Hlasitost AV receiveru

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ulukaj 18. 5. 2015 06:48

Chtěl jsem se zeptat, na jakou hlasitost zhruba přehráváte avr? Moje je do cca 50% v podstatě neslysitelne, a poradny zvuk zacina někde na - 15 až - 10dB referenční stupnice tj kolem 70% hlasitosti. Navíc se dost liší zdroje. V uvedeném případě mluvím o bluray prehravaci se zvukem vedeným pres HDMI. Třeba televize, at pres optiku nebo hdmi arc je jeste tišší. Naopak radio, usb nebo pc vstup pres hdmi mi pripadaji hlasitejsi. Je tohle normalni?
Dosud jsem pouzival all-in-one onkyo htx 22hdx a tam hlasitost bezela průměrně na 20-30% a uz to rvalo hodně, vic než 50% jsem nedal nikdy. Navic byla tak nejak vyrovnaná zhruba pro vsechny zdroje, vyjma televize pres optiku, ta byla taky docela tichá ale ne tolik jako to nové avr.
Chtel jsem se tedy zeptat zda je tohle normalni nebo mam nejakou chybu v zapojení /nastavení..

Dekuji
ulukaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misakq 18. 5. 2015 07:28

Co máš za AVR? U některých jde nastavovat pro jednotlivé vstupy citlivost...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ulukaj 18. 5. 2015 11:31

Mám spíš nižší třídu, Pioneer VSX 924,tak pochybuju, že by to šlo, ale zatím jen louskam manual. Je mi prostě divný, proc tam ty nizke hodnoty, tj. - 50 dB a níž vubec jsou, kdyz z repro pak skoro nevychází zvuk, resp. je hrozně slaby.
Ne webu píšou ze 0 dB je nejaka referencni hodnota THX, takze by se melo poslouchat na ni, ale proc je mezi jednotlivými zdroji tedy tkovy rozdil. TV na 0 dB je slyšet taj akorát, spis slabě, kdežto zvuk z PC by urval uši.. Jak to tedy muze byt referenční, kdyz je to pocitově pokazde jine... Nechapu
ulukaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 18. 5. 2015 12:06

Mam Pio VSX 1021 a mam nastaveno v setupu, aby po zapnuti byla hlasitost defaultne na 57 dB (nebo co to tam na te stupnici vlastne je).
Kdyz rano zapnu tuner, tak ho zesiluji asi na tech 53, pokud je neco s vyssi dynamikou, tak jedu treba jenom na 60. Ale je pravdou, ze zalezi na zdroji. Mam treba DVD, kde to musim ohulit nekdy az na 30. Jinak zalezi, jak mas nastavene ty jednotlive urovne repro.

Ale je pravdou, ze puvodne jsem mel Technics SA-AX6, a tam to bylo zase uplne jinak. Pri prvnim zapojeni toho Pio se mi to zdalo taky strasne slabe. Je to treba ponastavovat v tom setupu.
Naposledy upravil Abox dne 18. 5. 2015 12:13, celkově upraveno 1
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 18. 5. 2015 12:08

Mohl by to umět, ale nevím... já mám Onkyo a tam se to nazývá IntelliVolume
http://www.uk.onkyo.com/en/videos/using ... 58413.html
Zkus hledat nějakou obdobu v manuálu jedině. Podle mě je tím myšleno, že to bylo kalibrovaný s nějakou aparaturou, s nějakým zdrojem signálu na takovou úroveň, která je podle THX akorát a k této hlasitosti přiřadili hodnotu 0dB, ale samozřejmě s jiným řetězcem to nemůže odpovídat.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ulukaj 18. 5. 2015 12:35

Diky za reakce, jeste si to dukladne projdu v tom manualu. Myslel jsem, ze jsem celkem technickej typ, ale to nastavování av receiveru me docela vyvedlo z omylu. Navic v porovnání s tim all in one onkyem je tady vsechno hrozne složitý a dost neintuitivni..
ulukaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 5. 2015 13:24

Manuál str. 69, položka "Input Volume Absorber".
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod exo777 18. 5. 2015 21:03

Aj ja premýšľam o kúpe 924 aké repro mááš nato napojené?
exo777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ulukaj 19. 5. 2015 07:19

Zatím tam mam jen ty provizorni repraky z onkya, tzn. bez subwooferu. Ale vyssi kvalita reprodukce pres plnohodnotny avr je znat uz teď. Cekam na Wharfedale dx1, ktere jsou na ceste z Irska. U nas jsou nekrestansky drahé..
ulukaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod exo777 19. 5. 2015 21:57

Pozrel som tie W dx1 a majú fakt len dobré hodnotenia ale tá cena u nás je vysoká...
exo777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 11. 6. 2015 10:16

Ahoj, já mám pio VSX1123 a na nich vpředu na bi-amp napojene wharfedale pacific evo 2-30 a u televize přes optiku na normální poslech kolem 18-27 a u BR kolem 20 ale když pouštim nějaký stahnutý film z disku přes tv tak jsou dost rozdíly mezi original zvukovou stopou a dabingem, a pak mezi dabingem v PCM a DD nebo DTS...
Jonaasisko
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků