Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jigssaw 18. 1. 2015 16:11

Kdyby někdo přišel, tak by to bylo ideální. :-D Já stejně nemám možnost umístit stůl a monitory jinam, takže zkoušet jiné umístění nebo místnost by bylo zbytečné.

Stávající zdroj zvuku je jen dočasné řešení, očekávám převodník Cambridge Audio DACMAGIC 100, ale bojím se, že to bude ještě horší, protože tenhle převodník má pouze RCA výstup, a když jsem teď zkoušel RCA vs. XLR výstup ze stávajícího zdroje (Pioneer DDJ-T1), tak je RCA znatelně horší než XLR u obou monitorů.
Jigssaw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nomadm 19. 1. 2015 21:59

Zdravíčko, dnes jsem prolítnul toto vlákno, protože s původně vybraným 2.1 Creative T3300 jsem mezi vámi nějako neuspěl....Ikdyž možná by mi to pro mé účely stačilo. Takže teď k těm mým účelům...:)
Zakoupil jsem novou tv Panasonic TX-48as640e, tudíž po tomto nákupu není peněz nazbyt, potřebuji prašule dávat i někam jinam...Nicméně, dle očekávání, nejsem se zvukem vestavěných repro v tv moc spokojen...Dosažení cílového stavu - AV receiver s dobrýma malýma regálovkama je zatím v nedohlednu, takže hledám dočasné levné řešení. Nejsem audiofil a nemám přehnané nároky na čistotu reprodukce... Repro bude, jak jsem již nastínil, použito jako náhrada vestavěných repro v tv. Sloužit bude tedy zejména k filmům, nicméně bude na nich pouštěna i hudba , internetové rádia, apod...k pc repro připojovat nebudu, semtam k nim připojím netbook. Zdrojem zvuku bude tedy z 90 % tv. Umístění bude na tv stolku ve výšce cca 53 cm nad zemí, vedle tv. Stolek je od zdi vzdálen cca 6 cm, hloubka stolku je 39,5 cm. Nemůžu s repro jít tedy dál než cca 46 cm od zdi. Místnost (obývák) je velký(resp. malý 3,4 x 4,8 m (cca 16 m2).
Co tedy vybrat pro mé účely? K telce zde byly doporučeny Microlaby Solo6c, nebo posledně Edifier Studio R1900TII, je to dobrá volba v rámci mých požadavků, nebo Kurzweil KS-40A? Byl by lepší vzhledem k umístění u zdi bass reflex vepředu? Zdá se mi, že s bass reflexem vepředu je v této nižší ceně menší výběr...
Teď babo raď...Dík za jakákoliv doporučení. Když bych se vešel do těch 3 tis Kč, byl bych rád...
Martin
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod nomadm 22. 1. 2015 15:27

nikdo nic?
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod kostival 22. 1. 2015 21:55

Na tvém mistě bych chvilku počkal a ušetřené peníze radši vrazil do zesilovače/recieveru a regálovek/sloupů.

Jinak, co se týče tvých adeptů, asi bych volil mezi Microlab a Edifier, oproti nim jsou Kurzweil muší váha a u TV moc parády nenadělají. Ale neslyšel jsem ani jedny, takže jsou to čistě spekulace na základě technických parametrů :-) .
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nomadm 22. 1. 2015 22:09

díky za radu, ale jak říkám na AVR, nebude ještě nějaký rok (priority jsou teď jinde), tak jsem si říkal, že bych s tím 2.1, nebo spíš 2.0 mohl klidně existovat....zdejší guru Andrejsvk neporadí? :)
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 23. 1. 2015 08:20

Aj tie 2.1 creativy ti vyborne posilnia zvuk z tv, nic sa neboj. Mal som kopec 2.1 setov, viem co dokazu tie srandy a na co su dostacujuce.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nomadm 23. 1. 2015 09:43

no aby to zase nebylo jen o dunění, ale v testu tady na avmanii nedopadly ty creative t3300 úplně nejhůř...
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod nomadm 27. 1. 2015 20:10

no čekal jsem trochu víc rad....:)
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod yosh 29. 1. 2015 23:49

Andrejsvk píše:...
Ked na to teraz kukam, na Fokaloch by sli vymenit boky za diy tazsie pevnejsie. :D


Ono by to asi važně šlo...

http://www.amazona.de/wp-content/upload ... _Seite.jpg

Dej pak vědět, jak jsi dopadl ;-]
yosh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fr3d1 7. 2. 2015 12:19

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu ohledně výběru nových repro k pc (aktivní). Momentálně mám Logitech Z2300, ale schází mi u nich lepší středy/výšky. Cenový limit je 2000-3000. Poslouchám v podstatě všechny žánry. Zatím mám vyhlídnuté Kurzweil KS 40A. Též jsem se díval na M-AUDIO AV40, ale mám obavy z brumu/vrčení, který zde na fóru zmiňoval uživatel "PC-Hráč" (stejně tak Alesis Elevate 3). Pak zde byly hodně doporučovány Edifier Studio R1900TII, ale ty jsou bohužel moc velké. Jsem omezen na maximální šířku cca 15cm a hloubku cca 18cm. Požaduji spíše detailní přednes. Pokud budou chybět basy, tak by se dal teoreticky zapojit původní subwoofer z Z2300. Reproduktory budou zapojené na Nuforce Udac2. Díky za rady.
Schiit Modi 2 Uber -> Sommer cable DIY -> (Schiit SYS -> Adam Audio T7V) | (PM PRE4 -> Sennheiser HD 800)
Fr3d1
Junior

Odeslat příspěvekod Heartwork 7. 2. 2015 13:35

Fr3d1 píše: Pokud budou chybět basy, tak by se dal teoreticky zapojit původní subwoofer z Z2300.

To bych nedělal, pokud ti tedy jde o kvalitativní zlepšení při poslechu muziky.
Heartwork
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 7. 2. 2015 15:17

Alesis Elevate 3
lepsie Mackie CR3, CR4
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fr3d1 7. 2. 2015 16:50

Takhle, k hudbě subwoofer zapojovat určitě nebudu, leda k filmům.

K těm Alesis Elevate 3, vypadají fajn, ale brum riskovat nechci (u Z2300 bručí trafo a hodně mě to štve...). Máš s nima osobní zkušenost? Zajímalo by mě jestli tím brumem trpí všechny anebo šlo o vadný kus. Ty Mackie CR3 zvážím, jen je škoda, že zatím nikde nejsou skladem. Zatím se mi stále, ale nejvíce líbí Kurzweil KS 40A, dosud jsem na ně nenašel žádné špatné reference. Mackie se mi také líbí, ale nikde k nim není žádná recenze nebo osobní zkušenost. Hodně by mě zajímalo jestli fakt hrají lépe než Kurzweil a tedy, zda se vyplatí připlatit.
Schiit Modi 2 Uber -> Sommer cable DIY -> (Schiit SYS -> Adam Audio T7V) | (PM PRE4 -> Sennheiser HD 800)
Fr3d1
Junior

Odeslat příspěvekod yosh 12. 2. 2015 07:43

Tak Focal Alpha 50 už jsou doma a hrají opravdu luxusně. Jsou taky ve skutečnosti menší (a hezčí;) než se zdálo.

Bohužel opravdu HODNĚ šumí. V tiché místosti je to jasně slyšet i ve více než metrové vzdálenosti.
Uvidím, jestli se to po zahoření trochu nezlepší, jinak je budu muset poslat zpátky.

Opravdu škoda, hrají famózně.
yosh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 12. 2. 2015 12:05

do coho a ako ich mas zapojene?
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků