jaké sloupy cena 20-25 tisíc

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leony5 22. 1. 2015 19:44

Mám dotaz na ThaleseX,je vidět že máš opravdu přehled v tematice audio jako málo kdo tady a smekám před tvejma znalostma.Mám nový Dynavoice df6 a co jsem tu tak pochytil o reprosoustavách tak jsou dost šizený,teda ty levnější a dají se třeba vytáhnout víš doladěním vyhybky nebo výměnou výhybky.S bednama jsem spokojenej ale samosebou mě to nedá spát když je možnost něco ještě vylepšit.Otázka zní,jak moc to vytáhne tento model a jaká by to byla zhruba investice? Dík.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sowa 22. 1. 2015 20:37

Heartwork píše:Na tu čelní stranu ozvučnice přijde pak ještě nasadit nějaký ozdobný kryt? Co je to tam za nechutnou škvíru kolem toho zasazeného reproduktoru?!


Už jsem byl skálopevně rozhodnout že vezmu nabízený Totemy, ale příspěvek od Heartwork mě otevřel oči, trochu jsem hledal na forum repromanie a došel k názoru, že tyhle nabízené Totemy přenechám někomu jinému. Díky Heartwork :mrgreen:

pro ThalesX, prodejce říká na dotaz jaká je použita výhybka

Ano, posledni (kdyz pominu verzi 100B, ktera pouziva jiny driver Fane CD131). Zaroven je v basove sekci osazen kvalitnejsi foliovy kondenzator Bennic XPP 33u (misto bipolarniho) - byla to priplatkova varianta.
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 23. 1. 2015 07:36

Heartwork píše:Spím či bdím :shock: , to na těch fotkách je nějaký polotovar nebo snad finální produkt?!

Na tu čelní stranu ozvučnice přijde pak ještě nasadit nějaký ozdobný kryt? Co je to tam za nechutnou škvíru kolem toho zasazeného reproduktoru?!


Škvíra - tady holt asi někdo nevychytal zcela frézování. Nebo tam je basák moc utopený a jak je to focené z boku tak to fotka vytáhla. Je možné že zepředu to vidět nebude. Těžko říci. Chtělo by to další fotky nebo lépe vidět osobně.

Nelíbí se mi ten světlý odstín sražené části, ale asi to tak někdo chtěl únmyslně.

Mě se ten zvukovod esteticky sice také moc nezamlouvá, ale obecně mám raději bedny bez krycích sítěk. Pokud by je někdo požadoval tak je snadné je dodělat. Co se estetiky týče - je to projekt jak z minima vytáhnout maximum tak nelze čekat nějaký vyloženě superdesign, ale je to hodně o tom jak šikovný je člověk, který ty skelety vyrábí. Před časem prodávat T100 třeba uživatel Obutt a ty vypadaly úplně luxusně

http://obutt.rajce.idnes.cz/totem_100/

Foliák na basech je fajn. V podstatě to říká že výhybka má neomezenou životnost. V běžné variantě je basová sekce osazená z ekonomických důvodů bipolárním kondenzátorem. Ty podléhají stárnutí a vzhledem k nekvalitě použitých typů v běžné komerci obvykle dosti rychlému. Bipolární kondenzátory Bennic použité ve standardní verzi jsou kvalitní a mají delší životnost běžné srágory, nicméně i ty mají nějakkou tu životniost. Myslím ale že minimálně 10 let a více nebude nutné jeho životnost nijak řešit. Svitky nebude třeba řešit vůbec nikdy.


>Leony
Jo to ti takhle z fleku nepovím, ale i mě by to zajímalo. Nezjistíš to jinak než tím že je necháš změřit a na základě naměřených dat se deo simulace nahází hodnoty součástek z původní výhybky. To už jsi ale jen ta to ověření na minimálně 1200Kč, za další návrh to bude tak další dvojka navíc. A to jen za práci, ne za materiál a držím se odhadově při zemi. Myslím ale že by to stálo za to prubnout protože tak okometricky DF6 poskytují slušný základ pro tunning.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 23. 1. 2015 08:09

Leony5: Pokud bys chtěl jakkoliv upravovat výhybky komerční bedny, měl bys v první řadě vyjít z jejího současného zapojení. Tj. stávající výhybku detailně prohlédnout, případně nafotit a namalovat její schema s hodnotami součástek. To by mohlo leccos napovědět.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 23. 1. 2015 10:55

Dík za odpověd,pokusím se zjistit kdo by takové měření udělal a navrhnul upravu,popřípadě ty fotky vyhybek jsem někde na netu viděl,ale mě to nic neřekne,nejsem slaboproudař.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sago 1 23. 1. 2015 17:17

Sowa ak by som ja vyberal repro v cene 20-25 tisíc určite by som neprehliadol ELAC FS 58.2 a CANTON GLE 496.
sago 1
Junior

Odeslat příspěvekod Sowa 23. 1. 2015 19:24

díky za tip Sago 1 podívám se na ně. Hodně teď přemýšlím o VMA-II S, a čekám na odpověď z reproobchodu na dotaz či dokáží zkompletovat na zakázku Totem TWR nebo 100B.
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 24. 1. 2015 05:08

Leony jestli chceš můžu ti dohodit kontakt. Odkud jsi?
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 24. 1. 2015 09:10

Jsem z Mostu
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 24. 1. 2015 21:59

Tak nejblíž asi tady v Praze.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sowa 7. 2. 2015 16:01

trochu oživím svoje vlákno

bedny stále nemám, ale jsem na 80% rozhodnut pro Totem 100. Psal jsem se Lukyssovi z Reproobchodu co by stála ozvučnice s možností si vybrat vlastní dýhu. Dělat by to měl člověk co vyrábí ozvučnice pro VMAudio, cena za obě ozvučnice pro totem vyjde na 8000 tisíc. Celkem teda za obě hotové bedny 18 000 tisíc s dopravou. Teď se nemohu rozhodnout zda vzít základní provedení nebo si připlatit za pěknou skříňku.

Ještě poznámka, dnes jsem procházel bazary a narazil na bedny Shan, ty Apolla vypadají parádně. Nějaké poznatky či reference ?

tu http://elektro.bazos.cz/inzerat/42210158/Shan-Apollo-250.php
a
tu http://elektro.bazos.cz/inzerat/42936682/repro-soustavy-SHAN-Apollo-225navod-k-obsluze.php
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 7. 2. 2015 17:45

3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sowa 7. 2. 2015 18:09

ano tyhle už nějakou dobu na hifi bazaru sleduji, jsou tam už poměrně dlouhou dobu možná hrají dobře ale vypadají otřesně proto je asi nikdo nechce :D
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 7. 2. 2015 18:11

Tyto repro jsou svým vzhledem (a jistě i přednesem) jedním slovem úžasný!
Hned bych do nich šel.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 11. 2. 2015 10:26

http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=2244
Sice trochu dražší, ale určitě by stály za úvahu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků