cable4you clairy

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Eki1 3. 5. 2015 18:06

Lituji, ale s frustracemi skutecne nikomu nepomohu. Testy na ktere se odvolavas samozrejme probehly. Nejen s CARDAS a NORDOST, ale také s KIMBER SELECT, VAN DEN HUL, XLO, DH LABS, SILVERSONIC, SUPRA, AUDIOQUEST, KRAUTWIRE a mnoha dalsimi. Konkretne k tem ktere jmenuješ:

NORDOST:

https://www.facebook.com/cable4you.cabl ... permPage=1

https://www.facebook.com/CABLE4YOU/phot ... permPage=1


CARDAS: https://www.facebook.com/cable4you.cabl ... 4521318383

https://www.facebook.com/cable4you.cabl ... permPage=1

https://www.facebook.com/cable4you.cabl ... 07119068:0


Další testy podle moznosti pridam casem. Foto samozrejme ještě prilozim…

Tomasdcz: diky za vecny příspěvek a kladnou referenci pro CABLE4YOU Clairy v porovnáni s QED Qunex Reference!

-- 3. 5. 2015 19:10 --

Obrázek

-- 3. 5. 2015 19:10 --

Obrázek

-- 3. 5. 2015 19:11 --

Obrázek

-- 3. 5. 2015 19:12 --

Obrázek

-- 3. 5. 2015 19:13 --

Obrázek
Eki1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skeptický 3. 5. 2015 18:35

Pochopil jsem dobře, že testuje svoje vlastní kabely s jinými? Jestli jo, tak je to dobrý úlet :-) Takové hodnocení bude jistě objektivní :-)
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 3. 5. 2015 19:18

Tak já bych také přidal menší zkušenost s těmito kablíky. Pochopitelně, že jde o to jak si to vše sedne, ale znám člověka, který do kabelů hodně dělá, vážně se vyzná a pár těchto "úžesných" kabelů měl doma na opravu. Takže měl možnost nahlédnout do útrob ... a pochopitelně poslechnout. Ceny, které jsou za ně požadované jsou dle něho hodně špatný vtip 8-S. Sám jsem si koncem roku naivně zakoupil za 6 tis. kč C4Y TON v délce 0,5m. Cena měla být "bonusová", neboť jeho katalogová cena je 600 doláčů ... 8-) Již od začátku jsem byl dost zklamaný. Bohužel vrácení zde není evidentně možné :pozor . Pouze výměna za jiný a pochopitelně dražší a ještě "úžasnější" kabel ... Nejste spokojen, tak to chce ještě doplnit o silový kabel od C4Y ... :lol: Protože naše kabely sráží na kolena veškerou možnou konkurenci (privátní recenze... ), patrně bude chyba na Vaší straně (komponenty, bedny, uši ...). A nebo navíte, jak to má správně hrát ... Horko těžko jsem ho dnes konečně prodal za cca. třtinovou cenu, s tím, že pán doufá, že se ještě rozehraje, protože ho také zatím moc nepřesvědčil (oproti kabelu Viablue). Tento kabel (C4Y TON) jsem měl možnost nedávno porovnat s Crystal Cable Piccolo, Micro a VDH D 102 mkIII. Všechny tyto kabely ho celkem lehce přehrály a CC Micro přímo převálcoval! I levnější Piccolo hrál oproti C4Y TON mnohem lépe. Vše se vylouplo, nové detaily, čistší transparentnější výšky a s čím jsem nepočítal, také rychlejší přesnější a údernější basy. Ale především mnohem lépe zobrazený prostor a jednotlivé nástroje v něm. Stejně tak byl Piccolo mnohem reálnější v barvě nástrojů. S C4Y TON to vše znělo tak nějak uměle, nepřirozeně, zastřeně, mdle, nudně a jakoby posunuté daleko za bedny. Prostě nuda, která nebaví .Nevím jak na tom jsou starší modely C4Y, ale k tomuto konkrétnímu kabelu (novinka 2015) mohu říct pouze to, že zkušenost s C4Y byla pro mne velkým zklamáním :-( Co se těch fuckebookových odkazů nadšených recenzí a srovnávacích testů týče, je to již poněkud TRAPNÉ ....
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ico33 4. 5. 2015 06:38

Vsak som pisal ,ze tie vsetky akoze ,,testy´´ su pasé ,proste nic nove - a je o o nicom..,
kto chce poriadnu kabelaz da na serioznych vyrobcov , (a este lepsie osvedcenych, malokedy je novy dobry ,ci este lepsi...),

osobne by som bral lacnu kabelaz (reprokable) pmer cena/zvuk par excelence (je vela dobrych ohlasov) Atohm ZEF

a signalove z bazaru ,ci aj original je velmy lacna oproti konkurencii - Homegrown Audio HGA DNA

kazdy z tychto vyrobkov je nad priemerom kvality zo 100% ,cize dycha uz na skutocny high-end...

a nestoji vela k pomeru kvality...


http://www.audiodrom.cz/recenze/kabely/172-hga-dna.html

http://www.audiodrom.cz/recenze/kabely/ ... m-zef.html


http://www.audiodrom.cz/recenze/kabely/ ... ml?start=4


proste ten atohm ZEF je v podstate zadarmo ,kedze moze konkurovat 1000 € kablom

-- 4. 5. 2015 07:58 --

OTAZKA : Eki1 -no ako to vyrabas tie svoje kable ? HM ? :-[

takto sa musi chudak Hoffi kvoli tebe trapit ,ze zahmlievas a tajis pravdu .. :-!

co na to povies ?
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 4. 5. 2015 12:21

Ico33 : zase až tak jsem se netrápil :-) Hold za blbost se platí, ale naštěstí jsem zakoupil jen nejlevnější kablík od C4Y, takže ta má zkušenost nebyla zase až tak drahá ... Možná, že by se mnou zakoupený TON pozitivně projevil na jiné sestavěI. U mne (MF M3i Casea Mod. + MF M3CD + Xavian XN Piccola) vyloženě pohořel a u pána, jenž ho ode mne odkoupil (Marantz KI Pearl + SF Venere 2.5) také moc nezabodoval a skončí pouze mezi ampem a tunerem. Za ty peníze by se dal pořídit již skutečně lepší a ověřený kablík od zavedené značky z druhé ruky :hm . Ikdyž i nový CC Piccolo i VDH D 102 stojí méně, než C4Y TON. Atohm ZEF / ZEF MAX znám (neslyšel jsem). U nás ho nikdo neprodává, takže pouze zakoupit a nechat si poslat z Niselu.sk. Nevíš, jak by si rozuměl s Xaviany. Konkrétně XN Piccola ?
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 4. 5. 2015 14:32

Eki ty seš neuvěřitelnej hajzlík !

Těm, co napíšou, že jim vadí tvůj způsob sebeprezentace a skrytý reklamy v těch zmiňovanejch pochvalnejch článcích, tak těm napíšeš, že jsou frustrovaný !?
A to jako čím ??

Asi nejspíš tvym nabubřelym egem a už dost trapnejma odkazama na fejzbůk.

A tomu jednomu, co napíše, že má zkušenost s tvym kabelem, poděkuješ za objektivní srovnání s nějakou jinou značkou.Ale jestli sis nevšimnul, tak ten samej člověk ten tvůj kabelovej zázrak zmatlal vomotáním elektrikářskou izolačkou, protože se mu asi viklaly konektory.

To je vizitka tvojí práce.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ico33 5. 5. 2015 09:35

Hoffi 75 -to skutocne neviem. Skus sa spytat na audiodrome p. Justana.., ci priamo p.Michalca z nisel-u, s obidvoma mam dobre skusenosti (poradia) ale osobne si myslim, to co som pisal- (a co aj pisu v recenzii) ten atohm zef je tak dobry (zvlast v cenovej relacii) ze by nemal nic skazit.. ,iba pridat ... navysse -neviem ako daleko byvas, ze by si si ho nechal pozicat za zalohu ,alebo neviem niekde skusit..., ja by som donho siel, takto som kupoval z bazaru nordost tyr speaker +signal cable, bez toho aby som vedel ako hraju ,a myslim ze som neurobil chybu.. (za cenu ktora my bola ponuknuta a este rok zaruka, neni o com) takze tak.., ja mam z Niselu viac veci -su tam ferovi ludia, dokonca my ,ked som kupil usher dmd one tyzden nechali ,ci sa rozhodnem ,a zaplatim ,ci nekupim vissie (dmd2) ale to su uz ine prachy... :-D
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ico33 5. 5. 2015 11:13

Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ico33 11. 5. 2015 10:42

Hoffi 75 -teraz Nisel ,,dovaza´´ uz aj do ciech Atohm, len tak pre info..

http://www.nisel.sk/?p=9190

neviem ,ci by si este chcel tie kable.... ;-)
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 11. 5. 2015 16:42

Ico 33 : o tom inzerátu vím. Již jsem inzerenta informoval o zájmu a nabídl jsem i zajímavou cenu. Ale bohužel jsem zjistil, že 2 x 2 m je málo :'( Potřebuji minimálně 2 x 2,3 m. Také si myslím, že by mi asi více vyhovaval "pouze" ZEF. Aby lépe vynikly středy a výšky ... Také přemýšlím o signálovým RCA http://www.nisel.sk/?p=3764, když už je ten repro tak dobrý (cena/výkon), tak by na tom signálový mohl být podobně :hm Měl jsem sice doma ty CC Piccolo a Micro. Ale v metrové délce to je přeci jenom trošku dražší ...
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Eki1 18. 8. 2015 16:31

Kde v lidech bere tolik negativni energie? Namisto omluvy za vykonstruovanou pomluvu radeji další utok. Na jakekoli invektivy a osobne motivovane utoky skutecne reaguji naposledy. Povazuji to za ztratu casu. Svým obsahem vypovidaji o jejich autorovi vice nez dostatecne. Z principu je tedy budu dále ignorovat.

Naposledy a vecne. Toto vlakno jsem nezalozil. Pokud jsem spravne pochopil dotaz, vlakno je o hodnocení zvuku kabelu kabelu Cable4you Clairy. Neni tedy o prodeji jinych kabelu ani priprave gulase. Kabely nevyrabim. Hi-Fi se venuji okrajově. Nejsou to pochvalne clanky. To je jen další dedukce a pomluva. Jsou to skutecne, nekomercni a NEZAPLACENE!!! testy kabelu, které zrealizovali sami recenzenti, majitele a zapujcitele zminenych kabelu ze sve vlastní osobni iniciativy! Každý z jednotlivých testu ma tedy svého skutecneho autora a je tak mozne si nezavisle ověřit jeho platnost. Shledavam to jako nejlepší moznou formu ziskani neovlivnene informace na dane téma. Coz skutecne „zaplacene“ testy v oborových periodicích ze sve podstaty nesplnuji. Odkazy na ty testy zde vkladam pouze a jen jako protinazor na agresivne vedene utoky proti C4Y. A budu to delat do te doby, dokud zde budou tyto pomluvy ucelove opakovany! Pokud to nekoho pohorsuje, muze se obrátit na autory samotnych testu a vysvětlit jim jak by si pral, aby o svých vlastnich zkušenostech psali a jak by to měli spravne slyset.

Frustrace: stav závažného neuskutečnění našich potřeb. Nejčastěji tento stav řešíme agresí, ať už slovní, kdy nadáváme na příčinu frustrace, na svět a na všechno kolem sebe anebo agresi namíříme přímo proti něčemu či někomu a tak poškozujeme věci, ubližujeme někomu druhému, či dokonce poškozujeme sami sebe. Až později, možná začneme rozdělovat věci na podstatné (velké), na nichž nám skutečně záleží a na nepodstatné (malé), kvůli nimž nemá smysl se rozčilovat.

Nevidim duvod jakkoli poucovat toho cloveka, který, cituji, „zmatlal kabely vomotáním elektrikářskou izolačkou“. Podekovat za jeho zkušenost mi ale prijde v poradku. Jestliže byly kabely originál, mohly být klidně použité, z druhé, nebo treti ruky, konektory se rozhodne „neviklaly“. To je jen další dedukce. Mel jsem original Clairy v ruce a konektor je vcetne znacne casti kabelu napevno zality v PE izolaci, ktera ho velice pevne fixuje k samotnemu kabelu. Ve skutecnosti zminil presne toto: „..reseni konektoru klairy obmotanem v plastove folii a pod ni gumovy oplet se mi nezda prilis stastnym resenim ale zatim to plni funkci.“. Na trhu se objevila spousta cinskych kopii, ale tento kabel skutecne na prilozene fotografii vypadal jako original. Popis zvuku a porovnani s QED Qunex Reference tomu nasvedcuje. S cinskymi kopiemu je provedení a zvuk radove mnohem horsi.

Originalni kabel vypada takto: https://www.facebook.com/CABLE4YOU/phot ... =3&theater
Jeho kabel před DIY upravou potom takto: http://galerie.avmania.e15.cz/data/500/small.jpg

Diky za vecny příspěvek. Stejne jako starsi Clairy, tak novejsi Ton jsou nejnizsi modely znacky. A mohu jen potvrdit, za zatímco Clairy se jim celkem povedl, první dve lonske verze nového kabelu Ton skutecne nebyly prilis univerzalni. Dle mého nazoru ne zcela vydarene. Sam jsem slysel tu první a tady si myslim, ze C4Y ve snaze vytvořit ryze a nekompromisne neutralni kabel, přinejmenším „slapli vedle“. Pokud vim uz je nemaji v nabídce. Letosni V.S.P.E. verze s Dissolid™ dielektrikem je nesrovnatelně lepší a univerzalnejsi! Stejne jako jejich starsi modely stredni tridy. Zatím ale bohuzel nemam osobní zkušenost. Mám jedny objednané. Mely by dorazit koncem zari.

Pokud si tedy chcete take udelat skutecne vlastní názor, nabizim vsem priznivcum moznost zprostředkovani jejich zapujceni k osobnímu poslechu ve vlastni sestave. V pripade zajmu me muzete kontaktovat na eki11(zavinac)seznam(tecka)cz
Eki1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MHOE 19. 8. 2015 16:24

Ignorace se zdá být jediným účinným způsobem, jak se na tomto fóru bránit před trolly a ostatními životem neutěšenými jedinci. Je to ostatně jejich vlastní boj - boj se sebou samými - tudíž považuju za více než rozumné se do těchto niterních potyček nemísit, nebrat si cokoliv z jejich strany osobně. Ono - způsob jejich projevu stejně vypovídá především o stavu jejich vlastní mysli než o čemkoliv jiném, tudíž ani není důvod se to snažit jakkoliv přenášet na sebe. Neklesej zkrátka ve své úrovni až tak nízko - budeš se pak zbytečně cítit stejně zoufale jako oni (ať už si to uvnitř připouští, či nikoliv).

Na jakékoliv nedostatečně podložené spekulace či osobní výpady je obecně nejlepší vůbec nereagovat. Ti, kteří si chtějí jen něco myslet, zaujmout za každou cenu stanovisko, jej stejně zaujmou bez ohledu na to, co řekneš. Naopak ti pozorovatelé, kterým jde o to pochopit, se tě na tvůj vlastní úhel pohledu na věc doptají sami (resp. ti dají šanci tím, že si situaci ověří na vlastní kůži), neboť přirozeně touží po tom vstřebat kontext problému co nejlépe. Ten zbytek pak zůstane neutrální, neboť se jej daná záležitost dostatečně nedotýká. Osobně zde (z pohledu dotyčných audio kabelů) spadám též.

Pořád se tady ale bavíme jen a pouze o jisté "hlasité menšině" - AVmanii navštěvuje denně obrovské množství lidí a většina z nich podle mě vykazuje dostatek elementární inteligence, slušnosti, respektu a sebereflexe. Nějaké to procento anomálií není nikterak v rozporu s normálním rozdělením pravděpodobnosti => all is well.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasdcz 27. 10. 2015 02:12

Tak po delsi dobe nevim co si o clairy myslet...zvukove ok ale musel jsem ho preflastrovat takze jsem do kose nacpal izolacku sesrouboval jsem to a zaflastroval sirokou izolackou a ani se to nehne ale dojem z provedeni neni nejlepsi....:*)
tomasdcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasdcz 6. 11. 2015 06:16

pri testovani casea lyra a cepheus mk3 a akg(Austria) s CLAIRY je rozdil oproti QEDu quinexu docela znat vysky a detail az koupim dalsi RCA tak napisu reflexi...mimochodem dt990pro se na teto sestave nechytaly tyto sluchatka produkuji malo vysek a prostoru proste monitory.
tomasdcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 6. 11. 2015 09:32

Jestli chceš, napis mi SZ a muzu Ti nejake kabliky pujčit pro srovnání.
:-))
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků