jaké sloupy cena 20-25 tisíc

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sowa 21. 1. 2015 15:00

čau

sháním tip nebo doporučení na sloupy s cenovkou kolem 20-25 tisíc, zesilovač Marantz PM6005 místnost 20m2

co mě by se líbilo :-)

Cabasse Jersey
http://www.studiospalicek.cz/cabasse-jersey

Tannoy Revolution DC6 T
http://www.studiospalicek.cz/tannoy-revolution-dc6-t-akce

Dali Zensor 7
http://www.daliaudio.cz/daliaudio/eshop/19-1-Zensor/0/5/89-Dali-Zensor-7

Cambridge Audio Aero 6
http://www.hifimarket.cz/cambridge-audio-aero-6-p3583


tyto bedny se mě moc líbí a něčím mě přitahujou :mrgreen: , jaký zvuk se dá očekávat za 10 000 ?
TOTEM 100
http://www.reproobchod.cz/hotove-reprosoustavy-totem-100-p3850

díky za reakce
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 21. 1. 2015 15:43

Nepřekvapilo by mě, kdyby Totem100 zesekaly výše jmenované adepty. Zajel jsem si je poslechnout a pustit přímo na mém zesíku s DACem a v něčem byly lepší než mé ELACy CL102i. Hlavně 25cm basák umí zahrát s přehledem od podlahy a výšková horna je neagresivní a plná detailů, za 10 000,- není co řešit! Jediné co ti nemusí být po chuti je jejich vzhled resp. povrchová úprava, pokud je koupíš přímo z reproobchodu.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heartwork 21. 1. 2015 17:26

Nevím, jak je na tom tvůj současný zesilovač, ale repro ho 100% o pořádný kus přežije, takže bych se na tvém místě, pokusil si vytvořit s novými sloupy "trošku" rezervy.

Nemuselo by to být ani příliš velké navýšení rozpočtu..., co takhle raději rovnou třípásmo VMA-II S?
http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.php
Heartwork
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 21. 1. 2015 19:08

Za ty peníze by se daly pořídit nějen Totemy 100, ale Totem TWR. Ty jsou ještě o něco dál a dají se rovněž objednat buď jako stavebnice nebo komplet. Je to 2,5 pásmo s neošizenou výhybkou (budu to pořád opakovat protože je to zcela zásadní faktor) a dvěma 8" basáky, opět v uzavřené ozvučnici. Výšková sekce je stejná jako u Totem 100B. Já mám sice trochu jiný vkus, ale nemůžu tomu upřít že to funguje, takže mohu doporučit.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 21. 1. 2015 19:17

Totemy jsou výjimečné svým poměrem kvalita/cena, ale VMA budou zase dále, i když se ve fórech objevilo i přímé srovnání (stejný řetězec jen se přepojovalo) VMA-II vs. Totem a rozdíly prý nebyly, zas tak výrazné vůči ceně. Pokud máš rozpočet takový jaký si napsal, není nic jednoduššího než vyrazit k Checkovi a poslechnout, ale abys nedopadl jako kamarád, který jel s tím, že veme VMA-II, ale pak poslechl VMA-SL a nové EVO a dopadlo to tak, že si připlatil na skládačku SL a s těžkým srdcem nevzal EVO, protože už byly HODNĚ nad jeho původní :D. Zesilovač pořešíš časem.

PS: TWR už jsou dotaženy do konce? 8-P
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 21. 1. 2015 20:02

Ty rozdíly jsou patrné a od verze S u VMA jsou ještě větší. Srovnání probíhalo se starší řadou (bez S). Větší rozdíl také budou vnímat mladší uživatelé s lepším sluchem na vyšších frekvencích, kde VMA je na výškách jednoznačně lepší, s postupujícím věkem se budou rozdíly smazávat. Každopádně jde o dosti odlišné koncepce, proto bych je raději moc nesrovnával. U VMA jde o vyladěný tradiční projekt vyšší úrovně, u Totemů 100 a 100B jde o to jak z minima vytřískat maximum i za cenu kompromisů. Obojí funguje, jen je to něco jiného. Totem TWR je už o něco pokročilejší - méně kompromisů.

TWR byly dokončeny tuším už před dvěma lety nebo kdy. Jde o free projekt ;o)
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 21. 1. 2015 20:18

Tak to jsem si popletl s dalším projektem tuším 3,5 pásma, které měl Mabat v plánu vytvořit.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sowa 21. 1. 2015 20:44

Zavrhuju provařené výrobce :mrgreen: a budu se rozhodovat mezi TOTEMY nebo zmiňované VMA-II S

Otázka je, jak moc náročné budou Totemy nebo VMA-II S na zesilovač. Současný zesilovač mám doma půl roku, je z hifibazaru jako novej, má vlastní DAC který používám proto bych se ho nerad zbavoval :-l

Totem TWR kolik můžou chtít za kompletní stavbu?
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 21. 1. 2015 20:58

To ti nepovím, na webu (reproobchod.cz) je set na výhybku jestli dobře pamatuju, ale vzhledem k tomu že tam nabízí i skelety ta T100/100B které se dělají na zakázku tak jistě nebude problém domluvit výrobu na TWR. V podstatě ti to ale dle dokumentace udělá jakýkoliv truhlář pokud mu dostatečně vysvětlíš co se po něm chce (abys pak pro ně memusel jezdit kdoví kam).

Jak náročné budou na zesilovač? Asi tak jak si náročný ty :-)) Tady už aby se bál člověk něco povědět aby na něj nelítl pan Pískovec a nebo Teufel Positive. Co máš za stroj? VMA si můžeš snadno porovnat v Praze jak na svém železe tak na top železe a porovnat si rozdíl. Totemů 100 (v původní variantě už je také celkem dost, ale teď mě nenapadá z hlavy nikdo kdo by stavěl T-TWR. Zeptej se na reproobchodě jestli na to někdo objednával set a pak se domluvit. Myslím ale že ty TWR budou spíše méně náročné když jde o uzavřenku.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sowa 21. 1. 2015 21:59

Poslal jsem email na reproobchod s dotazy co jsou nebo nejsou schopni zhotovit a za jaké ceny. Nároky nemám přehnané, pokud vezmu jedny z uvedených beden chci aby předvedly vše co umí. Nemám potřebu vyhrávat pro celou vesnici :mrgreen: i když v dobré náladě rád přidám volume doprava, ale povětšinou vedu středně hlasitý poslech. Výkon Marantze PM6005 je 2x60W což není zrovna moc.
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 21. 1. 2015 22:32

Není, ale ty bedny jsou citlivé. Hlavně tedy T100 a T100B. Od TWR lze očekávat lepší středové pásmo a nemám tu teď po ruce specifikace, ale budou asi o fous méně citlivé, přesto je to dle mě favorit této řady (méně kompromisů). Navíc pokud bys třeba časem uvažoval o multikanálu tak je lze velmi výhodně doplnit na pozici efektů a centru dvoupásmové T80 což je totéž, jen menší a s jedním basákem. Basák je shodný s TWR, výšky i způsob ladění výhybky jsou shodné s TWR a T100B a tak je zaručen stejný charakter zvuku. Mohl bys je tedy kombinovat i s T100B pokud by si se přeci nakonec rozhodl pro ně. Bedny jsou navíc laděné tak že se předpokládá že nebudou mířit přímo na posluchače ale mírně kolem jeho uší v určitém úhlu. Tím pádem mimo jiné při umístění T80 jako centru nad nebo pod TV nevznikají problémy když to nemíří přímo na člověka.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sowa 22. 1. 2015 13:07

Odpověď z reproobchodu zatím nedorazila, ale dnes jsem hledal a našel velmi zajimavý inzerát na prodej Totemu http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=20305 s parádní povrchovou úpravou přesně podle mích představ :-)) . Prodejce jsem obratem kontaktoval inzerát stále platí. Zkusím si domluvit poslech.

-- 22. 1. 2015 13:25 --

Totem TWR by měli být naopak dle fora repromania o něco citlivější. U mě multikanál zatím nepřichází v úvahu, nemám co bych na tom pouštěl a toho místa co to sežere, v pokoji nežiji sám je tam se mnou i moje kočka :mrgreen: aktuálně mi stereo poslech naprosto vyhovuje.
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 22. 1. 2015 15:23

Jo, to je původní T100. Zeptej se prodejce kterou verzi výhybky má. Poté co se začaly prodávat sety a dokumentace pak ještě probíhalo určité dolaďování na základě preferencí uživatelů. Vyžádej si ještli k těm bednám má i dokumentaci (na základě které dělal tu výhybku - dokumentace není free a musí se za určitý poplatek koupit) nebo alespoň účtenku od té dokumentace. Ta tě pak opravňuje totiž k tomu abys dostal od reproobchod.cz poslední verzi dokumentace a mohl si tak zkontrolovat jestli máš poslední verzi.

Je možné že je citlivější, byl to jen odhad, nezkoumal jsem to podrobně.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sowa 22. 1. 2015 18:12

Poslal jsem prodejci dotaz jaké je použitá výhybka, bude mít starší typ výhybky velký dopad na zvuk ? v tohle směru jsem totiž totální laik. Abych nakonec nebyl zklamanej. :-(
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heartwork 22. 1. 2015 18:55

Sowa píše:Odpověď z reproobchodu zatím nedorazila, ale dnes jsem hledal a našel velmi zajimavý inzerát na prodej Totemu http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=20305 s parádní povrchovou úpravou přesně podle mích představ :-)) .

Spím či bdím :shock: , to na těch fotkách je nějaký polotovar nebo snad finální produkt?!

Na tu čelní stranu ozvučnice přijde pak ještě nasadit nějaký ozdobný kryt? Co je to tam za nechutnou škvíru kolem toho zasazeného reproduktoru?!

Obrázek

Zřejmě dobrej model. :D :D :D
Heartwork
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků