,,Flac" přehrávače

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fifakouril 3. 12. 2015 17:25

Zdravím, poradili by ste mi prosím s flac přehrávači? Chtěl bych přehrávač, který je na podobné úrovni jako má sluchátka, konkrétně sony MDR-1R, ale nevyznám se v tom, zároveň nevím jak moc velký smysl má zesilovač/převodník pro sluchátka, který jsou jak v nějakých přehrávačích či zvlášť... Díky za jakoukoliv pomoc
fifakouril
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 3. 12. 2015 18:53

Za sebe si dovolim doporucit Fiio X1.A pokud jde o zesilovac,ten bych vzal take od Fiia E12.Jinak vyber je velice siroky a zalezi je na penezich.V tomto oboru se daji utratit neuveritelne castky.
Vlada
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fifakouril 3. 12. 2015 19:02

akburt píše:Za sebe si dovolim doporucit Fiio X1.A pokud jde o zesilovac,ten bych vzal take od Fiia E12.Jinak vyber je velice siroky a zalezi je na penezich.V tomto oboru se daji utratit neuveritelne castky.
Vlada

Děkuji za návrh a k tomu cenovému rozpětí, to jsem neuváděl, protože hledám přehrávač, který je na stejné úrovni jako sluchátka a pochybuji, že dobrý, drahý přehrávač to zachrání když sluchátka budou průměrná, tudíž bez cenového rozpětí.
fifakouril
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 12. 2015 19:11

K 1R bohate stači to Fiio X1.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 12. 2015 20:10

Kouknul bych na FiiO M3. Vypadá slibně, jen si dává na čas.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fifakouril 3. 12. 2015 23:03

ok, díky a k sestavě tedy mdr-1R a Fiio X1 má smysl ten zesilovač?
fifakouril
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 12. 2015 05:09

Zosilovac k tomu nutny nie je. X1 uz zosilovac obsahuje a 1R nie su nijako narocne sluchadla.
To uz by malo vacsi zmysel kupit X1, predat 1R, pridat k tomu prachy ktore by si chcel vrazit do zosilovaca, a kupit k tomu X1 lepsie sluchadla.
Zosilovac je v tvojom pripade zbytocnost.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Datel 30. 1. 2016 16:55

S Fiio M3 bych asi neriskoval. To je intraearácká záležitost. Přeci jen R1 mají impedanci 48ohm a rozhýbat je potřeba řádově víc hmoty než v nějakých špuntech. M3 by R1 asi utáhlo, ale jestli v komfortním režimu, nevím. To už se na X1 hodí připlatit (říkám jako hrdý majitel X1 ;-)
Mr. Datel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 1. 2016 06:55

M3 nemoze mat s 1R problem.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sibstr 9. 2. 2016 20:26

M3 nakrmí i 60Ω R/80 i když to je už dost na hraně, takže s 48Ω bych se fakt nebál.
Sibstr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Datel 13. 2. 2016 15:59

Vážení, nevím, na Fiio X1 mám AKG K514 MKII, 32 ohm. spokojenost, ale podle nahrávky tam pouštím až 85 procent výkonu, aby to bylo to pravé. Přitom 16 ohmové ineary v pohodě na +/- 50 procent. Nevím, jaký to má vliv na výsledný zvuk, ale holt mám lepší pocit, když to nejede na maximum... M3 je sympatický strojek, nic proti, ale to už jsem si raději trošku připlatil na X1. Taky podle použití, já to poslouchám doma a mašinka leží na psacím stole...
Mr. Datel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zatycz 13. 2. 2016 19:34

Jenže to není jen o impedanci. Prostě MDR-1R jsou sluchátka, která utáhne i mobil nebo Clip (asi rok jsem je používal), takže M3 je taky utáhne a to s rezervou větší, než u těch tvých AKG. Navíc X1 už je krabička, která už je v kapse pořádně cítit a ne každý to tak chce.
zatycz
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků