Sennheiser HD800S

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kychtax 28. 12. 2015 18:14

Mit jedna multizanrova sluchatka teto urovne na vsechno nejde. Vzdycky na urcity typ hudby budou nektera sluchatka lepsi/zábavnější a jina prumerna. Specialne u tech HD800 to je zrejme. Videl bych to na troje sluchatka, HD800, neco od Denonu/Fostexu/Audioquest (celuloza) a do tretice nejake poradne planary (Hifimany, Audeze). Pak už si vyberu podle základní signatury sluchátek, víceméně ke každému žánru.
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 28. 12. 2015 20:51

Snažím se právě vyfigurovat, kolik sluchátek je optimum... Zatím se mi to moc nedaří, neboť všechny čtyři modely, které vlastním, jsou pro mě osobně fakt špica. Těžké zkrátka poslat kterýkoliv z kola ven. Třeba to ale rozlouskne ten pátý, který se mi pořád nějak nedaří přijmout. :-[
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 23. 1. 2016 23:21

modra hd 800S
zelena hd 800 + french mod
cervena hd 800 stock
Obrázek
http://www.superbestaudiofriends.org/in ... -jpg.1926/
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 8. 2. 2016 23:46

Takze, pokud to tu spravne procitam, pro stavajici majitele HD800 neni nejmensi duvod upgradovat :) Jinak tleskam Sennheiseru, opravdu prikladny remarketing, kus plste, cerny sprej a 300 dolacu je doma, vsak on se nekdo chytne :D Za usetrene penize jim poridim symetricky kabel a vymenim prosoupane nausniky (hlavne, ze alcantara mela byt udajne neznicitelna) :D Zvukove a mechanicky po letech uzivani (SN 3817) bez vyhrad, v tomto ohledu nelituji jedine koruny jejich ceny.
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 10. 2. 2016 21:03

Pokud bys vyloženě stál o to mít zvuk alá HD800S, můžeš si ten jejich rezonátor imitovat sám: http://www.superbestaudiofriends.org/in ... ator.1147/

Sám za sebe tak či tak nevidím důvod měnit za HD800S - ta sluchátka budou takřka identická, jen jedna trošku zaostřenější a ta druhá trošku umírněnější. Pořád to budou HD800 a pořád to bude ten stejný HD800 zvuk - jen máš nyní dvě variace, ze kterých si jakože můžeš vybrat. Obecně bych radil spíš investovat do jiných high-endových sluchátek, která nabídnou člověku odlišnou perspektivu na zvuk oblíbených skladeb. HD800S bych bral asi jen tehdy, pokud bych byl vyložený HD800 fanboy a o nic jiného nestál.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 10. 2. 2016 21:25

Diky za info! Ta ultra korektnost originalni verze HD 800 mi neva, tak to na to CD zkratka nekdo nahral a tak by to melo pri prehrani doma znit, nevidim duvod na tom cokoliv vedome menit. A pokud to ze zvyku nedavam, zaradim do retezce lampy a nebo sladsi, ovsem stale pravdivy prevodnik a HD 800 jsou v tu ranu pravdive a pritulne zaroven :)
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 11. 2. 2016 09:59

Kouknul jsem na stranky Sennheisseru a ta vyssi cena prakticky totoznych sluchatek uz mi dava smysl:

What's in the box?
•HD 800 S
•Cable with 6.3mm jack connector
Balanced cable with XLR4 connector
•Microfibre cleaning cloth
•Manual
•USB flash drive

Takze kdo HD 800 jeste nema a planuje si je poridit a ma XLR4 krmeni, S verze se mu vyplati, pokud zkousne ten lehce pozmeneny charaktech zvuku. Ale abychom neskocili Sennheisseru uplne na spek, je treba cist poradne, vytahl z baleni ten sikovny box, ve kterem mame vsichni HD 800 uschovany. A za box chce zase nejakych 129 EUR ci co. Sakra, to jejich marketingove oddeleni perli.. :D
Pioneer U-05-S ● Cambridge Audio Azur 840A V2 ● Etymotic HF5 ● Sennheiser HD 800 ● Sonus Faber Venere 2.5
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 11. 2. 2016 17:27

Tak víš jak, přepájení jednoho konektoru je práce na deset patnáct minut, na to nemusíš kupovat HD800S (btw - origo HD800 kabel je nic moc). Asi týden zpět jsme jeden symetrický HD800 kabel dávali zrovna dokupy.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 11. 2. 2016 19:00

Taky by se mi jeden k Pioneerovi libil, XLR 4 pin, ale jak na to? Daji se nejak sehnat ty male konektory, co vedou do Sennu, nebo jak jste to udelali? Neutrik XLR 4 pin koupim snadno, slusnej kabel taky, ale co ty konektory? Diky
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 11. 2. 2016 19:08

Já osobně jsem měl jeden pár HD800 konektorů z minulosti... Takže problém nebyl - teda krom toho, že tyto konkrétní konektory jsou ty asi nejhorší na světě :-)

Obecně můžeš zkusit kontaktovat za tímto účelem výrobce kabelů. U nás se nabízí Kabelguru, za hranicemi bych určitě doporučil Forza Audioworks, přes které jsem tyto konektory v minulosti právě objednával. Alternativně by šlo něco sehnat i z e-baye nebo tak. Jako poslední variantu bych viděl koupi celého kabelu z druhé ruky např. z Head-Fi či jiného celosvětového fóra, kde prodává hodně lidí.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 11. 2. 2016 21:42

Aliexpress ma slušnou nabídku konektorů.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 11. 2. 2016 22:28

Pioneer U-05-S ● Cambridge Audio Azur 840A V2 ● Etymotic HF5 ● Sennheiser HD 800 ● Sonus Faber Venere 2.5
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 17. 2. 2016 13:42

v Cechach budou od patku 19.2., za 43400,- :-|
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 17. 2. 2016 14:16

Drahej kabel :D :D :D
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Audiofiller 17. 2. 2016 15:49

Za tuhle cenu je to celkem smutné. Je to dvakrát víc než co stály moje HD 800. :-D
Audiofiller
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků