Onkyo C-7030 vs Yamaha CD-S300

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod viking81 3. 5. 2015 19:03

Ahojte,

som tu novy a hned zakladam temu, tak sma snad neukamenujete ale odpoved na moju otazku som v existujucich vlaknach nenasiel.

Takze, mam taku zakladnu zostavu s AV recieverom Yamaha HTR-4066, repro mam Yamaha NS-555 a ako cd prehravac pouzivam Onkyo C-7030. Kedze by som to mal rad komplet zladene komponentami od Yamahy, moja otazka znie, ci si CD prehravacom Yamaha CD-S300 pohorsim, polepsim alebo nebudem pocut rozdiel ( onkyo som kupil z dovodu, ze Yamaha nebola v tom case u nas dostupna) ? Vopred vdaka za akukolvek radu :)

p.s.: preluskal som toho aj dost na nete...to Onkyo chvalia ale o tej Yamahe skoro nikde ani ciarka a nazivo si ich tu nemam kde vypocut

Este raz dik :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 4. 5. 2015 05:52

Pokud to máš propojeny digitální cestou do AVR tak to bude hrát stejne. Pokud linkou tak bude záležet na tom kterej cdp má lepší da převodník.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 4. 5. 2015 09:36

Mám Yamahu HTR-4065, což je předchůdce 4066, takže sám vím, že spíš než kvalita CDP, Tě bude limitovat zesilovací část, která v tomto AVR není nic extra. Ne, že by byla vysloveně špatná, ale bude to ten nejslabší článek. Můžeš zkusit, jak říká Leony 5, transport analogem nebo digitálem a uvidíš, co bude Tvým uším lépe sedět, ale neočekával bych, že by si výměnou CDP dosáhl výraznějšího zvukového posunu.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 4. 5. 2015 11:12

Leony5 píše:Pokud to máš propojeny digitální cestou do AVR tak to bude hrát stejne. Pokud linkou tak bude záležet na tom kterej cdp má lepší da převodník.


mam to prepojene analogom a presne tam smeruje moja otazka....ktory z tych dvoch cdp je lepsi ? :) yamaha ma tusim burr brown...onkyo ma wolfson....ktory z nich je lepsi ? :)

-- 4. 5. 2015 12:14 --

philcol píše:Mám Yamahu HTR-4065, což je předchůdce 4066, takže sám vím, že spíš než kvalita CDP, Tě bude limitovat zesilovací část, která v tomto AVR není nic extra. Ne, že by byla vysloveně špatná, ale bude to ten nejslabší článek. Můžeš zkusit, jak říká Leony 5, transport analogem nebo digitálem a uvidíš, co bude Tvým uším lépe sedět, ale neočekával bych, že by si výměnou CDP dosáhl výraznějšího zvukového posunu.


mam to analogon prepojene, takze avr do toho moc nekeca, kedze pri pocuvani audia pouzivm straight nastavnie....ide mi vyslovene o to ci nahodou neviete, ktory z tych dvoch cdp je lepsi...ci si nepohorsim vymenou onkya za yamahu len preto ze by som chcel mat vsetky komponenty yamaha (btw...avr planujem casom vymenit)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 4. 5. 2015 12:05

Kdysi jsem měl také levnější player Onkyo CS 5VL. Zvukově musím říct, že to nebyla žádná sláva. Pozdější výměna za Rotela RCD 06 SL byla hodně znát. Nynější MF 3CD je zase o kus dál, než zmíněný Rotel ... Dle mně si Yamahou moc nepohoršíš, ale spíš bych řekl, že rozdíl nepoznáš. Pochopitelně, že AVR do toho bude "mluvit" dost i při analogovém propojení. Více však ještě bedny Yamaha NS 555. Nemyslím to vůbec špatně a nechci hodnotit tvův AVR + repro, ale s nimi bych řekl, že rozdíl bude minimální i při použití o hodně lepšího playeru, než zamýšlená Yamaha. Aby jsi poznal skutečný rozdíl a mohl jsi tak plně využít kvalit lepšího playeru, nebo DACu, potřebuješ bedniska, která ten rozdíl dokáží také zahrát a to asi Yamahy NS 555 nebudou.
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 4. 5. 2015 15:37

dik....taketo nieco som potreboval pocut...teda citat :) tak ostanem pri tom onkyu a usetrene peniaze odlozim na nieco ine :) este raz dik...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 4. 5. 2015 16:41

Pochopitelně, pokud to nevyzkoušíš, tak nezjistíš, jestli tam rozdíl bude. Ber to jako názor někoho, kdo dané komponenty nezná, ale z podobnou problematikou má již jisté zkušenosti. Navíc bych řekl, že Onkyo a Yamaha budou mít zvuk podobný. Jak jsem psal, rozdíl mezi playerem Onkyo a Rotel byl výrazný (Rotel cca jednou tak dražší). To vše na repro Monitor Audio RX6. Ale když jsem měl doma na otestování vynikající převodník Bryston BDA-1, tak to již na bedničky bylo moc a rozdíl mezi Brystonem a Rotelem byl minimální, spíše nulový. To už chtěo lepší repro, než MA RX6. Přestože je Bryston kvalitou někde úplně jinde, než Rotel RCD 06SE, tak na těchto bednách by to byla zbytečná investice ...
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 4. 5. 2015 22:08

ja to beriem...a kedze nemam spickovy avr a ani v dohladnej dobe ho kupovat nebudem a ani repro NS555 nie je ziadna spicka, tak je asi uplne jedno ci tam mam tu Yamahu alebo Onkyo...na moje pocuvanie to vsak bohate staci...potlacim to ze chcem mat vsetko od jednej znacky a necham to tak ako to je, kedze by som si nepomohol a ani nepohorsil....kazdopadne dik za rady :)
viking81
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků