Samsung UE40H6270 vs Sony kdl 40w605 pro PC hry

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Wakizashis 30. 1. 2015 10:54

Dobrý den všem,

předem děkuji za vaše názory a rady. Rád bych se zeptal, zda-li máte zkušenosti s oběma LCD. Jde mi primárně o hraní her a je pro mne důležitý input lag. Zmíněný Samsung jsem měl možnost otestovat a po manuálním přejmenování HDMI na PC byl input byl téměř neznatelný a pro mne akceptovatelný - nejsem pro gamer (a že jsem si dal záležet, abych si opoždění všiml - test Ultra Street FIghter 4, Castle Crashers, sledováno z 0,5m). Oficiálně by měl být 42,7 ms. V movie režimu to mělo být cca 84 a opoždění byl už velmi znát.

Jinde na webu jsem ale narazil na výše zmíněnou TV od Sony, která měla na stejném webu naměřenou hodnotu 29 ms (oboje stejná metoda, vše 4:4:4). Máte někdo zkušenosti s w605? Pro hraní mi jde zejména o onen input lag, "šmouhy" alias ghosting", kterých jsem si v PC režimu na Samsungu nevšiml, byť byl někde hodnocen ne zcela perfektně.

Pak by mě zajímal obraz obecně, úroveň černé, využitelnost 3D (jsou brýle součástí balení?) zkušenosti se spolehlivostí Samsung (zatím naše starší LCD od Samsungu drží 6 a 5 let, telefony to samé, takže jsem maličko zaujatý) vs Sony. Cenový límit je 12 000,-. pro pořízení nové TV. Po které byste raději šáhnuli vy i z hlediska spolehlivosti?

Ještě jednou všem děkuji.
Wakizashis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 30. 1. 2015 11:42

Dobrý den,

Tento konkrétní Samsung bohužel neznám, ale W605 jsme testovali v Computeru 10/14 a po stránce input lagu byl nejlepší (30 ms). Proti němu stál Samsung UE48H5570 s jen o něco horšími 40 ms.
Jiří Kuruc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 1. 2015 16:49

Wakizashis píše:
Pak by mě zajímal obraz obecně, úroveň černé, využitelnost 3D (jsou brýle součástí balení?) zkušenosti se spolehlivostí Samsung (zatím naše starší LCD od Samsungu drží 6 a 5 let, telefony to samé, takže jsem maličko zaujatý) vs Sony. Cenový límit je 12 000,-. pro pořízení nové TV. Po které byste raději šáhnuli vy i z hlediska spolehlivosti?

Vyrobcu nerieš, spoľahlivosť je vec konkretneho kusu, nie modelu ani značky.

Čo sa tyka čiernej, kontrastu atd. oboje maju VA panel. Su na tom v tomto smere preto podobne. Samsung ma vyhodu 100 Hz panelu, takže obraz je trošku plynulejši. Okuliare v baleni nema.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 1. 2015 17:14

Wakizashis doporučuji si vyzkoušet, pokud možno, hraní na vybraných televizorech. Stačí chvíle a hned víš. Obecně se pro hraní doporučují Sony, díky nízkému input lagu u velké části jejich modelů. Z druhé strany... ne každý bude mít s mírně vyšší hodnotou nějaký zásadní problém.

Také je třeba si u televizorů vybrat dle osazené výbavy a nabídky funkcí. Aby pouze díky jednostranně zaměřenému pohledu, kupující neopomenul něco jiného - taktéž pro něj důležitého.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wakizashis 2. 2. 2015 11:23

Zdravím, díky všem za tipy. Nakonec jsem se rozhodl pro H6270. Verze s DVB-S byla paradoxně o litřík levnější než obyčejná 6200. 3D jsem řešit zatím nechtěl (nejsou v balení brýle) a na normální sledování CMR 200 Hz stačí (vyšší, kromě nejvyšších, modely mají stejný 100Hz panel). Na Sony mi přišel obraz mírně trhanější, byť input lag byl o něco málo lepší, ne však drasticky lepší. Díky.
Wakizashis
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků