Plazma 42'' vs. 50''

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod D.Francis 6. 12. 2014 03:06

Je to složité, LG 42'' má u nás velice málo eshopu, u vás v SK je jich více :-) Pokud se mi LG 42'' nepodaří nikde objednat, budu muset vybrat jinou plazmu
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod D.Francis 6. 12. 2014 13:52

Tak plazma LG 42PN450B objednána, díky všem za rady, které mi pomohly při rozhodování :-)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 6. 12. 2014 15:14

Daj potom "feedback"...co a ako.
Odporucam prepnut rezim obrazu do EXPERT1 a OFF-nut vsetky "kvazi" vylepsovatka obrazu a pohybu. (dyn.kontrast, redukcie mpeg,....).
BTW: na kazdy vstup si mozes naladit separe parametry obrazu, ktore si TV pamata.
(poniektori vyrobcovia tuto moznost ani nepoznaju)
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 6. 12. 2014 15:23

Jasně, díky moc, plazma LG má dorazit v úterý, a potom dám vědět. .. :-)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod D.Francis 9. 12. 2014 18:09

Tak plazma LG 42 je doma :-) Super!! Již jsem si pohrál s nastavením, ještě podle potřeby mírně doladím. Ani jsem nečekal tak perfektní obraz, na to že mám pouze SD signál, dívám se ze dvou metrů a paráda… Jen si tak nějak říkám, jestli jsem neměl vzít větší 50'' HD ready :-D
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 9. 12. 2014 18:57

Som rad, ze sa Ti paci SD obraz. HD bude skvely.(aj z dvoch metrov na 50" TV)
Osobne na 2 metre, pre SD zdroj signalu, odporucam predsa len radsej 42" TV.
(ale proti gustu ziaden disputat. Aj SD by bolo viac menej v pohode na HD ready TV...)
btw: tato plazma v danom rozliseni je podla mna obrazovo nedoceneny TV...
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 9. 12. 2014 19:16

Asi tak, satelit nehodlám pořizovat, i když věřím, že v HD kvalitě musí být obraz skvělý i na 60'' :-) Jde také o hmotnost LG 42 a LG 50 stejný typ, rozdíl 10kg... Myslíš, že na 50'' HD ready by se také dalo dívat ze 2m, anebo už by obraz působil mázle při SD signálu? LG 50PN450B mají v jednom obchodě skladem za 11,5tis, láká mě ji vyzkoušet... :-)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 9. 12. 2014 21:52

Este k tej hmostnosti. Drzim sa stale pravidla. Cim tazsi elektronicky vyrobok, pri obdobnych parametroch = tym kvalitnejsie :)) (ale to len moj osobny nazor.)
Ale k veci.
Doma mam HD ready SMART plazmu 50" PM 4700 (1366x768p, jedina svojho druhu).
SD TV kukam z 3 az 4 metrov (zavisi kde sedim :) ). SD vypada fakt ovela lepsie,ako u konkurencie. (samozrejme bavime sa o 50" palcoch a velky vplyv ma na to HD ready rozlisenie)

Mozem ti upnut foto SD DVB-T obrazu mojej plazmy, HD sat.obrazu, HD USB obrazu
(fotene tak z 1metra od TV.)
Ale ono laicky sa vravi,ze: foto robene naprikladz 1m od objektu, sa v reale priblizne rovna vzdialenosti 2 metry..uprimne neviem, ci je to vcelku koser,ale da sa z toho vyjst)

Pripominam, ze vsetky foto boli poslane sem do fora, kde sa riesil uplne iny problem na fore,ako kvalita obrazu (raz nastavenie tituliek, inokedy priechodnost scartu, raz verzia softu)
1,DVB-T SD
http://postimg.org/image/3pik96i3t/
2,Titulky - USB
http://postimg.org/image/9bpnkveot/
http://postimg.org/image/ozz2spdwr/
3, Verzia softu
http://postimg.org/image/4pjxp5zj1/
4, "Hd" markiza (skylink)
http://postimg.org/image/rtbjbgyjf/

Ak budes chciet nieco konkretne, napis do sukromnej posty. (ked bude cas...dovysvetlim, nafotim, poriesime)
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 9. 12. 2014 22:36

Díky za foto :-) Teď se dívám na LM, vzdálenost 1,8m a obraz úplně v pohodě :-) ale blíže už se obraz trochu mění. Škoda, že plazmy končí, takhle bych se musel rychle rozhodnout, zda koupit či nekoupit větší, než budou plazmy totálně vyprodané :-| Ještě otázečka: na štítku u mé LG 42 bylo ,,Assembled in Poland'' - LG má tedy továrnu v Polsku?
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod D.Francis 10. 12. 2014 01:17

Díky moc za předchozí rady :-) Musím teda říct, že jsem si hooooooodně polepšil :-) Je to jiný level - GO LG Plazma GO
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 12. 2014 05:55

D.Francis píše:Ještě otázečka: na štítku u mé LG 42 bylo ,,Assembled in Poland'' - LG má tedy továrnu v Polsku?

Ano LG ma tovaren vo Wroclawi. V podstate kazdy vyrobca ma tovaren niekde v nasich koncinach (stredna Europa).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 10. 12. 2014 21:24

Dík. :-) Tak po zvážení všech pro a proti LG 50'' jsem se rozhodl,že plazma LG 42'' je pro mne akorát. Je ale škoda, že plazmy končí, kdybych se třeba příští vánoce rozhodl jít do větší, tak již v prodeji nebude žádná :(
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod ferdoz 11. 12. 2014 15:56

Myslím že si kúpil dobre. Na 50" by si z dvoch metrov už možno vnímal jednotlivé bunky. Tiež si myslím že si jeden z mála ľudí, ktorý si nechal poradiť a kúpil na SD signál HD plazmu, nie fullHD LCD, lebo to je teraz v móde.
ferdoz
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 11. 12. 2014 20:21

Plazma je super, rád jsem si nechal poradit :-) Kdysi jsem měl v plánu plazmu Panasonic 37'' - 42'' nebo jinou a také jsem nevěděl zda HD ready n. FullHD, nakonec z koupě z jiných důvodů sešlo… U té LG 42PN450B lze nějak smazat naladěné programy, které nepotřebuji?
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod t.tachy 11. 12. 2014 20:46

Chci si taky kupovat novou TV, mam ted CRT 72cm. Chci ji hlavne na FHD filmy, koukam hlavne vecer, scifi. Pak obcas par hodin pres den, mame satelit, koukat budu ze 3m. Par tydnu ctu clanky, hledam info, vaham mezi LED a plazmou. Nakonec jsem chtel koupit plazmu 50" LG 50PB660V. Zasel jsem do par obchodu, nasel tohle LG, pak jeste jednoho Panasonica. Kdyz ale vidim barvy vedle LED, prijde mi to uplne o nicem. Vybledle, nevyrazne - jak LG tak i Panasonic. Doufam, ze je to spatnym svetlem nebo nastavenim. Ted zase premyslim o LED. Chtel bych se zeptat majitelu plazem jak barvy vidi doma? Diky ;-)
t.tachy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků