ONKYO A-9050 vs. Pioneer A30

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jakub1983 11. 7. 2015 17:30

Zdravím všechny,
rád bych Vás obtěžoval s poměrně častým a tím pádem i nudným dotazem a lá...co je lepší :-)

Je mi jasné, že mě více méně odkážete na to, abych si danou věc osobně vyzkoušel (poslechl), protože je naprosto jasný, že jen a jen poslechový test člověku nejvíce napoví. Nicméně sem dávám tento dotaz proto, abyste mi celkově řekli, co si myslíte o Onkyu a zda případně někdo nevlastní či nevlastnil přímo tento zesilovač. Líbí se mi na něm PRE OUT a optika...nicméně si zase říkám, že když to má v sobě i DAC, tak pro zbytek nezbývá zase až tolik kvality za danou cenu...tím jen chci naznačit, že krabice bez DACU za podobnou cenu může mít navrh (Pioneer)
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 11. 7. 2015 18:01

Zcela nezaujatě :D se zeptám - proč ne třeba NAD C165BEE http://www.hifiobchod.cz/cs/zesilovace/ ... akg-k-511/
nebo bazarový C352 ?
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... nad-c-352/
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 11. 7. 2015 18:44

Oba zesilovače jsou zapojením velmi podobné, podstatné rozdíly mezi nimi nejsou a dá se tak očekávat, že i kvalitou zvuku budou na tom ne-li stejně, tak s nepatrnými rozdíly.
Onkyo má ale vyšší výkon, pre-out a hlavně DAC, který z něho dělá daleko univerzálnější a hodnotnější zesilovač. Je ale také o to dražší.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jakub1983 11. 7. 2015 20:19

No,dík za shrnutí věcí,který jsem de facto zmínil :-).
Jinak podle papirove udavanyho vykonu se fakt ridit nechci. Trochu mi to pripomina kluky na zakladce,který hodnotily auta podle toho,do kolika měly ocejchovanej rychloměr :-D
To ja vic dám např. na údaj odstup signal/šum...ale i tak...výrobce si může napsat,co chce. Mě jen zajímal názor na onkyo (nejlepe konkretni model),jeho srovnání s konkurencí...
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 11. 7. 2015 21:40

Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 12. 7. 2015 08:50

jakub1983 píše:Jinak podle papirove udavanyho vykonu se fakt ridit nechci...
To ja vic dám např. na údaj odstup signal/šum...

Rozhodovat se na základě odstupu s/š, který mají i low-endové zesilovače prakticky pod prahem slyšitelnosti, žádný smysl nedává.
Preferovat ze dvou jinak vyrovnaných zesilovačů ten s vyšším výkonem naopak smysl dává.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 12. 7. 2015 09:52

Denkezi, slysel jsi aspon jeden z tech zminovanych zesiku nebo opet srovnavas a davas soudy dle tebou tolik oblibenych hodnotach uvedenych na jmenovitych stitcich?
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 12. 7. 2015 10:24

krmelec: Dotaz zněl:
...abyste mi celkově řekli, co si myslíte o Onkyu...
Já jsem na dotaz odpověděl ze znalosti zapojení těchto zesilovačů. Je to jedno z možných hodnocení, a to objektivní.
Žádný z obou jsem neslyšel a ani jsem nic takového netvrdil.
Pokud umíš oba zesilovače stejně či jinak zhodnotit, můžeš tak učinit, jinak tvůj příspěvek jen zapleveluje tuto diskusi.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků