Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Stanley 393 11. 1. 2015 23:40

Ahojte
Mám v plane si kupit studiove monitory
Rozpocet mam stanoveny do 300e
Zaujali ma tieto:
-Presonus eris e5
-ESI unik 05
- Mackie mr5-mk3
-RCF ayra five
Ktore budu natom zvukovo najlepsie?
Stanley 393
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 12. 1. 2015 01:03

esi unik 05 :)
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stanley 393 12. 1. 2015 04:03

A ESI near 05 by boli ake zvukovo v porovnani z unik 05 ?
Alebo este fostex pm04.d ?
Stanley 393
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 12. 1. 2015 15:40

near su o triedu nizsie, je to taky entry lvl, kdezto unik uz hra jemnejsie, istejsie
fostex pm05.d su na urovni unik 05, akurat trochu horsie vysky, pm04.d maju vyrazne mensi sound
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod expert.A1 12. 1. 2015 17:30

http://www.audiotek.cz/product-53632-esi-aktiv-05

Neví někdo co je v balení za kabely kvůli propojení s PC? Díval jsem se a jediná možnost je 2xXLR - 3,5mm jack ? Ale ten káblík stojí 500kč.
expert.A1
Junior

Odeslat příspěvekod Stanley 393 12. 1. 2015 18:20

Este jedna otazka,mal by som moznost kupit lacnejsie Mackie mr5-mk3
Nemas nejake skusenosti snimi?
Zvukovo to bude asi na jakej urovni s esi unik 05 ?
Stanley 393
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 12. 1. 2015 22:19

jj su podarene, do 200/par ber, vysky maju unik 05 lepsie, inak su nastejno

expert.A1 - aj vzadu na repro mas nakreslene unbalanced trs, taky kabel kupis
kvalitny lacny je napr Klotz http://www.music-city.cz/klotz-ay5-0300 ... paign=feed

inak esi aktiv su velmi nepodarene bedne, zober daco ine
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod expert.A1 13. 1. 2015 07:58

Já vím, ale to je unbalanced. Ty bedny nejsou pro mě, jaké bych měl tedy doporučit v podobné ceně? Něco co hlavně nevrčí, to je velký problém laciných monitorů, ideálně s bassreflexem vpředu, ale za tu cenu těžko něco hledat. Ty Mackie jsou dobré říkáš, co levnější model CR4 ?
expert.A1
Junior

Odeslat příspěvekod yosh 14. 1. 2015 00:19

Andrejsvk píše:...
Sranda ze si Genelec a Focal drzia rovnaky sound aj pri nizsich modeloch. Rozdiely boli rovnake ako u Genelec 8040 vs Focal Solo 6.
Genelec M040 vyssie basy a stredy trochu v uzadi, cize jemne hi-fi charakteristika. Hlboke basy by mohli byt ostrejsie, posobia trochu nafuknuto.
Focal Alpha 65 vyssie basy by mohli byt kvalitnejsie a mohlo by ich byt o chlp menej, asi by to chcelo tazsiu pevnejsiu bednu. Paradne stredy. Basy, stredy a vysky tvoria spolu realnejsi celok nez u Genelec...


Hmm hádám platí tohle i pro 5" (Alpha 50 a M030)?
Na Thomann mají ty Genelec opět v nabídce, bohužel vyprodané.
Začínám vážně uvažovat o těch Focals...
yosh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod expert.A1 14. 1. 2015 10:57

Narazil jsem na tyhle korejce, před deseti lety stávaly 11 tisíc, dnes jsou za 5 ještě zde skladem asi http://www.thomann.de/cz/esi_near05_akt ... nitore.htm , má někdo zkušenost ? Přemýšlím, že bych je vzal pro sebe, biamp bedny za takové prachy... co myslíte?

edit: tak co čtu asi bude docela problém s brumem/šumem ? https://www.google.cz/search?q=ESI+near ... 05+brummen
expert.A1
Junior

Odeslat příspěvekod Jigssaw 18. 1. 2015 13:08

Zakoupil jsem pro porovnání monitory EVE SC 205 a ADAM A5X s tím, že po vyzkoušení jedny vrátím. Myslel jsem, že budou znít podobně skvěle a ani skoro nepoznám, které jsou lepší. Bohužel oba typy jsou dost odlišné a spíš bych potřeboval jiné monitory, které skloubí přednosti těchto dvou typů.

Eve mají proti Adamům výrazně lepší basový projev, ze kterého plyne výborné prostorové podání a hloubka. Jenže mají měkké středy a výšky, a tak chybí agresivita a ostrost, která vyniká u Adamů.

Doporučíte prosím monitory ve stejné cenové kategorii, které budou vyhovovat mým představám (to vlastně znamená EVE SC 205 s ostřejším a agresivnějším zvukem)?

Méně podstatné informace

Bohužel agresivní ostrý zvuk je pro mě stěžejní, proto se nedokážu s EVE SC 205 smířit. Stejně tak je pro mě ale důležité prostorové podání, hloubka a čistota. Jakmile tyhle atributy slyším u Eve, tak nechci Adamy. Pak slyším tu ostrost u Adamů a nechci Eve a takhle je to pořád dokola.

Co týče se nastavení, tak u Eve jsem zaslepil bassreflex (je vzdadu) a basy mám nastaveny skoro na minimum. U Adamů mám nastaveny basy skoro na minimum a tweeter skoro na maximum. Monitory mám blízko u stěny a jeden je téměr v rohu, navíc nejsem příznivec přehnaných basů. Hudbu přehrávám z počítače prozatím přes zvukovou kartu DJ kontroleru DDJ-T1, monitory jsou zapojeny přes XLR kabely.

Eve jsou pro mě nesrovnatelně lepší na techno, zvuk je výrazně prostornější a detailnější než u Adamů. Jenže to platí pro takové progresivnější techno, u jednoduchého syrového techna jsou zase lepší Adamy. Připadá mi, že Eve se mnohem víc hodí na moderní - digitálně zpracovávanou - hudbu, kterou já kromě onoho techna vůbec neposlouchám.

U lehčích rockových žánrů, kde nejsou tak tvrdé kytary a bicí (např. The Doors nebo Dire Straits), se mi líbí Adamy i Eve.

Ale jakmile to začne být jen trochu tvrdší a syrovější (stačí pouze první alba Genesis nebo Pink Floyd, o Ramones, AC/DC, Motörhead nebo dokonce Slayer se ani radši nezmiňuji), tak jsou pro mě jasně lepší monitory Adam. U Eve nejdou kytary a především kopáky u bicích pořádně slyšet, jsou hrozně měkké a slyším je až někde v dáli.
Jigssaw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 18. 1. 2015 13:46

Hoj, adamy sa este rozohraju a zmaknu. Nastavenie by som nejaky cas skusil nechat na neutral (stred). Skontroloval nastavenie zvukovky, tj vypol eq ak tam je a vsetky ficurky na "zlepsenie zvuku".
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod expert.A1 18. 1. 2015 13:48

Jsou pořádně rozehráté ? Bassreflex vzadu blízko stěny není to pravé ořechové, co se podívat po něčem s dírou vpředu ?
expert.A1
Junior

Odeslat příspěvekod Jigssaw 18. 1. 2015 14:35

Při neutrálním nastavení jsou Adamy i Eve na můj vkus moc přebasované. Zvuková karta je nastavena neutrálně.

Adamy mají bassreflex vepředu, vzadu (jako to mají Eve) to určitě není dobré, ale jak jsem bassreflex u Eve zacpal, tak mi to vyhovuje. Předtím se to nedalo poslouchat, topil jsem se v basech.

Rozehráté nejsou, ale co jsem četl, tak ty Eve ani není potřeba rozehrávat. Opravdu lze u Adamů očekávat po rozehraní tak markantní zlepšení?
Jigssaw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 18. 1. 2015 16:01

To by chcelo keby sa niekto k tebe prisiel na to pozriet.
Vyskujas ako hraju pri inom umiestneni, v inej miestnosti, ak mas moznost aj na inej zvukovke.
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků