Jaké špunty/pecky pro netradiční uši

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Paul Saunders 1. 1. 2015 13:39

Zdravím,
chtěl bych si pořídit špunt/pecky pro poslech hudby. Nejsem moc náročný, poslouchám na telefonu většinou MP3 o 320Kbs. Dříve jsem měl G2 - ta hrála docela dobře, nyní mám Lumii 830 a ta hraje, řekl bych hůř, takže bych chtěl sluchátka, max na potenciál telefonu. Problém je v tom, že mi nikdy žádné pecky ani špunty (vždy jsem vyzkoušel všechny velikosti nástavců) v uších pořádně nedrželi. Levé ucho docela jde, ale pravé vůbec. Existují nějaká, která by mě mohla v tomhle ohledu uspokojit? Cenový limit bych viděl cca na 1500kč.


Díky
Paul Saunders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanni 1. 1. 2015 13:56

A skúšal si pre každé ucho inú veľkosť nástavca?
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 1. 1. 2015 14:07

pripadne se da udelat odlitek, stoji to do 300kc za obe usi :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Saunders 1. 1. 2015 15:06

Hanni : ano, zkoušel jsem to různě kombinovat, každé ucho jiná velikost, ale pravé ucho je prostě na nic.

Ty odlitky by možná mou situaci vyřešili. Zkusím to vyhledat na netu :-)
Paul Saunders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zatycz 1. 1. 2015 15:52

A zkousel jsi penove nadstavce? Ty se prece jenom dokazou uchu prizpusobit lepe a mozna by to bylo reseni.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 1. 1. 2015 19:51

Klasické single flanged mi taky v uších pořádně nedrží, ale shure olives, to je jiná ;)
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Saunders 1. 1. 2015 22:30

Takže se tedy mám zaměřit na sluchátka s pěnovými nástavci, nebo vzít libovolná a koupit k nim pěnové, např. http://www.sluchatka.net/penovy-spunt-in-ear-nastavec/ ?
Paul Saunders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johanx 1. 1. 2015 22:45

Perfektně drží v uších MARSHALL Minor. Jenže časem se oddělil konektor od drátu a tak zatím odpočívají v šuplíku. A hrály celkem v pohodě. S telefénem i SanDiscClip-em.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 2. 1. 2015 18:58

Ano, pokial neznesies spunty, Minory sedia v usiach vynikajuco. Zvuk je vsak velmi kompromisny, maju dost malo vysok, ale za to na pecky slusne basy. Minory su vsak OEM sluchadla, lacnejsie ta vyjdu Urbanears Medis, su totozne. :-) Tiez mam rovnaky problem ako ty, len mne nesedi nikdy lave ucho. Vyskusal som uz vselijake IEM s hrubsim krckom, s tensim...so silikonovymi nadstavcami, s penovymi, stale medobre. Apple EarPods tiez moc nesedia, este skusim podobne Sony STH30 kvoli ovladaniu na android, hecol by som sa aj na Bose IE2, ale nemam zvysnych 100€. :-)
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paul Saunders 2. 1. 2015 20:56

Vyzkouším ty Minory a snad budou v pohodě - přinejhorším je vrátím. Mám vzít Marshall Minor nebo Marshall Minor FX?
Paul Saunders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoxY 2. 1. 2015 21:17

Vyskusaj ich urcite. Vela ludom nesadli, co som si precital v topikoch tu na fore (ci uz na usiach, alebo zvukovo), ja som bol velmi prekvapeny hlavne komfortom nosenia (aj pri behani). Fx maju 3. tlacidlove ovladanie, klasicke maju 1 tlacidlo. Osobne som mal klasicke Minory, prepinat pesnicky sa dalo jednym tlacidlom s viacnasobnym tlacenim (2x pesnicka vpred, 3x pesnicka vzad). Pravda hovorim o Android zariadeni. Istotne verzia Fx bude fungovat kompletne s Apple zariadeniami, ale s Androidom netusim, mohol by niekto napisal, kto ma bud Minory, alebo Majory Fx.

Presne ako hovoris...Ked nesadnu, vratis ich. :-)
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paul Saunders 2. 1. 2015 21:21

No nyní mám Windows Phone, takže těžko říct, jestli to fungovat i na WP.. tam nejde spousta věcí :D Pokud by mi Minory sedly, tak by to bylo supr, nyní jsem odkázaný pouze na poslech doma (ATH-T500)..
Paul Saunders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoxY 2. 1. 2015 21:29

Aha prepac, vidim uz, ze mas Lumiu 830 (vyborny vyber imho :-) Glance screen je navykovy ). S Lumiou 920 mi islo pretacanie dopredu (2x stlacenie), ale 3x stlacenie znamenalo na WP skladba dopredu + pauza. :-D Takze preto neviem potvrdit prinos Fx verzie na inom zariadeni ako na Apple.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paul Saunders 2. 1. 2015 21:39

Právě jsem teda objednal na jistotu, verzi bez FX. Glance Screen je fajn, ale klidně bych ho vyměnil za notifikační diodu :-)
Paul Saunders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paul Saunders 6. 1. 2015 18:10

Tak Marshall Minor jsou doma a drží v uších báječně, je to paráda :-) Zvuk je jak bylo řečeno, basů mají dost, výšek málo :-)
Paul Saunders
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků