Pozorovací vzdálenosti - tabulky...diskuze

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod skorepa3 30. 12. 2014 12:19

Tak jsem včera navštívil prodejnu a asi půjdu do té větší. V nejhorším (kdyby se jevila velká) jí pak pověsím na zeď do ložnice, kde je pozorovací vzdálenost cca 4 metry.
Naposledy upravil skorepa3 dne 31. 12. 2014 08:21, celkově upraveno 1
skorepa3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WolfN 30. 12. 2014 18:35

No ja 48" nazivo videl a me osobne uz to prijde moc velke, ale kazdy ma jine naroky, me ta 42" zkratka prijde idealni a rozumna velikost.
WolfN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 12. 2014 19:50

skorepa3 píše:Máte s ní někdo zkušenosti? Nebo mi případně poradíte nějaký jiný model?

Zde se diskutuje na téma pozorovacích vzdáleností, nikoliv na téma jednotlivých modelů, jejich technické specifikace, kvality atd. atd. Pokud máš zájem, založ si vlastní vlákno, polož dotaz tam a tam také diskutuj.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rockab 4. 1. 2015 20:14

skorepa3 píše:Tak jsem včera navštívil prodejnu a asi půjdu do té větší. V nejhorším (kdyby se jevila velká) jí pak pověsím na zeď do ložnice, kde je pozorovací vzdálenost cca 4 metry.

Resil jsem skoro stejny problem. Moje pozorovaci vzdalenost je cca 2,5-2,8m. Vybral jsem si velikost uhlopricky 48''. Myslim, ze bych snesl v pohode i 50''. Jedine, z ceho muzeme mit u vetsi uhlopricky strach je kvalita signalu. Pokud se divate na filmy aspon v HD kvalite, neni problem. U SD kvality je to horsi, ale neni to zadna katastrofa. Tak ze pokud mate treba satelit kde je uz vetsina programu v HD kvalite, rozhodne doporucuji vetsi uhlopricku.
rockab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WolfN 5. 1. 2015 10:52

Kvalita SD napr u programu na DVB-T které nejsou HD, byl také jeden z duvodu, proc jsem mj. i kvůli velikosti mistnosti ve které TV je a pozorovaci vzdalenosti, sel nakonec do 42".
Videl jsem vysilani CT1 v SD na 48" v datartu a je to bida, na 42" vypada ještě v pohode.
NIKDY se nehádej s blbcem, stáhne tě na svoji úroveň a tam tě umlátí zkušenostmi...pokus se jim naslouchat, to je nejlepší.
WolfN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomadm 5. 1. 2015 11:51

WolfN: a jakou máš pozorovací vzdálenost?
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod WolfN 5. 1. 2015 16:34

Ted se mozna zdesis, ale na tu TX-42AS520E koukam ze 3.4m
Prijde ti to na 42" patrne moc v tabulkách bude nižší ale me to plne vyhovuje a 48" je uz pro me proste "krava".
Diky tomu je i SD ci filmy prevedene z DVD naprosto v pohode a nerozpoznam drobnou neostrost ci mirnou zubatost.
NIKDY se nehádej s blbcem, stáhne tě na svoji úroveň a tam tě umlátí zkušenostmi...pokus se jim naslouchat, to je nejlepší.
WolfN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rockab 5. 1. 2015 18:58

Jeste je nutne dodat, ze pokud je film ve spatne SD kvalite, vidis nekvalitni film i na te 42''. Jasne, kazdy to vnima jinak, ale ona ta 48'' je nad 2,5m akorat. Stejne je uz vetsina programu v HD a za cas budou uz vsechny, ninimalne v HD :-)
rockab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gugel 6. 1. 2015 17:52

Ahoj, u mňa je 46" z 2,2m maximum... Iné to je pri formáte 21:9 - to by som možno bral aj 50-ku, max 55-ku ;-) ale ten formát je stále taký aký je...nerozumiem tomu :/ kopa filmov je 21:...a nové TV 16:9....
Haha!! A joj hd 4:3 :)))
gugel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nomadm 7. 1. 2015 22:00

tak jsem právě objednal Pan. TX-48AS640E, pozorovací vzdálenost 2,8, manželce se to dle rozměrů zdá být velká kráva....snad si zvykne do 14 dní, jinak dle dohody bude výměna za menší...:)
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod DoubleJprod 8. 1. 2015 20:16

Nakoniec som to nevydrzal a objednal Sony 50W705. Na vratenie 42ky mam este 3 dni, takze som sam zvedavy, ktora nakoniec ostane doma. Ako som uz pisal, pozorovacia vzdialenost 2.4m napriamo a cca 1.9 na najblizsom mieste sedacky (kde uz asi nik sediet nebude) :-)
DoubleJprod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baldion1 29. 3. 2015 20:45

Já jsem teď vyměnil Panasonic TX-42V10E (42 palců plasma) za Samsung UE55H7000 (55 palců LED LCD) a ten nárůst úhlopříčky je znatelný (dívám se ze 3 metrů). Zatím přemýšlím, jestli jsem to s velikostí trochu nepřehnal. Ale na druhou stranu si pamatuju, že z těch 42 palců jsem měl tehdy podobný pocit.
Baldion1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elkim 28. 4. 2015 16:44

Ahoj.

Uvažuji o koupi Philips 55PFS8209 55''. Abych byl přesný, na vysílání koukat nebudu, v krajních případech si pustím 720p ale jinak chci koukat na fullHD. Sedačku budu mít od televize cca 2,5-2,8m.

V tabulkách jsem viděl při fullHD min. poz. vzdálenost o dost menší než u vysílání a tak se chci zeptat, zda mám spíš uvažovat o 48'' nebo jestli ta 55'' bude v pohodě.

Díky
Elkim
Junior

Odeslat příspěvekod rcph 28. 4. 2015 17:39

Elkim: ...určitě jdi do té 55", mám to stejně... a pokud bude na zdi, tak pamatuj že zavěšením na zeď se každá televize zmenší :D Když jsem kupoval 55" já, tak doma prý "co budeme s tak velkou televizí dělat", a po pár dnech "no klidně mohla být i větší" :lol:
rcph
Junior

Odeslat příspěvekod Elkim 28. 4. 2015 17:47

No právě, mám tu zkušenost s monitorem k desktopu. Měl jsem vždycky 24'', posazenej na cca 80cm hlubokým stolu a bylo mi řečeno že 27'' je moc. Prvních pár hodin to velký bylo, teď už mi to nepřijde.
Elkim
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků