Vintage reprosoustava

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 31. 10. 2014 20:34

jo běžně rozebírám bedny a montuju ven basáky někde na depu v PPL :D. Zdrž se OTéček :D

-- 31. 10. 2014 20:35 --

Prosím o radu místní bastlíře jak z toho co nejlépe funkčně/ekonomicky vybruslit, ohledně nějakého vrácení peněz ap. se nebavím, nevěřím na spravedlnost dnešní ubohé doby.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bošu 31. 10. 2014 20:50

Ou, tak to je mi líto, škoda jich :-( Pokud to neposlal jako křehké a s pojištěním, tak je to magor, anebo to už fakt takhle poslal. Samotná repra bývala i na ebayi, ale to by mohlo dopadnout stejně.
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 31. 10. 2014 21:02

Tady nejde o rozebírání beden, ale o podívání se dovnitř na výrobek, jestli je to ok. Holt bazar no. A od kdy ti vadí ot (která navíc nejsou ot:) ? :) Dobrá ironie, minule ses mě ptal něco ve smyslu, co mi přijde za "šmejd" ...

Každopádně je zajímavý, že bedna porušená nebyla, že by se to repro dokázalo po cestě v kamionu tak vytřepat ven? Není fakt možný, teď beze srandy, že tam mohla být nějaká únava stářím, že by to nějak povolilo nebo co já vím ?
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bošu 31. 10. 2014 21:18

Ten reprák se nevytřepal ven, to Johnny podle mě zjistil, až když je rozdělal, aby viděl, v jakym to je uvnitř stavu, jinak by to zjistil při přejímání. A stářím tohle podle mě nehrozí, já bych to viděl na vinu dopravce..
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 31. 10. 2014 21:19

Je vidět, že jsi úplně mimo :D, až pojedeš kolem ukážu ti jak takový reprák vypadá a hlavně váží, to v těch bakelitovejch sráčích za 6 litrů neuvidíš. Jak bych to asi zkontroloval zvenčí? :oboze Už jsem převezl něco beden v autě a vždy ok. Jsou jen 2 varianty, skopčák je šmelinář nebo co je pravděpodobnější, někdo s tím fláknul a magnety na reproduktorech se urvaly. To mi k ničemu nepomůže, řeším co s nima, oprava - rentabilita/pracnost vs. prodat a mít klid.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bošu 31. 10. 2014 21:32

Přijed si je poslechnout a pak uvidíš, zda to za to stojí :-D
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 31. 10. 2014 21:49

Zítra si jdu poslechnout Totem100 na svém železe, tak si snad spravím chuť a uvidím jestli to nebudou adepti na luxusní kup.

Mechanické poškození zásilky v neporušeném obalu je nutné nahlásit do 3 dnů od převzetí zásilky dopravci PPL ... zkusím i PPL, ale čekám, že se z toho vykroutí, případně kdyby to skopčák zkusil v DE, otázka jak bude ochotný.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 31. 10. 2014 22:35

To je smola :-| mne sa stalo niečo podobné, kupoval som cez eBay z Rakúska center Infinity Alpha a prišiel s odtrhnutými obidvomi magnetmi. Mal som šťastie na dobrého predávajúceho. S kuriérmi u nás som spísal reklamáciu, poslal aj s fotkami predávajúcemu a ten mi vrátil peniaze. No nebolo to veľa, okolo 50€ a predpokladám, že si to predajca u prepravcu vyreklamoval.

Ja som mal ešte šťastie v tom, že som to spomenul známemu, ktorý povedal, aby som repro priniesol, že sa na to pozre. A podarilo sa mu dať oba reproduktory dokopy. Najskor bolo treba odstraniť zvyšky lepidla z magnetu a z rámu membrány, ktoré boli dosť tvrdé. To sa mu podarilo a tiež sa mu podarilo zložiť a zlepiť reproduktory tak, že cievka pekne zapadla do drážky v magnete a nešúchala sa oň. Takže ak nie je poškodená membrána alebo cievka, myslím že šikovný človek by to mohol dať dokopy.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 31. 10. 2014 22:42

Něco podobné jsme už u kamoše řešili, spadl mu právě centr Infinity a urval se jeden magnet, tak to přilepil, ale říkal, že při vyšším volume drnčí, nicméně funguje aspoň částečně. U mě to bude horší, protože u jednoho sloupu je natrhlá oranžová papírová membrána (http://www.2imgs.com/c2d4f2d80b).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 31. 10. 2014 23:16

Myslím že Totemy by tě vzhledem k ceně mohly příjemně překvapit. U koho to bude?

Ty koše reproduktorů jsou z plastu? Z fotky to není zcela zřejmé. Holt asi málo vintage, tam bys to tak snadno neurval. Každopádně pokud chceš origo zvuk tak jedině kouopit náhradní repro na eBayi, jiná rozumná možnost není. Sice si umím představit zkusit to slepit vysoce kvalitním epoxidem, vyměnit cívku (membránu ne pokud není zničená), ještě to pod šrouby vyztužit kusem tvrdého hliníku/duralu a vystředit to, ale to by bylo jako poslední nouzové řešení kdybys ten reprák fakt nesehnal.

Výhybka bipolární kondy + ferit na basech. Co na to povědět? Holt šetřit se musí.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 31. 10. 2014 23:20

To není možný, takový gold age vintage hifi stereo poctivá pořádná supertěžká velká bedna a plast uvnitř? Součástky na kterých se šetří? Tomu nevěřím ! :-D
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 31. 10. 2014 23:28

Ano jde o koše z plastu, stejně jako třeba v případě Mission 782 ad. legendárních beden, což nechápu proč to mají takto ošizené. Origo zvuk nepožaduji, spíš, aby to hrálo.
Jedu si poslechnout Totemy ke coffisovi, povrchovku má opravdu vymazlenou a sladěnou s interiérem. Pokud mi sedne jejich zvuk spolu s NADem, tak je dost možné, že mé ELACy budou mít přímého konkurenta a rovnou si pro ně zajedu do Brna. Bohužel jsem na tento DIY projekt narazil po zaplacení Cantonu, jinak bych do toho ani nešel a rovnou se zaměřil na Totemy. Celkovně jsem si řekl, že se zaměřím na DIY produkci jako jsou VMA a jemu podobné, protože se tak dostanu nejvýš bez placení komerčních ošizených ojebů, jaké tu neúnavně testuje Mr.HRAC :D.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 31. 10. 2014 23:52

Origo zvuk je základ. Na ten to bylo odladěno a když změníš membránu tak tím změníš dosti zásadně i vlastnosti. Nemusí to být třeba takové drama u nízkoděleného třípásma, ale u středobasu je to dost zásadní. Výměna reproduktoru za jiný to pak rozhodí úplně. Doporučuju sehnat originál nebo dát dokupy jak jsem psal.

Kdy že se to ty bedny vyráběly že je v tom plast?

Mě jsou svou filozofií bližší VMA než Totemy, ale to je moje subjektivní hodnocení.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 1. 11. 2014 00:19

A pokud je porušená ta membrána v reproduktoru (která nejde vidět zvenčí)? Na origo repráky kašlu, to raději pošlu dál pro nějakého kutila. Skopčák už píše, že nechápe co po něm chci :D. Tyhle Kantály se vyrýběly 91-93. Pokud nehodnotím vzhled, tak hlavní rozdíl mezi VMA a Totem je, že Totemy vznikly jako dostupné bedny co mají skloubit co nejnižší cenu a byly min. entry level do hifi (a DIY), zatím co VMA jsou bedny, které nehledí tolik na cenu a zaměřují se víc na kvalitu (zvukem i vzhledově). V budoucnu prubnu min. VMA-II 3-pásmo.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bošu 1. 11. 2014 07:30

PC hráč: http://www.audiodrom.cz/recenze/reproso ... ntera.html jen tak namátkou a taky to má koše repráků z plastu :-) A Fonum 501 podle mě nelze ještě ani řadit mezi vintage, jsou to průměrný bedny tej doby, na můj vkus ale hrajou pěkně, neúnavně, osobně ani nepoužívám eqvalizér, no a výhybka je holt taková jaká je.. Možná, že by ještě spoustě dnešních dražších beden natrhly zadnici :-)
Johny, prosím tě, nejsou tam vidět na těch kondíkách hodnoty, když už to máš rozdělaný? :-D
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků