014 21:06 --
!!!EDIT:

Ještě jedna drobnost - DVB-T2 tuner se vyskytuje jen někde, ale pro CZ prostředí zatím nemá význam. Neměl jsi na mysli DVB-T, nebo DVB-S2?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 30. 10. 2014 20:12

To máš pravdu že není ale chtěl bych to do budoucna, určitě se bude přecházet na vysílání v HD
Franz Ferdinand
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2014 20:15

Bohužel tady asi nepořídíš. Řešilo se to v jiném vlákně a na netu je toho plno. Kdoví kdy se v ČR oficiálně DVB-T2 spustí a jak nakonec bude reálná specifikace vypadat. Některé informace hovořily o roku 2017, nyní i o 2021.

Tudíž - dnes koupíš telku s DVB-T2 tunerem, ale nakonec nemusí být v ČR použitelný - bohužel.

A HD můžeš přijímat již nyní - DVB-T, kabelovka, nebo satelit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 10. 2014 20:24

Vysielanie v HD bezi aj v DVB-T. Pokial nemas 4K TV, tak dvb-t2 ti neprinesie nic co by tu uz nebolo teraz. Este sa ani nevie v akom formate sa bude vysielat, ak vobec bude. Takze ten tuner ti v skutocnosti bude nanic. Navyse to budoucno skor ako v roku 2020 nenastane. To uz budes kupovat dalsi TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 31. 10. 2014 10:10

Ty navrhované TV musím zavrhnout protože mají už moc velkou úhlopříčku (musí se vejít našířku do 90cm)
Ten Philips asi taky ne protože jsem zjistil že je to aušus provedení a taky má údajně nic moc zvuk.
Takže k té Vieře z prvního odkazu, by připadly v úvahu ještě tyto 3
Philips 39PFL4208H
LG 39LN575S
LG 39LN5400
DVB-T2 teda nepotřebuju, Smart taky ne a vybral bych z těchto 4 tu s nejlepším obrazem a zvukem.
Franz Ferdinand
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 10. 2014 13:51

Nic moc zvuk (zalezi na narokoch) ma viacmenej kazdy TV. Vsetko su to placky tak tam sa neda cakat nic super. Repro potrebuju priestor. A v tejto kategorii je to aj o cene.

Este k tym dotazom z prveho prispevku. Ten Philips sa nepredava po roku jednoducho preto ze je to mdel 2013 a cyklus zivotnosti TV na trhu je u kazdeho vyrobcu 1 rok. Proste vyrobcovia obmienaju portfolio kazdy rok.
A co sa tyka panelov, Philips rovnako ako vela inych obrazovky nevyraba.

Takisto vsetky 3 modely ktore mas vo vybere v poslednom prispevku su pre rok 2013. A uz maju davno nastupcov. Shopy len dopredavaju kusy ktore im po roku a pol zvysili.

Vsetky tie 39" tv maju uplne rovnaky panel. Nejaky zasadny rozdiel v obraze tam preto nebude. A su to lowend modely takze ani nejaky extra kvalitny obraz sa ocakavat neda.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 31. 10. 2014 17:48

Franz Ferdinand píše:Ty navrhované TV musím zavrhnout protože mají už moc velkou úhlopříčku (musí se vejít našířku do 90cm)
Ten Philips asi taky ne protože jsem zjistil že je to aušus provedení a taky má údajně nic moc zvuk.
Takže k té Vieře z prvního odkazu, by připadly v úvahu ještě tyto 3
Philips 39PFL4208H
LG 39LN575S
LG 39LN5400
DVB-T2 teda nepotřebuju, Smart taky ne a vybral bych z těchto 4 tu s nejlepším obrazem a zvukem.

Ač je to bolestivé, někdy není od věci přehodit nábytek... chápu, nechce se/nejde to, já bych si stěhování skříněk taky 5x rozmyslel.

Ten Philips je možná aušus provedení, ale předpokládám, že několikrát lepší, než co jsi linkoval původně Ty.

Co jsi nalinkoval nyní, je silně kompromisní řešení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků