Onkyo TX SR607 nedrží nastavení

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod koronere 28. 7. 2014 15:13

Zdravím, jsem zde poprvé už jsem pročetl snad celé forum ale nic jsem nenašel co se týče mého problému. Mám Onkyo TX SR607 a i při velmi krátkém výpadku elektřiny se vymažou veškerá nastavení a musím vše nastavovat znovu. Udělal jsem i tovární nastavení a to taky nepomohlo. Nemá te někdo podobnou zkušenost proč se tak děje. :-(
Díky za každou radu
koronere
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 7. 2014 04:56

Jak je stará ta mašinka? Tohle je typickej projev špatnýho nebo vůbec žádnýho zálohovacího kondenzátoru u řídicího procesoru...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod koronere 29. 7. 2014 17:56

Kupoval jsem to na podzim 2009.
koronere
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 7. 2014 18:29

Pokud to od začátku drželo, tak servis nebo věci znalej bastlíř, musí se vyměnit součástka velikosti posledního článku prstu v ceně cca 50,- Kč.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 29. 7. 2014 18:54

Mam 707 a dela mi to same. Staci vyndat na 1s ze zasuvky a je to fuc.
Petr Luňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koronere 29. 7. 2014 19:20

Pokud bych věděl který to je tak bych to snad zvládnul i sám ale namám to čím proměřit.
koronere
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 7. 2014 22:29

Pohledej schéma, zkus třeba maďary na webu www.elektrotanya.com, jestli se tam dá sosnout manuál (bacha, web je optimalizovanej pro Firefox, třeba Operou se z něj nic stáhnout nedá), v manuálu najdi schéma a na něm součástku označovanou jako "supercapacitor" - mívá to kapacitu klidně až 1F (obvykle 0,3 až 0,47F) na napětí kolem 5V a bejvá to připojený přímo na nějakej vývod hlavního procesoru plus přes odpůrek přímo k jeho napájení (nabíjení). Po otevření hledej součástku vypadající jako elektrolytickej kondenzátor s popisem, kterej často nese označení "Goldcap" (nemusí bejt pravidlem).
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod koronere 30. 7. 2014 16:28

Díky mrknu na to a pak dám vědět jak sem dopad.
koronere
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThalesX 4. 8. 2014 02:11

EKKAR píše:Pohledej schéma, zkus třeba maďary na webu http://www.elektrotanya.com, jestli se tam dá sosnout manuál (bacha, web je optimalizovanej pro Firefox, třeba Operou se z něj nic stáhnout nedá)


Já z něj Operou stahuju zcela běžně. Chyba bude tedy jinde ;-)
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koronere 27. 3. 2015 16:55

koronere píše:Zdravím, jsem zde poprvé už jsem pročetl snad celé forum ale nic jsem nenašel co se týče mého problému. Mám Onkyo TX SR607 a i při velmi krátkém výpadku elektřiny se vymažou veškerá nastavení a musím vše nastavovat znovu. Udělal jsem i tovární nastavení a to taky nepomohlo. Nemá te někdo podobnou zkušenost proč se tak děje. :-(
Díky za každou radu


Tak po dlouhém hledání sem kondik nenašel, tak mi to vzal kámoš k jeho známému který kondíky proměřil a žádný špatný nenašel říkal že to může být epromka ale že to on nezjistí. Tak nevím co s tím dál. Poradí někdo Díky :-l :grr:
koronere
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 3. 2015 17:03

Pokud by to byla paměť, tak ne EPROM, ale EEPROM nebo FLASH (nejen taková, co drží obsah i s vypnutým napájením, ale hlavně taková, co se dá elektricky smazat = povelem, ne ozářením)...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod koronere 27. 3. 2015 18:27

Tak jestli to správně chápu tak jsem to smazal nějakým povelem a dá se to nějak napravit?
koronere
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 3. 2015 01:56

Bud - anebo ta pamět vypověděla sama, každopádně musí se možná v servise vyměnit, ale skoro určitě nahrát znovu - mají tam na to prostředky.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod koronere 20. 4. 2015 07:34

TAk děkuji všem oprava se nevyplatí. Onkyo hodím do Macochy a už tu značku nechci v baráku vidět. Přemýšlím o výměně za Yamaha RX-V477 nebo Yamaha HTR-4067 můžete někdo poradit nejdu z deště pod okap? A jaký je mezi nima rozdíl? Díky
koronere
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misakq 20. 4. 2015 08:35

Oprava se nevyplatí? To už jsi někde zjistil, kolik by to stálo? Tohle snad nemůže vyjít moc draho, ne?
Zkusil bych dát dotaz na CPT http://www.cptpraha.cz/cs
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků