[ANKETA] IEM a klipy za uši/earhook

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Jaký je Váš vztah k e klipům za uši / Earhooks
Vyžaduji je 4 %  12%  [ 4 ]
Raději, když tam jsou. 2 %  6%  [ 2 ]
Nevadí mi. 6 %  18%  [ 6 ]
Raději, když tam nejsou. 10 %  31%  [ 10 ]
Nemůžu je vystát. 6 %  18%  [ 6 ]
Zatím s nimi nemám zkušenost. 4 %  12%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 32

Odeslat příspěvekod Bína 16. 11. 2014 20:24

Obrázek

Ať už je dostanete jako příslušenství ke špuntům nebo jsou pevnou součástí kabelu, ear hooky se stávají čím dál tím častější součástí moderních in-earů. A mě by zajímal Váš názor na ně.

Prosím hlasujte v anketě a v příspěvku můžete napsat svoje zkušenosti a kupříkladu doporučení na modely s povedeným řešením.



Za ty léta jsem se s nimi setkal často. Ze začátku jsem je používal neustále na mých Phonacích. Později na UE Triple Fi byly skoro nutností kvůli dané konstrukci, ale už tady mě občas otravovaly. Postupně mi ale začaly opravdu vadit a dotáhl jsem to tak daleko, že je z kabelu dokonce sundavám(což většinou vyžaduje použití nůžek a štípaček :) ).

Dříve mi nevadily, pokud končily po pár centimetrech nad uchem, ovšem poslední dobou výrobci dělají čím dál tím delší a často končí dokonce až pod uchem. Zatím nejhorší zkušenost mám s RHA T10i. Paměťová část je nejen velmi dlouhá, ale na konec navíc přidali úplně zbytečné plastové zakončení. To nejen že přidává na otravnosti, navíc zdálky se tváří jako velmi podivná náušnice. (Jinak to jsou vynikající sluchátka)
Obrázek

Nejspíš jde o to, že jsem s kabely nikdy neměl problém a za uchem mi bez problému drží. A tak jsem využití klipů nikdy neocenil. Chtěl bych tedy slyšet někoho s opačným názorem.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 11. 2014 20:36

Sice nemam opačny nazor, ale nemôžem povedať ani že by mi nejak extra vadili. Nepouživam ich, ešte som nestretol kabel, kde by som ich potreboval. Ani u Triple Fi. Asi mam nejake univerzalne uši.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 17. 11. 2014 00:20

Někdy je to lepši fakt sundat. U GR07 byly ty vodiče taky na prd.
Přílohy
image.jpg
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dawe2 17. 11. 2014 19:52

Mám Phonaky a používám už jiný klipy než ty původní. Ty původní co tam byly nějak odešly, začalo to z nich vypadávat a nedržel v nich kabel. Dokoupil jsem nové z heapdhones : http://headphones.cz/inshop/nahradni-di ... za-usi.htm

Plná spokojenost, jsou lepší než ty originální, krásně drží. Já bych je mít nemusel ale mě tam jednak ten kabel za uchem nedrží a vypadává a jednak použití kabelu rovnou dolů se mi neosvědčilo. Projevila se velká mikrofoničnost a každé šoupnutí kabelu o oděv jsem slyšel, což je hodně protivná záležitost a ruší to při poslechu. Měl jsem Etymoticy, tedy než jsem je vrátil protože zvukově fakt nevyhovovaly a tam byla mikrofoničnost naprosto šílená, klip k tomu nebyl, kabel veden jen dolů, no hrůza, to bez klipu nešlo vůbec používat.
dawe2
Junior

Odeslat příspěvekod snejdy 18. 11. 2014 13:01

Přesně ty co jsou na úvodním obrázku tak mám, ale nepoužívám je protože samotný kabel bez nich je o mnoho pohodlnější. Tyto bazmeky mě spíš jen tlačí za ušima a daleko hůře se s tím sluchátka nasazujou.
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 11. 2014 21:58

U Phonaků jsem je nepoužíval. Taky je rozdíl mezi těmi odnímatelnými klipy (ear hooks) jako např. u Phonaků a kabelem s tvarovatelnou částí u sluchátek (memory wire) jako např. u Shure SE535. Ear hooks mají sice pevný tvar, ale stále existuje možnost používat sluchátka bez nich. Memory wire se sice dá do jisté míry přizpůsobit, ale pokud ho člověk zkrátka nechce, má většinou smůlu.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 19. 11. 2014 07:51

Zdieľam Bínov názor, klipy za ucho, alebo tá tvrdá časť kábla, mi prekáža. Rovnako ako Bína u RHA som to mal riešené u AUdio-Technika IM70, našťastie tam je kábel odpojiteľný, takže okamžite som objednával náhradný kábel a pohodlie je neporovnateľné. Hlavne slúchadlá pri pohybe hlavy do strán nevypadávajú z uší. Nechápem, prečo výrobcovia siahajú po tejto alternatíve.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 20. 11. 2014 00:42

Je to úpně na ho*no, obtěžuje, nesedí, vedení kolem ucha nemám rád, natož ještě ty berličky k tomu. Co se týče ruchů od kabelu, normálním vedením mi to nevadilo ani u Etymotic.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soulburner 20. 11. 2014 13:28

Mám je u Phonaků a už bych nechtěl sluchátka bez nich. Perfektně mi tak sedí v uchu a nevypadávají
digital1: HRT Music Streamer II+->Dispre2JFET->Beyerdynamic DT 880 600Ohm
digital2: NuForce uDac 2->Phonak Audeo PFE112
analog: TeslaNC452->Actidamp mkIV
Soulburner
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 9. 6. 2015 14:55

Musím doporučit výměnný ultra tenký kabel od Linum. Jako jeden z mála kabelů nemá otravnou paměťovou část a to pohodlí je s ním opravdu unikátní.

viewtopic.php?f=1874&t=1234496
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků