Obměna zesilovače(resp. recieveru)?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod banner 15. 2. 2015 14:24

Zdravím, v současné době mám Tannoy 607II živené Teslou 814A. Se zvukem jsem byl spokojen. Dva dny zpátky jsem na opravu dostal AVR Yamaha RX-V750 (dost mě překvapila závada, vadný keramický kondenzátor) jenž před 12 lety stál asi 30 táců. A vzhledem k monumentálnímu vzhledu a váze přístroje jsem se rozhodl udělat poslechový test. Živeno to bylo iPadem obsahujícím bezztrátové nahrávky. První chvíle jsem byl šokován, kde se poděla dynamika... Po pohrání si s korekcemi a (bohužel) trochu i s ekvalizérem, se zvuk o dost zlepšil. Basy jsou pěkně nízko, celkově mi zvuk připadá trochu čistější oproti Tesle. Ovšem Teslu jsem poslouchal s korekcemi danými v neutrální poloze, a co se týče dynamiky tak vede. U recieveru mi stačí 2 vstupy, a žádné takové digi věcičky nevyužiju. Proto se ptám, vyplatí se investovat do jiného? Přinesou některé kousky razantní zlepšení?
Yamaha
Yamaha 2
Sansui
Cambridge Audio
Harman/Kardon
Marantz

Edit: Teď jsem měl možnost to pořádně vybudit, ta Yamaha hraje dobře.
Naposledy upravil banner dne 15. 2. 2015 17:50, celkově upraveno 1
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 15. 2. 2015 16:28

Ovšem Teslu jsem poslouchal s korekcemi danými v neutrální poloze, a co se týče dynamiky tak vede.

I když jsi vynuloval korekce, tak jsi stále poslouchal korigovaný průběh. T814A má fyziologický regulátor hlasitosti, něco jako nevypínatelné loudness.
Není se co divit, že se reprodukce přes T814A při nízkých hlasitostech zdá být "dynamičtější", jak reprodukce přes AVR bez korekcí.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod banner 15. 2. 2015 17:02

Tohle jsem nevěděl... díky :-)
Měl jsi možnost slyšet nějaké zařízení z odkazů výše?
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 15. 2. 2015 18:19

banner, netvrdim ze to plati aj pre YAMAHU RX-V 750, alebo YAMAHU DSP-A2, resp. pre vsetky AV receivere zn. YAMAHA, ale zo zaujímavosti si to vlakno prečítaj, nie je to dlhé ...
viewtopic.php?f=1709&t=1163808&p=8744188&hilit=+yamaha#p8744188

- nekupoval by som tie stare šunky z Aukra ani omylom :pozor , vela ludi sa pritom spalilo ..., zas ked si to vies opravit, ale tie ceny ked vidim, tak fakt nechápem, to asi že su to už veterány ... :-)

- ja by som k razantnemu zlepseniu zvuku hlavne vymenil tie staré TANNOY 607-ky. :hm
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod banner 15. 2. 2015 20:36

To bych teda čekal, že Tannoy 607 budou ohodnoceny lépe... Ta Yamaha, co mám teď byla na direct taky slabší v basech, po úpravě korekcí a posunutí se dále od reprobeden to hrálo krásně nízké basy. Jinak s více výškami souhlasím, ale to mi vyhovuje. Na jednom zahraničním fóru DSP-A2 doporučovali. Vzhledem k pořizovací ceně 50k kč a nynější 8,6k se mi to jeví jako zajímavá nabídka. Tak pokud by se tam mělo něco pokazit, tak to budou maximálně kondenzátory, diody nebo tranzistor. To není problém opravit. Co ty ostatní stroje? Ty jsou špatné?

Jinak, http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... on/hk-970/ je taky celkem zajímavé, hodnocení tohoto přístroje je pozitivní.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 15. 2. 2015 21:07

Nechcem ta prehovarat aby si menil bedne, mas ich zjavne rád /to je v poriadku/, chcem sa ta este opytat na dve veci, 1. aké konkrétne razantné zlepsenie zvuku ocakavaš, alebo by si chcel dosiahnut, hlbsí, kvalitnejší bas, ja neviem, lepší priestor, lokalizáciu, detaily, atď.
2. hladaš AV receiver, stereo receiver, samostatny zosilnovac, alebo ti to je v podstate aj jedno ?
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod banner 15. 2. 2015 21:57

Čistější a detailnější zvuk, pevnější bas. Lepší prostor bych také rád uvítal. Hledám AV nebo stereo reciever, protože rádio taky poslouchám. Nemusí to být ani tak razantní zlepšení, ale pokud by to hrálo ještě o fous lépe, než Yamaha RX-V750 co mám teď zapůjčenou, tak bych byl spokojen.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 16. 2. 2015 17:01

Docela nemůžu odtrhnout oči od http://aukro.cz/receiver-5-1-harman-kar ... 70795.html

Někdo zkušenosti, jak to hraje? Moc jsem toho na googlu nenašel...
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 16. 2. 2015 18:57

50W/kanál žádná sláva, i když zrovna Harman mívá "papírové" hodnoty uváděné dost střízlivé narozdíl od konkurence, která se chvástá 100W/kanál a celková konstrukce tomu pak zhola neodpovídá. Tak či tak, bych navýšil rozpočet a sáhl po AVR co patří do vyšší kategorie, ještě o pár řádků výše jsi koukal po pořádné Yamaze, která je jiný level než ten H/K.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paolo_ 16. 2. 2015 19:18

Z dnešní produkce bych se díval jen na AVR od Yamahy sedmičková řada a výše. Marantz a NAD.
paolo_
Junior

Odeslat příspěvekod banner 17. 2. 2015 13:03

Poohlédnu se po nich. Jen tak mimochodem, dá se ten Harman zapojim do bi-amp? Protože si nejsem úplně jist, vzhledem k tomu, že nemá A a B bloky pro hlavní repra.
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 17. 2. 2015 14:59

Jakej máš rozpočet? Budeš používat jen stereo?
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 17. 2. 2015 15:40

Pouze stereo, nejlépe do 5k... Spíš 4k kč.
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 17. 2. 2015 15:54

Repro A/B neříká nic o BI-AMP (pleteš si s BI-WIRE), v případě AVR potřebuješ min. 7.1 kanálový zesilovač, který BI-AMp funkci podporuje, a pak jen přepneš do módu "BI-AMP v menu AVR a zadní surround napájecí svorky, pak slouží jako další páry napájecích svorek pro přední repro v tomto režimu. V každém případě zapomeň, že to bude umět tento ušmudlaný Harman, budeš muset sáhnout po vyšších modelech. Např Denon 2808 to umí viz. jeho vybavenost jako mu může závidět i Robert Rossenberg :D http://obrazki.elektroda.pl/4521240000_1422562884.jpg
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 17. 2. 2015 16:20

Okay, omlouvám se za neznalost, myslel jsem Bi-Wire :-)
To ten Harman umí? Ptám se pro obecnou znalost, asi půjdu do hodnotnějšího přístroje...
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků