Sluchátka kolem 2-3 tis

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod slunecnikkk 5. 10. 2015 12:57

Ahoj
Koukám se posluchátkách kolem 2-3 tisíc. Použití bude hlavně na doma a na cesty vlakem. Z toho co jsem četl by asi nejlepší byly asi ty kolem celých uší (cirkuauralní nebo jak se to píše), jenom nevím jestli otevřené nebo uzavřené, protože chci kvalitní reprodukci, ale zase nechci rušit spolucestující. Poslouchám většinou klidnou hudbu (epická, pop-folk, housle). Jako přehrávač mi bude sloužit notebook nebo tablet. Mám rád spíše čistej rozjasněnej zvuk než zahuhlanej s přehnanými basy. Co jsem četl tak bzedrátová asi nechci protože prý ve stejný kategorii vždycky hraje drát lépe.Mohl byste mi prosím někdo nějaký poradit poradit?
Díky moc :)
slunecnikkk
Junior

Odeslat příspěvekod Hans.Wolfenstein 5. 10. 2015 14:27

Ahoj,
vzhledem k tomu, ze nechces rusit ve vlaku, doporucuji spise uzavrenou, pripadne polootevrenou konstrukci. Vyrovnany prednes by mohla mit sluchatka AKG, např. K170/270. Ty by se kolem 3k daly mozna sehnat.
Hans.Wolfenstein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 5. 10. 2015 14:43

circumaurální na ven,to jaksi nejde dohromady.vhodnější je koupi rozdělit na špunty či on-ear na ven a např.něco z modelů superlux na doma.(v závislosti uvedené co bude sloužit jako tvůj zdroj hudby).nebo volit kompromis supraaurálních na ven a doma,např. něco ve stylu fostex th-7b.či nějaký model od akg.nejlépe samozřejmě vybírat mezi uzavřenými modely.
polootevřená je v podstatě jak otevřená konstrukce,tomu bych se vyhnul
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 10. 2015 15:00

Cirkumauralne na von dohromady ide. Niektore su dokonca koncipovane ako prenosne. Len je treba ratat s vacsimi rozmermi a horsou prenositelnostou.

Na toto pouzitie rozhodne uzavrete. Otvorene neizoluju smerom von ani dnu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 5. 10. 2015 15:18

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karminkotak 5. 10. 2015 15:27

Aj Sennheiser Momentum sa vyskytne občas v super cene... U nás napríklad okolo 110€...
HD25SP nie sú zlé ale mne osobne vadil kábel z obidvoch mušlí takže ja by som ich na von asi nechcel. Treba byť k nim opatrný. Ku káblu teda :) Slúchadlá znesú celkom dosť :D
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slunecnikkk 5. 10. 2015 15:31

Jakože na ven to nepotřebuji, přeci jen mám strach jít se sluchátkama který dobře izolují po ulici. Hlavně na ten vlak, do bytu, studovny a tak. Dobře takže tedy uzavřená, libí se mi ty Audio-Technica ATH-T500 a https://www.audigo.cz/Sluchatka/Profesi ... a-ATH-M40x . Ty druhý jsou sice dražší ale vypadají skladnější, každopádně primární je u mě jen kvalita zvuku. Stojí za to si těch pár stovek připlatit za ty druhý? (né že by mě to dělalo problém ale přesi jen jsem student...). Hlavně bych rád aby měly čistý výšky a středy, rozhodně nestojím o přebasovaný sluchátka co jenom huhňaj ale to snad v týhle ceně už nebude nebo se pletu?
slunecnikkk
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 10. 2015 15:36

Zo sluchadiel na ktore tu dostaneš odporučanie nie su a nebudu žiadne zahuhlane. Tu take za kvalitne nikto nepovažuje.

Na M40x sa podľa mňa oproti T500 neoplati priplacať.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zatycz 5. 10. 2015 17:40

Já bych ten bezdrát úplně nezatracoval.
Například https://www.audigo.cz/Sluchatka/Bezdrat ... EE-Matrix2 jsou za tu cenu velice dobrá sluchátka a na tu muziku, co chceš poslouchat, jsou podle mě vhodná.
Navíc v balení kvalitní tvrdé pouzdro a dají se případě používat i drátově, když je zapomeneš nabít.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod El_Marzocco 6. 10. 2015 09:37

Yamaha HPH-MT220. Mám je doma, parádní sluchátka! Zvukově o třídu výš jak ath-m50x, někde na úrovni ATH-MSR7 jen s vyrovnanějším zvukem. Líbí se mi víc jak Momentum 2 a NAD viso hp50. Do vlaku už ale budou možná větší a nedají se složit. Dají se však dobře vybudit i z mobilu. Pro mě po návštěvě audiga s ibasso dx90 nejlepší sluchátka do deseti tisíc (uzavřená přenosná).
El_Marzocco
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 6. 10. 2015 09:59

to Ryan:myslel jsem spíše vztaženo na sebe.nedovede si představit vyrazit třeba s ath-t500 po ulici...
už th-7 byly na hraně svou velikostí...
prostě sem si chvílema připadal jak marťan z jiný planety..
proto jsem navrhl dotazovateli myšlenku špuntů či on-ear na ven,navíc třeba špunty v dané požadované ceně budou hrát jak z praku...
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 10. 2015 11:57

Predpokladam ze ked chce over ear ze je s tym uzrozumeny ze to bude velke.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 6. 10. 2015 13:59

El_Marzocco píše:Yamaha HPH-MT220. Mám je doma, parádní sluchátka! Zvukově o třídu výš jak ath-m50x, někde na úrovni ATH-MSR7 jen s vyrovnanějším zvukem. Líbí se mi víc jak Momentum 2 a NAD viso hp50...

:shock: ... to je nejaký utajený zázrak za 110 eur??? ... niečo ako DT150 ale od yamahy?
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El_Marzocco 6. 10. 2015 15:33

Vypadá to tak, moc se o nich neví. Mají údajně měniče z m50x ale jinak naladěné (a nakloněné). Hrají podle mě o dost líp než m50x. V audigu jsem hledal něco co nejvíc neutrálního s přirozenými basy, nejvíc mi seděly MSR7 ale s ibassem dx90 už to bylo víc výškové a slyšel jsem zvýrazněné vyšší středy, a to mi moc nesedlo při delším poslechu. NADy se mi líbily víc, ale zase mi chyběly trochu detailnější výšky a měly takový lehce zastřený teplejší nádech. Yamahy jsou takový mix, malinko na teplejší straně ale ne jak NAD. Mají údajně charakter do W, takže trochu zvýrazněné basy, středy i výšky. Zní dynamicky, vyrovnaně a přitom bez utopených vokálů a kytar. Oproti DT-150 mají jiný charakter a nehodí se ke světlejším zdrojům. Ideálně Fiio X5 nebo NFB 15.32 atd. Bohužel je kabel nevyměnitelný, náušníky mělké (musel jsem je trochu vycpat) a s ostřejším zdrojem jsou po pár hodinách únavné. Technicky jsou pod DT-150 s dobrým zdrojem, ale jinak jako přenosné nebo k mobilu za 3 tisícovky parádní koupě :-))
El_Marzocco
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků