Názor na Samsung UE50JU6872

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sir Nicolas 6. 10. 2015 17:03

Zdravím vás, už měsíc přemýšlím o nové televizi, prohrabuju se aktuální nabídkou trhu a koukám, že je docela sucho. Vím, výborné televize se vyrábí, ale bohužel rozpočet na televizi za víc jak 60 000 nemám.
Sháním něco do 30 000 což si myslím není za televizi taky není málo peněz, ale nic mě nepřesvědčilo těch 30 000 za nějakou tu telku investovat. Válka o Hz skutečné či digitální mě strašně rozčiluje a myslím že nejsem sám. Naposled sem narazil na Samsung UE50JU6872 a zajímalo by mě co mi o něm muže někdo z Vás říci. Zde na foru sem našel vlákno viewtopic.php?f=1703&t=1238605 zde ale tento model nezmiňují.
Rád bych rychlejší odezvu pro použití PS4, 50 - 55 palcu velikost. Co si myslíte o tomto modelu, má právo nosit svojí cenovku ? :)
Děkuji za případné reakce.
Sir Nicolas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 10. 2015 17:58

Odozva je v podstate u vsetkych dnesnych TVuplne dostatocna. TV sa ale dost lisia v hodnotach input lagu. Tam su velke rozdiely.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sir Nicolas 6. 10. 2015 18:19

Ano to jsem myslel, špatně sem se vyjádřil. Tato TV má jistý mod s názvem GAME MOD, který má právě tento input lag snížit, nevím ovšem jak moc.
Sir Nicolas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 10. 2015 18:48

Game mod maju takmer všetky TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dave61 24. 1. 2016 21:34

Zdravím. Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady. Scháním foto zadní strany LED TV Samsung ue50ju6872 (rozvržení konektorů). Na webu sem nikde nenašel, jen přední a boční foto. :-[
Dave61
Junior

Odeslat příspěvekod suprmario 8. 2. 2016 18:01

Dobry den,mam velky zajem o tuto tv,jediny problem mam s tim ze podle vasich tabulek by mela mit jen 50hz panel,ale vsude maji 200hz a kdyz jsem se dotazoval od kud to maji,tak vsichni rikali od samsungu,jde mi o to jestli je to mozne,kdyz je tam ten novy panel s nanokrystalama,mel jsem dokonce i stejnou odpoved od redaktoru,kteri prisli s nim do styku ze 200hz,jen tady u vas je to 50hz,ale zase tady jste mi vetsinou dobre poradily,tak se nechci spalit,pripadne jestli to ma cenu kupovat,pokud by tam doopravdy byl jen 50hz,jestli neni rozmaznuty obraz ci jiny neduh,nebo to ma samsung nejak vychytane dekuji moc za odpoved Marian
suprmario
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 2. 2016 18:32

Jedna vec je realna frekvencia, vec druha marketingove čislo udavane vyrobcom. To su rôzne blikatka, dopočty snimkov atd. ktore vyrobcovia nezmyselne pripočitavaju k tej realnej frekvencii, a ktore s tou frekvenciou nesuvisia (preto je to nezmyselne, len vymysel vyrobcov aby sa mohli ohaňať vysokymi čislami)).
Podstatny pre kvalitu zobrazenia rychlych scen je panel, nie hodnota tych udelatok. TV ktory ma udavanych 1200 Hz nemusi mať nutne lepšie zobrazenie pohybu ako TV kde udavaju len 200 Hz. Ale TV s real 100 Hz panelom zobrazenie lepšie ako 50 Hz ma.

Čiže ten Samsung ma marketingovo 200 Hz, ale panel je len 50 herzovy. Čiže je tam 50 Hz panel, k tomu dopočet snimkov (x2) + nejake blikanie alebo scanovanie podsvietenia (x2). 50x2x2 = 200.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dave61 9. 2. 2016 08:13

Zdravím. Kde jste došel na to, že panel je jen 50Hz? Nedávno jste uváděli na našem seznamu o 100Hz televizorech, že máji Samsung TV UHD 100Hz panel všechny!!! Podle infa v různých obchodech má VA panel, obnovovací frekvence panelu 100 Hz. PQI (Picture Quality Index) 1400.

PS. Mimo jiné, kontaktoval jsem přímo Samsung a čekám odpověď. Prý ji zjistí a pošlou info na email.
Dave61
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 2. 2016 09:02

Nedávno jste uváděli na našem seznamu o 100Hz televizorech, že máji Samsung TV UHD 100Hz panel všechny!!!
Nic take sme nikdy neuvadzali. Ani nedavno, ani nikdy predtym. Odkedy ten zoznam vznikol, je tam napisane: "UHD:od JU7000 - všetky ".

Informacie z eshopov nestoja za nic. To ze je tam 50 Hz panel, je informacia priamo zo servisneho menu televizora. Plus aj v recenziach sa dozvies to iste.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dave61 9. 2. 2016 14:43

Odpoved ze Samsunku :Vámi uvedený televizor Samsung UE50JU6872U má panel se zobrazovací frekvencí CMR/PQI 1400. Informace o typu panelu a frekvenci nesdělujeme, jedná se o interní informace a na naší lince je nemáme k dispozici.
Dave61
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 9. 2. 2016 15:26

:mrgreen: :D :-D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 2. 2016 15:39

Oni ti samozrejme nic vykladat nebudu. Kazdopadne ako som pisal vyssie, u Samsungu je to jednoduche zistit zo servisneho menu. Tam sa to pise.
http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/JU6800/sm.jpg
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dave61 10. 2. 2016 06:52

Tak to me nějak sklamalo! Měl jsem za to, že má 100Hz panel. Jediné ukonejšení je, že jsem spokojen s obrazem a celkově s TV. Co už? Děkuji za reakce. Dave
Dave61
Junior

Odeslat příspěvekod radox1 10. 2. 2016 10:09

ja mam 55-ku,a ta ma uz
100hz.
radox1
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 2. 2016 11:44

To tazko...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků