stereo nebo 5.1 system do obyváku.

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kobukson 12. 1. 2016 19:04

Ahoj:) tak mám jasno. Vím co nechci..nechci AVR a systém 5.0 resp. 5.1 a žádné malé repro typu Quadral Quintas 5000. Dnes jsem byl jedny kupovat. Poslouchal jsem a výsledek nic moc. Při potichém poslechu -žádná dynamika. Basy žádné, když se to zesílilo, tak z toho spíš bolela hlava.
Tak tedy chtěl bych nějaký stereo receiver - líbí se mi http://www.electroworld.cz/onkyo-tx-8020-silver
nebo jiný-doporučte v podobné cenové hladině. Dražší ne.
Horší je to s reproduktory. Zatím se mi nejvíce jeví zmiňované JBL es80.
Repro bych chtěl do 11000kč.
V odborných prodejnách v takových cenových relacích moc produktů nemají. Každý doporučuje bedny od 16000kč výše. To už je na mě moc:)
kobukson
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 12. 1. 2016 20:13

...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kobukson 12. 1. 2016 20:36

také zajímavé repro-k tomu by ale asi byl potřeba Subwoofer ?..otázka: je nějaký stereo receiver v podobné cen. hladině, který má usb vstup a rozumí si s androidem?...všude čtu pouze "o jablku"
kobukson
Junior


Odeslat příspěvekod kobukson 12. 1. 2016 21:03

dobré řešení..tak už se mi to uceluje:)...
kobukson
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 12. 1. 2016 21:56

osobne by som si ale kúpil skôr nejaké ,,malé" repro
http://elektro.bazos.cz/inzerat/5615962 ... n-Lynx.php
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majinkej 12. 1. 2016 22:50

Zdravím, tak na to že si amatér jak tady píšeš, tak u těch Quadrálů podáváš naprosto mylné informace,při tichém poslechu i hlasitém hrají naprosto stějně,a že když si to zesílil tak tě spíš bolela hlava tak seš první od koho to slyším, nikdo v recenzích takovéhle informace nepodával. Ono taky záleží na spoustu věcí, přes jaký to pouštíš Reciever každým repro chutná jiný zesilovač,jaký průměr kabelů máš, jestli máš na repro antirezonanční hroty,proto tě třeba bolí hlava,nevím jestli víš co sou a na co sou antirezonanční hroty, a hlavně akustika místnosti.A jestli máš rád hodně basů tak si musíš dokoupit subwoofer, nebo reproduktory které mají min. průměr repra 20.cm aby ti trochu víc basovali.
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kobukson 13. 1. 2016 07:10

Ahoj, ona je to velmi subjektivni záležitost. Prostě ten vjem byl úplně jiný než jsem měl možnost poslechnout z jiných rozměrnějších beden. Pro upřesnění - poslouchal jsem pouze stereo 2.0. Vím že tam hrajou obrovskou roli různé faktory, ale myslím, že fyzika mluví jasně. Nicméně mi to bylo potvrzeno odborníky v hifi studiu. Zkrátka chci raději déle mířit a jednou střílet.. Abych za půl roku vše neprodával na bazošu a nezačínal znovu. Ale i tak díky za názor a vysvětlení.
kobukson
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 13. 1. 2016 13:32

Za 11k hhttp://elektro.bazos.cz/inzerat/553999 ... hagon.phpo moc nepořídíš ale v bazarech se za tuto cenu dají sehnat slušný bedny například
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majinkej 13. 1. 2016 16:53

to chápu, ale dej si pozor aby si nekoupil moc velké bedny, protože máš místnost 20m,to by si si moc nepolepšil.
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 13. 1. 2016 18:25

To není pravda, zálež spíš na zatlumení místnosti. Měl jsem 70kg bestie Quadral Vulkan v mojí "poslechovce" co nemá ani 20m2. Infinity Kappa také nejsou úplně pidi a s 25cm basákama žádnej problém ba naopak, čímdál víc mě utvrzuje, že fyzika nejde ošálit a zvuk "velkých beden" je prostě jinde. Člověk to musí slyšet/cítit na vlastním těle :).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 13. 1. 2016 19:01

áno ale to ti potom idú basy v surround móde :-D
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 13. 1. 2016 21:22

Mám dobře zatlumenou místnost a věř mi, že basy jsou pevné a definované, co je v nahrávce to zahrají :P a nebýt proslulé nenažranosti Infinity Kappa 8.2, tak jdu i do nich :D.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gugel 21. 1. 2016 08:44

Nieje na 18m2 10' veľa?
gugel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 21. 1. 2016 10:14

Jak jsem povedal nieje a bral bych i 12" basák :mrgreen:
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků