Repro na zeď pro hudbu a filmy ?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod David Gelner 14. 2. 2015 12:21

Ahoj, dobrý den :-) Prosím o radu ohledně výběru reprosoustavy. Chci drobně vylepšít výbavu malého obýváčku. BD přehrávač mám propojený jen do TV a tak samozřejmě zvuk nic moc. Chtěl bych si koupit nějaký AVpříjmač a cd přehrávač, ale řeším problém, jaké reprosoustavy. Nemám prostor nikam postavit sloupy a tak chci pověsit repro na zeď. Vzhledem k omezenému prostoru poměrně blízko zavěšené LCD a tak hledám nějaké mělké, aby příliž nevyčnívaly. Máte někdo nějaký tip na vhodné repro, které je vhodné jak na filmy, tak na poslech hudby? Samozřejmě počítám i s menším subwoferem. Řeším pouze to přední stereo na zeď. Efektové bedničky vždycky nějak pořeším ;-) Děkuji za rady.
David Gelner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janeiro 14. 2. 2015 12:55

KEF T305
Myslim, ze presne splnuji pozadavky
Janeiro
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 14. 2. 2015 14:54

Pokud už ty bedny musíš mít nezbytně na zdi tak si vyber takové které ve volném prostoru moc nebasují. Při umístění na zeď budou basovat více tak aby ti to pak neudělalo hnusný hučivý hrb.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 14. 2. 2015 15:08

ja bych vedel, otazkou je, jestli se neleknes nizke ceny a hantyrovani s prodejcem, pokud nejsi z Brna, protoze striktne na dobirku neposila
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Gelner 14. 2. 2015 15:27

ThalesX: děkuji za radu, výběr tomu přizpůsobím. Ale v minulosti jsem už bedny na zdi měl a bylo to vcelku v pohodě. Zadní stranu jsem polepil gumou a přitáhnul ke zdi fest. Samozřejmě na basy bude subwofer, takže repro na zdi do basového výkonu neženu ;-)

SmokeMan: Nízké ceny se neleknu, děsí mi spíše vysoká :-) KEF T305 jež navrhoval Janeiro jsou výtečné (tímto děkuji za tip) přesně odpovídají požadavkům, ale když sem viděl za kolik se prodávají, tak mi spadla brada s ohlušujícím rachotem až na stůl :-) Z Brna nejsem, ale z Plzeňska.
David Gelner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 14. 2. 2015 16:00

zjistim co a jak...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 14. 2. 2015 17:16

Ta guma ti omezí rezonance což je fajn, ale neřeší to ten hrb na basech. Ten vzniká tím že bedny u zdi nevyzařují do celoprostoru ale do poloprostoru a dojde tak k nárůstu akustického tlaku na nízkých frekvencích. Už jsem to tu někde rozepisoval podrobněji, zkus si to najít pod heslem kompenzace bafflestepu.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janeiro 14. 2. 2015 19:48

ty KEFy jsou primo delane pro poveseni na zed, soucasti baleni jsou i drzaky na zed. Navic k nim dela KEF i subwoofer, ktery neni rozmerove moc velky, ale mel by k nim byt odladeny
Janeiro
Junior

Odeslat příspěvekod Janeiro 14. 2. 2015 19:48

ty KEFy jsou primo delane pro poveseni na zed, soucasti baleni jsou i drzaky na zed. Navic k nim dela KEF i subwoofer, ktery neni rozmerove moc velky, ale mel by k nim byt odladeny
Janeiro
Junior

Odeslat příspěvekod brrouk 14. 2. 2015 20:51

brrouk
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 14. 2. 2015 21:23

Tak pokud jsou přímo určené na zeď tak předpokládám že s tím výrobce počítal i po elektrické stránce.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 14. 2. 2015 21:27

Nebo Jamo D 600 HCS 5.1. http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... wwodWrMAGA Ale pálka je to taky slušná. :) Už jsem je kdysi viděl i v bazaru, což je další možnost.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod sozi 16. 2. 2015 09:46

Ja uz len cakam, kym konecne dosetrim a objednavam tieto 3 ks Xavian Bonbonus L / P / C
http://www.xavian.cz/cz/produkty/25/75/Bonbonus%20C
Maju iba 10 cm hlbku, su krasne jednoduche, podla recenzii by mali hrat krasne na akusticku hudbu ...a farbu si vyberie manzelka :)

Momentalne mam rozpoctovo nizsie riesenie z tohto, hra to na filmy vynikajuco ale v stereu to nie je to, co som cakal.
http://www.magnat.de/sk/home-audio/audi ... ctor-202-f
sozi
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků