jaké sloupy cena 20-25 tisíc

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod p79avt 20. 4. 2015 17:22

Zdravím, a co výlet do Plzně ? :)
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 20. 4. 2015 18:27

Existují i uzavřené bedny.

Mimochodem - umisťování beden ke stěně je dost *****ítko zvuku a to nejen kvůli basům.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 20. 4. 2015 18:46

vytvorí ti to parádny ,,surround" efekt :-) asi by si mal porozmýšlať nad dvojpásmami a stojanmi s predným bassreflexom alebo uzavretými
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bokombo 20. 4. 2015 20:25

Potřebuji se dostat do ideálně 45cm od zdi celkovou hloubkou, max 50cm. Co říkáte na tyto AQ L26, mají hloubku jen 330, to jsem na 12cm a mají přední basreflex.
http://www.aq.cz/obchod/aq-labrador-lin ... mk-ii-224/
a mají je i na bazaru http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... 97-aq-l26/
Stojanové jsem ještě žádné neslyšel ani mi je nikdo nedoporučil ... Myslíte třeba něco jako WD EVO2-10. Bude to hrát dostatečně spodky, navíc to znamená investici do stajanů. Zavřené bedny jsem ještě nenašel ani v nabídce. Všechny spodky se teď valí přes díry s malými repráčky...

Plzeň - předpokládám, že myslíte AVT a repro Riha - např. NANO neb Mikro Tower. Vedu v potaz, ale je to pro mě 800km ... Tu Ostravu zvládnu do 200km a 3 studia po cestě.
bokombo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThalesX 21. 4. 2015 01:37

L26 jsem si byl poslechnout s kamarádem. Už po pár vteřinách jsme se na sebe podívali co to jakože má být. Pak jsme pár minut poslouchali, on chtěl už jít, ale já jim chtěl dát šanci. Dal jsem jim odhadem 20 minut, ale marně. Pěkně vypadající bedny s rozumným osazením, ale výsledek jsem nějak nepochopil. Škoda. Za ty prachy se dají pořídit VMA II, které sice nemají takový basový základ, ale jinak hrají po všech stránkách lépe.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p79avt 21. 4. 2015 05:57

bokombo píše:Potřebuji se dostat do ideálně 45cm od zdi celkovou hloubkou, max 50cm. Co říkáte na tyto AQ L26, mají hloubku jen 330, to jsem na 12cm a mají přední basreflex.
http://www.aq.cz/obchod/aq-labrador-lin ... mk-ii-224/
a mají je i na bazaru http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... 97-aq-l26/
Stojanové jsem ještě žádné neslyšel ani mi je nikdo nedoporučil ... Myslíte třeba něco jako WD EVO2-10. Bude to hrát dostatečně spodky, navíc to znamená investici do stajanů. Zavřené bedny jsem ještě nenašel ani v nabídce. Všechny spodky se teď valí přes díry s malými repráčky...

Plzeň - předpokládám, že myslíte AVT a repro Riha - např. NANO neb Mikro Tower. Vedu v potaz, ale je to pro mě 800km ... Tu Ostravu zvládnu do 200km a 3 studia po cestě.


Tak myslím si, že je dobré vyzkoušet úplně něco jiného, než je klasická komerce, většinou je to někam daleko ne, ale bedny kolem 30k tam už to chce prověřit i jiné možnosti. Poslech NANO by byl i možný v ostravském firmě WDQ, dalo by se to domluvit.
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod misakq 21. 4. 2015 07:49

S těmi AQ naprostý souhlas s Thalesem. Taky jsem docela čuměl, když jsem to slyšel. Fakt bída.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bokombo 21. 4. 2015 11:25

Díky za názory, takže další alternativa pryč, pomalu se mi zužuje, aby vůbec něco zbylo :-)
bokombo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 21. 4. 2015 13:01

Za zminku stoji i neco z vyprodeje (hloubka 24cm)

http://www.hifikram.cz/hifikram/eshop/3 ... E-vyprodej
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bokombo 21. 4. 2015 18:59

Ty DC6 mají taky zadní bassreflex - fakt z toho mám obavy
"3-pásmová podlahová reprozostava so zadným bassreflexom"
Pak mi vadí toto:
"Nepřítomnost a nevýraznost basové části frekvenčního spektra nutno hodit na vrub maličkým rozměrům a přeci jen také zařazení do opravdu základní cenové kategorie. "
Slyšel jsem ty o řadu níž a to moje stařičké AIWA regály hrály líp ... Možno jazz, ... ale na rock/ metal nebudou vhodné.
bokombo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 21. 4. 2015 19:10

Zadni nebo predni, ono v tom az tak nezalezi.. Mel jsem doma uz par beden s prednim bassreflexem, a ze by se o nich dalo rict, ze diky tomu muzou byt blizko steny, to ne, je to jen mytus. Kazda bedna musi dychat, pokud neni primo naladena na umisteni ke stene, coz u komercnich beden moc cekat nelze.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 21. 4. 2015 19:59

Bassreflex se dá ucpát, i když jde o určitý kompromis, ale někdy je to lepší řešení než neucpaný. U mě ve dvou různých místností hrály bedny s předním bassreflexem vždy hůře než se zadním. Záleží na umístění, akustice místnosti ad. faktorech a nedá se paušálně říci, zadní bassreflex bude hrb na basech a basy rozplízlé. Raději by sis měl něco naposlouchat a sbírat zkušenosti, tady dostaneš jen obecná vodítka v drtivé většině případů.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 22. 4. 2015 06:54

Možná si s nimi jen nerozumí (neporadí) tvé AVR, nebo je nevhodně rozmístili. Protože to co o basech těch repro se mi zdá dost přitažené za vlasy. V mém pokoji s mým AVR Onkyo (zapnutá rádoby fyziologická regulace atp) basují dost, závisle na umístění dokáží místonosti i nepříjemně "přetlakovat" (plocha cca 20m) Jasně že jsou bedny, které jsou basově o dost lepší, ale to co popisuješ, to mi *****í tím, že něco nebylo v pořádku.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bokombo 22. 4. 2015 08:23

To misakq:
Asi píšeš o těch poslouchaných TANNOY Mercury V4i. Nejsem odborník, abych to komentoval, ale AVR bylo nastavené jak bylo (jen stereo, bez dalších modulací) a na všechny bedny stejně - nic jsem v průběhu poslechu neměnil, hudba šla z klíčenky - flac přímo do USB v AVR, aby do toho nevstupoval přehrávač (doma nemám tak kvalitní jako mají v poslechovkách). Dle p. Fučíka ze studia spíš AVR nestíhalo ty EVO2-50 (prý už na něj mají příliš složitou výhybku ...). Klipsch mají zase výbornou citlivost. Ty Mercury V4i byly dle mých uší a na hudbu co jsem poslouchal nejslabší ...

To JohnyBuchar
... nechci zacpávat bassreflexy :-( Já už tam těch kompromisů mám i tak dost, AVR místo stereo zesilovače, akustika místnosti a rozmístění, přehrávač, a ještě zacpávat bassreflexy ... ale vím i o této možnosti, dikutovali jsme ve studiu, nebo dát za bedny spešl molitan (to ale nepůjde, má 8cm, to by mě žena zabila). Snažím se naposlouchat, ale je to ve studiu, co to udělá doma ví bůh a ten se asi jen směje :-D

Chlapi, začínám se dostávat do smyčky ze které není úniku. Kamarád mi před 2 týdnama říkal, že to moc řeším, ať si vyberu pár verzí v cenové relaci, zavřu oči a píchnu prstem a něco vyberu a pak si zvyknu ....

Zítra budu mít za sebou další poslech, zkusím i ty CASTLE - Inversion 100 na bazaru, tak se pak podělím o zážitky.
bokombo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod In23 22. 4. 2015 09:26

Ačkoliv nejsou dle zadání, být tebou vzal bych ty Invesion. Divím se , že tam jsou tak dlouho.
In23
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků