Bluray a HD přehrávače - dotazy, rady, zkušenosti

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod misakq 24. 11. 2014 13:37

áha... dobrá...
Je tam Burr-Brown 192 kHz/24-Bit DAC (PCM1690)

Fakt to jsou rozdíly, který jsou potom poslechem znatelné?
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 24. 11. 2014 14:18

Jak už tu zaznělo, rozdíl mezi DACem v BD přehrávači a DACem v AVR se může pohybovat kdekoliv na škále mezi "není slyšet" a "je slyšet až z kuchyně" :-).
Záleží na konkrétních modelech a zbytku řetězce.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misakq 24. 11. 2014 14:53

Jojo, to asi jo :-)
já jsem měl teď na mysli ty rozdíly opt. mechanik...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 24. 11. 2014 23:43

Nestresuj, jedina vec ktorou by si sa mal zaoberat je hlucnost tychto mechanik
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 25. 11. 2014 14:46

žejo no... si myslim ;-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 25. 11. 2014 16:07

misakq píše:já jsem měl teď na mysli ty rozdíly opt. mechanik

Nelze to říct nijak jednoznačně. Záleží na rozlišovací schopnosti zbytku řetězce. A taky na transportech jako takových. Zvukové rozdíly mezi nimi jsou z faktických fyzikálních důvodů, o tom se nedá nijak pochybovat. Ale jestli bude slyšet rozdíl v případě tvé sestavy na tvých komponentech, to se od klávesnice říct nedá.
U sebe doma bezpečně poznám, jestli data plynou z CD přehrávače, notebooku nebo BD přehrávače, všechny zapojené do shodného DACu. Každý má trochu jiný projev. Ale lze to poznat jen přímým porovnáním, ne tak, že by mi někdo pustil libovolný zdroj a já bez porovnání s ostatními určil, co hraje. Na to je ten rozdíl příliš malý.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misakq 26. 11. 2014 16:52

Jasně no, takže ať koupím cokoli, nemůžu se dočkat špatného zvuku po digitalu (s DAC v AVR jsem spokojen at stojí nevim kolik) - pokud jsou rozdíly malé. Jen ať mi do baráku nikdo netahá nic mnohem lepšího, abych ten rozdíl neusylšel v přímé konfrontaci :-D
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 26. 11. 2014 16:58

Jo, rozdíly ve zvuku transportů jsou menší než ve zvuku DACů nebo dokonce zesilovačů...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misakq 28. 11. 2014 13:26

I když, je fakt, že když pustím hudbu přes optiku Sound Blaster X-Fi Titanium, nebo přes HDMI z grafiky, tak mi to příjde, že z X-fi leze o něco lepší zvuk... Možná je to sugesce, možná tam mám nějaký rozdíl v nastavení....
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 28. 11. 2014 15:31

Pri X-fi mas zapnuty Crystalizer, predpokladam...
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misakq 28. 11. 2014 15:49

Ne, to nemám... myslím (teď nejsem doma, tak nemůžu ověřit) že po optice to ani nejde... To se týká jen analogovýho výstupu po dekodování DACem
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 12. 2014 14:11

10 tipů na přehrávače pod stromeček, aneb teoretická inspirace v článku na avmania.cz.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wishmasterX 22. 12. 2014 01:05

Zdravím všechny a potřeboval bych od Vás radu ....
Chtěl bych koupit nějaký BD přehrávač ( 2000-3000,-kč)
Mám MMC, ale potřebuji občas přehrát i nějaký BD/DVD disk,
takže bych chtěl něco "přikoupit"
Mé hlavní požadavky na BD přehrávač jsou tyto :
Podpora MKV a Mp4, tak aby dokázal zobrazit CZ titulky, dostatečně velké / čitelné, popřípadě umožnil změnu jejich velikosti ...
Možnost přehrání FLAC/ HD FLAC
To vše aby zvládl z USB flash / disku, ve formátu NTFS ....
Díky všem za tipy !
PS: Nejvíc mě láká něco od SONY, původně to byl Pioneer, ale ten prý zobrazuje srt titulky jen při formátování na FAT32(?!) a tedy omezení velikosti souboru jen do 4 GB ....
wishmasterX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zimcol 23. 12. 2014 08:45

Na jednej strane pises, ze to chces na "obcasne prehranie BD/DVD" ale vsetky poziadavky smerujes len na mkv, mp4 s titulkami z USB. Na to predsa mas to MMC, nie? Chces nove MMC s BD mechanikou?
Odporucil by som nieco od LG alebo SAMSUNG - ti maju naj podporu v tychto warez formatoch...
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pcwifi 23. 12. 2014 10:11

warez formaty ? http://cs.wikipedia.org/wiki/MP4 , o MKV se to moznaaaa da rici, ale je veci kazdeho soudruha co do MKV "zakuklí". Slysel sem od znamych mnohokrat aby to melo slot na kartu a pokud se uz neco takoveho sehnalo, tak tu kartu tam soupli 1x za zivot. Ja shanim BD prehravac s podporou MKV apod. co zvladne na 99,9% solidne pretacet film dopredu dozadu a nebude kolabovat. Zatim existuje jedine varianta, PC s XMBC nebo jiny prehravac v beznem pc pod windows. Kdyz uz se neco nadejneho objevi, stoji to ranec protoze to ma dalsich 1000 kravin a nebo to ma malinky vetracek :shock: ktery je po case zarukou nervy drasajiciho zvuku odchazejiciho loziska.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků