Náhrada za CRT

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 19. 3. 2015 06:20

Dobrý den. Vlastním plochou crt Panasonic Quintrix 72cm a již několik let uvažuji nad její výměnou za LCD. Takže má otázka zní: dá se už dnes sehnat zobrazovadlo, které se obrazově vyrovná nebo alespoň přiblíží TV kterou vlastním, s cenovkou do 20 000kč, LCD (u plasmy vidím blikání) a rozměrem 42"- 46" max 48"? Používám O2tv. Díky
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 3. 2015 06:55

Podla toho co znamena vyrovna sa. V niektorych parametroch sa vyrovna v inych nie. Kazdopadne rozpocet nepusti takze aj tak budes musiet zit s tym co za tie prachy je, aj ked na 42" je prehnany. Do takej uhlopriecky ani nema zmysel ist.

Ten Panak co mas je 100 Hz, ze vidis blikanie u plazmy a u CRT nie?

Tie dotazy sa tu viacmenej stale opakuju, takze napr. Sony 50W705/W805, Samsung UE48H6400/H6500, Panasonic 48AS640E, Philips 48PFS6609.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 3. 2015 07:14

xxsonic71xx jako člověku, který je dlouhodobě zvyklý na Panasonic, doporučím, prvotně se podívat na TV od stejného výrobce. AS640/AS650 by mohly naznačit, zda jít touto cestou.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 19. 3. 2015 07:27

Ano , je to 100 Hz televize a je pravda, že preferuji Panasonic nebo Samsung a nejspíše něco s Va panelem. A ta 42" by už asi byla opravdu málo-vyškrtávám. Problém je, že v obchodech nejsem s obrazem LCDček vůbec spokojený a koukat na něco puštěného z bluray zase nemá žádnou vypovídající hodnotu. Jedinou možností asi bude si udělat nějaký vzorek na USB. Ale je blbost zkoušet všechny tv na prodejně, takže by to chtělo 2-3 kandidáty.
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 3. 2015 10:07

Tak u SD musis ratat s tym ze to bude vyzerat na LCD horsie. Hlavne to chce aj pohrat sa s nastavenim.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 19. 3. 2015 11:28

Obraz bude horší i kdybych sledoval převážně programy v HD kvalitě? To doteď nemůžu, takže nebude se kvalita obrazu tím pádem trochu kompenzovat? A na tu 640E kouknu, ale zaráží mně, že jsem nabídl 20000kč a tenhle se prodává za 15000kč. Mám to chápat tak, že s dražším TV o 5 000 bych si stejně moc nepomohl? A poslední věc. Pokud by ses ty osobně rozhodoval mezi Panasonic 48AS640E nebo Samsung UE48H6400, tak ku kterému by ses přiklonil a proč. Vím, že rozhodnout se musím sám, ale s tímhle nemám vůbec žádné zkušennosti, takže názor zkušeného mi možná přijde vhod.

A ještě jeden důležitý parametr. Mám obyváček i jako ložnici, takže to znamená, že TV je od rohové sedačky zhruba 2.2 - 2,8m, není to na 48" malá vzdálenost?
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 19. 3. 2015 11:45

Neboť svůj dotaz směřuješ na Ryana,nebudu reagovat, jen...

Na avmania.cz vyšel test LCD Samsung H6400. Pokud máš zájem,čti.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 19. 3. 2015 12:07

Jsem rád, za jakékoliv připomínky - návrhy, takže pokud jsi chtěl MgX reagovat, tak směle do toho. Ten článek jsem samozřejmě četl a jo....pěkná recenze (teď ale koukám na diskuzi pod recenzí a ty ohlasy jsou trochu opačné, tak nevím), ale mě tam chybí ta třešnička - srovnání třeba právě s tím Panákem 640E. Možná budu mít štěstí a na prodejně je najdu vedle sebe, ale každá bude úplně jinak nastavená a podobně a jak už jsem psal, jsem laik a v rychlosti nastavit oba TV, aby bylo možné nějaké srovnání je u mně asi nemožné. Proto prosím vás o nějaké srovnání. Díky
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 3. 2015 12:51

Stoji sice 15000,- ale sumou 20000,- si obrazovo inym TV nepolepsis. Polepsis si akurat vybavou. Do 20000 su tie TV po obrazovej stranke to najlepsie co sa da v tejto velkosti kupit.

Na 2+ metrov je tych 48-50" uplne bez problemov. Clovek si na to rychlo zvykne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kitrab 19. 3. 2015 19:30

Bral jsem pred tydnem panaka 55" 640 a zatim velka spokojenost. HD luxusni a velikost akorat a i 60 by se dala z 2,5-3,5 m.
Muzu jen doporucit.
kitrab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod odlisny 19. 3. 2015 23:30

jestli máš o2tv (spousta programů v HD), tak to chce hlavně dobrý panel, zobrazovadlo, ta TV nepotřebuje ani tuner.
odlisny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuk 20. 3. 2015 04:31

CRT má svou krásu, stále ho mám u počítače, ale pokud si pustíš na kloudně nastaveným LCD (tzn. všechny pomocný sajrajty vypnutý) kvalitní HD video zdroj tak nebudeš stíhat valit bulvy. :shock: To co pouštěj v prodejnách je většinou nějakej upskejl rozpatlanej tristní komprimací s mizivým bitrejtem s vyšťavenejma barvama a zapnutým veškerým hnusným vylepšením obrazu které si jen lze představit. Nejlépe přinést si vlatní zdroj na flešce do prodejny a všechno povypínat (vylepšení obrazu, motion, ostření, ....) a nastavit barvy pro film říct prodavači ať drží hubu a v klidu porovnávat.

-- 20. 3. 2015 04:37 --

Upskejl z SD vysílání je na HD TV total hnus, s tím se nedá nic dělat jedině už konečně vše vysílat v HD. Ale pokud už upskejlujou rovnou v televizi a pak to vysílaj v HD tak je to velice slušný.
kuk
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 20. 3. 2015 05:10

xxsonic: u plazmy vidíš blikání? a u které? Já jsem nahradil 100Hz CRT Thomson plazmou LG 42PN450B a blikání obrazu nevidím žádné, v SD obraz perfektní, velmi dobrý zvuk, obraz absolutně bez nějaké pohybové neostrosti, zdvojených kontur atd. zkrátka jsem si hodně polepšil, a jsem si jistý, že stejně kvalitní obraz mi nenabídne i 2x dražší LCD
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 20. 3. 2015 12:23

OK, kouknu na kandidáty a uvidím. Ještě jsem se chtěl zeptat, zda se někde dá stáhnout nějaký ten zkušební soubor na flash disk na test TV. V tomhle zručný moc nejsem. Díky

D.Francis: Ano já blikání vidím. Sice to bylo na Panákách, ale o jiné jsem se nikdy nějak nezajímal. A teď, když už jde koupit pouze LG, tak tím tuplem. Bohužel, cokoliv jsem od LG měl, tak problémy ( právě teď řeším odstoupení od smlouvy telefonu LG). Takže na tuhle značku začínám být dost alergický.
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 3. 2015 12:43

Nejakych testovacich videi je plny net, staci pogooglit. Skor by ale mozno bolo dobre pouzit nahravku z vysielania ktore mas doma, to ti trochu viac priblizi situaciu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků