Repro 2.0 k PC

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomo80 29. 3. 2015 17:54

Ahojte,

vcera mi odisli reproduktory Logitech Z-10 a vas by som poprosil ci neviete o nejakej adekvatnej nahrade. Pouzitie je prevazne film, menej hudba, hry minimum. Ide mi o to, aby boli ticho ked ma byt ticho (ziadny sum, brum a pod.), co predchadzajuce splnali.
Vdaka za kazdy tip.

T.
tomo80
Junior

Odeslat příspěvekod Genie 29. 3. 2015 21:56

MicroLab Solo 6c - zcela jiste tve pozadavky prekroci. A zvukove jsou velice prijemne.
Žijeme jen jednou. Až se v životě za sebou otočím, možná si řeknu, že bych některé věci udělal jinak, ale ničeho nebudu litovat.
Genie
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomo80 30. 3. 2015 08:23

Vdaka, vyzeraju super, skoda ze nie su cele cierne.
Nasiel som vsak verziu Solo 6C a Solo 6Cnew, je v kvalite rozdiel? Paradoxne verzia 6C ma elegantnejsi ovladac.
tomo80
Junior

Odeslat příspěvekod tomo80 8. 4. 2015 10:30

Je mozne uvazovat aj o BOSE Companion TM 2 III alebo Genius SP-HF2.0 2020 V2 Black Wood?
Alebo sa drzat Microlabu?
tomo80
Junior

Odeslat příspěvekod Stanley 393 8. 4. 2015 11:16

Nad reproduktormi genius ani neuvazuj.
Microlab je v tejto cene overená a bezpečná volba
A zvukovo moc konkurentov nieje (ak nejaký sú).
Stanley 393
Junior

Odeslat příspěvekod tomo80 8. 4. 2015 12:04

OK, vdaka, uz su objednane.
tomo80
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 17. 7. 2015 08:31

Čaute, po niekoľkých rokoch používania reprouktorov Logitech X-230 som sa ich rozhodol vymeniť za nejaké lepšie v konfigurácii 2.0.
Cena: do 2500 CZK
Hudobný žáner: 80% hip-hop, 20% ostatné žánre a filmy (seriály)
Kvalita skladieb: MP3

Zostavu 2.0 preferujem z dôvodu vyššej kvality reprodukcie vzhľadom na obmedzený rozpočet, avšak neviem aký to bude mať dopad na hudobný žáner, ktorý počúvam pretože v hip-hope sa basy vyskytujú veľmi často...Preto prosím o rady. Ďakujem.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ico33 17. 7. 2015 09:16

-pre zaner ,kde sa recituju basnicky, skace a duni (skor prdi) ,staci hocico lacne..

bass ,ako taky neexistuje, okrem realnych nastrojov (ktore pocuva malo ludi ,lebo su na vyssej ,az najvyssej urovni...) napr. kontrabas.. ,

rap, ci hip -hip-hop je najnizsie na priecke kvality ako takej, plytke, cize staci naozaj nejaky lacny genius , ci logitech.., ale ak chces v hodnoteni celko ludia chvalia creative:

Creative GigaWorks T40 Series II

Creative GigaWorks T20 Series II


t40 som skusal.., na svoju cenu maju rychle a presne stredy, vysky.., ale bass neni ako subf.(v tejto cene neni subwoofer ,ale iba prditko) ,ale je mensi v rozsahu ,ale presnejsi..

viac ti poradit nemozem..
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 17. 7. 2015 09:58

OK, ďakujem za rady, akurát tie blbé poznámky o žánri sa nabudúce môžeš odpustiť...

prierezovo som na nete našiel odporúčanie na tieto modely (niektoré rozpočtovo nad), vedeli by ste mi z nich poradiť, prípadne spraviť "rebríček"?

M-Audio AV-30
Bose Companion 2 series III
Kurzweil KS-40A
Microlab B77
Genius SP-HF1800A
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ico33 17. 7. 2015 10:23

engine_er -to nie su blbe poznamky, ale realita ;-) , ludia nemaju radi pravdu..(sladke je zit v nevedomosti) , ak neveris ,mozem ti kludne dat material ,kde je to dokazane...

ale aby si si nemyslel ze len recnim so vetra -na rozdiel od teba mam skusenosti pvedzme so slusnym high-endom ,a viem co obnasa -ten-ktory zaner.. (ako je na tom kvalitovo)

len ti chcem povedat ,ze si pisal:

Zostavu 2.0 preferujem z dôvodu vyššej kvality reprodukcie vzhľadom na obmedzený rozpočet, avšak neviem aký to bude mať dopad na hudobný žáner, ktorý počúvam pretože v hip-hope sa basy vyskytujú veľmi často...Preto prosím o rady. Ďakujem.


vyssia kvalita- to je relativne.. a ako som pisal -chces aj basy ,ktore su vlastne vymyslene (el.urobene) a navysse nemozes chciet v tejto cenovej relacii to aj to, odporuje si to !, cize si vyber -kompromis pseudoBass + repro (2.1) ,alebo 2.0 ktore budu presnejsie ale nebudu zasa mat ten ehm bass. ,no...

dufam ze si vyberies spravne ;-)

-- 17. 7. 2015 11:25 --

alebo si dosporis ,na aktivne repro cca 400€ (daju sa uz pocuvat)

a subac tiez cca 400€

to uz by sa dalo, ako tak...
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 17. 7. 2015 11:09

nie je nutné sa tu hádať kto má pravdu resp. ktorý žáner je "najprimitívnejší". len na vysvetlenie: hip-hop (rap) často využíva spievané refrény talentovaných interprétov (Sia), v skladbách často figurujú muzikanti hrajúci na hudobných nástrojoch - gitara, klavír a pod.) taktiež som videl ako sa skladajú skladby (takže hádzať všetky skladby do jedného vreca alebo hodnotiť na základe hudobne nezaujímavej (ktoré si párkrát počul) je veľmi amatérske...ja by som sa mohol rovnako obuť do žánrov, ktoré majú od hudby veeeľmi ďaleko (napr. m****), ale (radšej) nejdem vyvolávať flame

čo sa týka "vyššej kvality" - samozrejme, že je to relatívne, preto som uviedol cenový strop, vrámci ktorého je možné hodnotiť jednotlivé reproduktory...

ak sa mi podarí tak si pôjdem vypočuť jedny z (mnou) vyššie uvedených 2.0, aby som mal predstavu ako to hrá v nižšom spektre, pretože stále som naklonený skôr tejto variante (preto som vypísal jednotlivé modely).
a extra kvalitný aktívny subwoofer do paneláku naozaj nepotrebujem, resp. ani potrebovať nemôžem :)
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ico33 17. 7. 2015 12:42

nie je nutné sa tu hádať kto má pravdu resp. ktorý žáner je "najprimitívnejší". len na vysvetlenie: hip-hop (rap) často využíva spievané refrény talentovaných interprétov (Sia), v skladbách často figurujú muzikanti hrajúci na hudobných nástrojoch - gitara, klavír a pod.) taktiež som videl ako sa skladajú skladby (takže hádzať všetky skladby do jedného vreca alebo hodnotiť na základe hudobne nezaujímavej (ktoré si párkrát počul) je veľmi amatérske...ja by som sa mohol rovnako obuť do žánrov, ktoré majú od hudby veeeľmi ďaleko (napr. m****), ale (radšej) nejdem vyvolávať flame


samozrejme ze nic take som ani nechcel ,iba ozrejmit ako sa veci maju...

ale co ty tu uz popisujes ,su zkomolenini bez vlastnej identifikacie ,ci historie. ,cize to nie je ten ,,zaklad´´ co som myslel ja, (povod), proste laicky povedane -interpreti uz mixuju ,co sa len da, nemaju uz vlastny zaklad..., a znie to -presne tak -mix ,,vseho vsudy´´, nemastne ,neslane..

amaterske je pisat ze pocuvam hudbu ,a pritom pocuvam iba ruch, sum ,a pazvuky ;-) ,neviem ,ci to pochopis spravne, kedze asi nie si priaznivcom hi-fi ,ci kvalitnej hudby..
ja nesudim ,iba pisem ako to je.

je ti vela faktorov a presne preto ludia urcite 95 % populacie nevedia co je to hudba, nemozu ani vediet ,nakolko ju este nepoculi, lebo nepochopia suvislosti (co pocuvas ,ako, kde ,na com,ci pochopis zaner a pod...) ,velakrat aj ziva (cize 100%) hudba nie je bohvieco.., skreslena atmosfera ,zle vybavenie, vela ludi ,potom si clovek uzije doma tu nahravku v klude 100x viac s detailami na dobre aparature atd ,ako na javisku.

je to na dlho ,avsak hlavne ze ti tvoj zaner vyhovuje a si spokojny.
(spokojny clovek nie je az vtedy ,ked zisti ze nie je nieco v poriadku a zacne patrat po pravde, dovtedy zije vo svojej nevedomosti) ako v matrixe :mrgreen:
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 17. 7. 2015 13:08

Celá teória, ktorú si napísal sa dá aplikovať na rôzne iné témy (fotografovanie, automobilizmus, cestovanie apod.) takže je to na dlho...
V skratke, človek, ktorý sa príde spýtať na špecializované fórum čaká odbornú odpoveď tzn. pochopenie zo strany "fundovaného" človeka a jeho následné usmernenie v podobe priamej odpovede.
Osobne sa s tým denne stretávam, že ľudia veci prežívajú viac ako je zdravé a v konečnom dôsledku sa dostávajú mimo bežnej reality... Keď sa mňa niekto spýta, aby som mu poradil fotoaparát do 200e tak ho nepošlem kúpiť si zrkadlovku so záklaďákom za 2800e - to je celá pointa - a tiež mu nevysvetľujem v čom spočíva krása fotografie a že sa (technicky a fyzicky) ani nedá vytvoriť s fotoaparátom v cene slabšieho externého blesku.
To len na margo toho, že strašne veľa ľuďom chýba schopnosť pochopenia otázky, témy a teda uniká im pointa. Z tohto by sa mali poučiť viacerí diskutujúci (na nikoho nenarážam, ide o všeobecné tvrdenie).
Naposledy upravil engine_er dne 17. 7. 2015 13:39, celkově upraveno 1
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 7. 2015 13:12

Ico, ty tady zase bleješ nesmysly... Obsah tak na úrovni formy...

1. Nikdo se neptal na tvůj názor na engine_erovu oblíbenou hudbu
2. Tvůj silně subjektivní názor krutě poznamenaný nevědomostí opravdu není to "jak se věci doopravdy mají"... Zkus si o rapu, jeho historii, pohnutkám, obsahu, formě atd. něco zjistit, než sem budeš psát takový kraviny, jaký jsi vyplodil... Stejně jako v diskusích o technice i zde uplatňuješ princip, že čím méně toho víš, tím usilovněji to sem hustíš...

Vím, že zase bude následovat hromada bezobsažného textu s desítkami pravopisných chyb, ale klidně se ušetři. Nemáš, co doopravdy říct.

-- 17. 7. 2015 14:17 --

engine_er píše:keď sa mňa niekto spýta, aby som mu poradil fotoaparát do 200e tak ho nepošlem si kúpiť zrkadlovku so záklaďkom za 2800e, to je celá pointa a tiež mu nevysvetľujem v čom je spočíva krása fotografie a že sa (technicky a fyzicky) nedá vytvoriť s fotoaparátom v cene slabšieho externého blesku.

Trefná paralela, zvlášť k naprosto zcestnému vystupování Ico33 zde na fóru. Ať je téma jakékoliv a požadovaná cenová hladina jakákoliv, přijde sem vždy mlít ty samé nesmysly, že bez vybavení za tisíce nebo desítky tisíc Eur to stejně nebude hrát... a že jedině hájendové "kabeli" zaručí kvalitní zvuk... Primitivní reakce primitivního člověka.

A k tématu - rozpočet máš opravdu hodně napnutý, ale oproti Logitechům si můžeš pomoct. Za sebe bych se přikláněl ke Kurzweilům.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod engine_er 17. 7. 2015 13:32

Petulda, ďakujem za radu a pochopenie témy, som rád, že sa nájdu ľudia, ktorí vedia čítať s porozumením. Väčšinu Icových reakcií som zámerne ignoroval, pretože bolo hneď vidno s akým typom človeka mám dočinenie a že niečo vysvetľovať a diskutovať o tom je bezpredmetné.
Týmto spôsobom by som chcel vyzvať potenciálnych diskutujúcich v tejto téme, aby sa držali pôvodnej otázky, problému a zároveň vopred ďakujem za rady, prípadne konštruktívnu kritiku.

Pozn.: menšia úprava rozpočtu: 3000 CZK.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků