LCD a statický obraz

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod M.A.S.H. 27. 11. 2015 09:24

Ahoj,
o statickom obraze a škodlivosti pre panely tu bolo popísané dosť a mal som za to, že ten problém sa týkal iba plazmy a nie LCD.
V návode k TV Samsung UE55J6272SU je ale upozornenie, že hrozí vypálenie statického obrazu do panela, hrozí riziko aj pri logách televízií a filmy sa majú pozerať roztiahnuté na celej obrazovke bez pásov hore/dolu, alebo po stranách. >:-(
Dúfam, že je to len nechutný žart v manuáli od technického oddelenia Samsung (K PC mám LCD a tam je teda statických obrazov požehnane a nič sa nevypaľuje).
Doteraz som mal plazmu a ani tam som s tým problém nemal.
Si neviem predstaviť pozerať na film so zdeformovaným obrazom. :shock:
Ako je to v skutočnosti?
Vďaka.
M.A.S.H.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matelko 2 27. 11. 2015 12:22

M.A.S.H. píše:Ako je to v skutočnosti?


Viděl jsem už fotky kde bylo i LCD vypálené, ale netuším jestli to nemělo nějakou souvislost s lokálním podsvícením a vadným panelem. Teoreticky by mohly tekuté krystaly ve stále stejné poloze na určitou dobu zlenivět, ale to tuším spíš u TN panelu což u toho Samsungu nehrozí. Navíc by měli velmi rychle zregenerovat.

Nebál bych se však toho, musela by to být opravdu smůla na panel. Víceméně každá nová TV nabízí volbu pro připojení k počítači takže normální způsob jejího používání. 99% monitorů používá LCD a kdyby s tím byly opravdu nějaké problémy tak se to řeší všude neustále. Větší pravděpodobnost bych viděl u toho lokálního podsvícení, ale vzhledem k současnému používání LED k podsvícení bych sledování 4:3 obrazu nepovažoval za příliš velké nebezpečí. Pokud má TV EDGE podsvícení z boku tak je to už opravdu šumák.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 11. 2015 12:32

Stat sa to moze, ale sanca je asi taka ako vyhra v loterii. To ze to ma Sam uvedene v manuali, je len ich poistka aby sa v pripade takej udalosti mohli vyhovorit.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M.A.S.H. 28. 11. 2015 12:34

Vďaka za odpovede.
Myslel som si to, že je to tam len kôli tomu, aby nemuseli riešiť prípadnú reklamáciu v prospech zákazníka.
M.A.S.H.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamilo73 30. 11. 2015 18:27

Videl som na vlastné oči vypálenú v LCD obraze ponuku radiostanic od Mágia, kamarát to tam mal lebo často počúval rozhlas cez TV. Takže áno je možné vypáliť obraz aj na LCD. Ale asi to chce byť riadne otrlí. Pri bežnom sledovaní TV to myslím nehrozí.
kamilo73
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 11. 2015 19:58

Není to vypálení, ale poškození. Vidět se to dá, ale pravděpodobnost je opravdu velmi nízká. V každém případě se výrobci kryjí, protože - co si budeme povídat - „lidé jsou různé“.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků