[recenze] SanDisk Sansa Clip+

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kozmo 5. 3. 2015 14:19

NOWOCAYN: Diky moc ;-) .

Aky je rozdiel medzi Sansa Clip Zip a Sansa Clip Zip Sport?
Clip Zip sa uz nepredava a nahradil ho Clip Zip Sport? Je medzi nimi zvukovy rozdiel?
Dakujem za promptnu odpoved :oboze
kozmo
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 3. 2015 12:49

Sport ma lepši displej a papierovo dvojnasobnu vydrž. Udajne je ale zvukovo o niečo maličko horši.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LV426 12. 7. 2015 18:57

Po zhruba roce se mladé rozbil Zip (začal se zasekávat a blbnout), je vystaven dobropis, takže místo něj bereme Sport.

Kdo umí trochu anglicky - http://forums.sandisk.com/t5/SanDisk-Cl ... d-p/333577
Jak píše Ryan, má lepší výdrž, display a stejný zvukový čip jako VibeGogo nebo jak se to jmenuje (čili údajně trošičku horší, než Zip, ale otázka je, kdo z běžných uživatelů to pozná, víc udělá samotná kvalita nahrávky). Pak už jsou to víceméně drobnosti. Sport neumí kombinovat interní/externí paměť, nepůjde tam alternativní sw kvůli nějaké malé paměti co to používá co jsem pochopil, ale zase to má jiné vychytávky viz třeba http://www.youtube.com/watch?v=W19aScIW ... page#t=177

Nicméně měl bych dotaz pokud někdo Sport už má, hezčí polovička si u Zipu stěžovala, že jí tam nejdou vytvořit složky (třeba rychlé písničky, pomalé písničky atd.), pouze albumy (což jen seřadí písníčky od jednoho autora).. dělala někde chybu nebo to prostě neumí a Sport už to umí?
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 13. 7. 2015 09:49

LV426 píše:...Sport neumí kombinovat interní/externí paměť...
Zistil som, že sa táto informácia už nezakladá na pravde. Po roku používania tohoto prístroja som prišiel na to, že existuje možnosť ako počúvať hudbu na preskačku z pevnej pamäti prístroja zároveň aj z externej karty. Je to možné vytvorením playlistu (*.m3u súbor) do ktorého zradím skladby z pevnej pamäte prístroja a potom aj skladby z externej karty. Vytvoril som si playlist zo všetkých 4133 súborov z pevnej pamäti a z externej karty a prístroj nemá problém z tohoto playlistu prehrať všetkých 4133 súborov. Prístroju pri prehrávaní je jedno kde je konkrétne prehrávaný súbor uložený.

LV426 píše:... polovička si u Zipu stěžovala, že jí tam nejdou vytvořit složky (třeba rychlé písničky, pomalé písničky atd.), pouze albumy (což jen seřadí písníčky od jednoho autora).. dělala někde chybu nebo to prostě neumí a Sport už to umí?
Budem hovoriť iba o SANDISK CLIP SPORT:
- ZLOŽIEK si môžte vytvoriť hocikoľko chcete (ja ich mám teraz 130)
- môžete si vybrať, že chcete prehrávať iba konkrétnu zložku (napr: "rychlé písničky"). Prístroj bude prehrávať skladby v abecednom poradí podľa "Názov skladby" uvedený v "Id3 Tagu" konkrétnej skladby. Ak by bola požiadavka prehrávať skladby podľa "Názov suboru", tak sa to dá vyriešiť vytvorením playlistu (súbor *.m3u) v ktorom si zoradím skladby v poradí podľa "Názov súboru". Playlistov môže byť max: 50.
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zax19 25. 8. 2015 16:40

Dobrý den, u mého Clip+ odchází audio jack a jsem zvyklý na Rockbox. Hádám, že Clip+ už v Čechách neseženu?

Díky.
*Sansa Clip + SH HD 25-1 II
*SE C510
Zax19
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 13. 11. 2015 10:38

Zdravím pánové, mám problém. Clip+ s nainstalovaným Rockboxem mi začal házet hlášku "FAT is corrupted" a "PANIC: mount 0". Blbý je, že PC mi ho nevidí. Zkoušel jsem připojit z Rockboxu, z originálního fw i z vypnutého stavu. Umí mi někdo poradit?
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ansam 13. 11. 2015 13:19

FAT Tabuľka je poškodená. Preformátovať na FAT32 a znovu všetko nahrať.
Použi na to osvedčený MiniTool Partition Wizard Professional
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 13. 11. 2015 16:00

Díky za reakci. Jak mám vyřešit to, že PC mi přehrávač vůbec nevidí? Ten soft to řeší?

edit: soft jsem stáhl, Sansa Clip+ nevidí
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod perpeťák 2. 12. 2015 15:19

Rockbox : zapnout dithering nebo ne?
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod reign 15. 12. 2015 00:14

Pokusy na oživení jsem vzdal, poprosím vás tady ještě o radu při výběru nástupce. Sansu Sport asi nechci - údajně bych si pohoršil zvukem. Chtěl bych co nejmenší player který utáhne alespoň 128gb kartu a umí přehrávat podle složek. Zatím jediným kandidátem je Fiio X1, máte jiný tip?
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 12. 2015 06:50

Napr. Sony A15 ma mensie rozmery.
Co sa tyka Clip sport, tak s tym pohorsenym zvukom by som to velmi neprehanal.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozmo 25. 12. 2015 03:36

Zdravim. Potrebujem od vas pomoc.
Dostal som od jeziska SandiskClip Sports, ale ked ho pripojim USB kablom k notebooku, nezobrazuje mi ho, ako flashku. Nebolo k nemu ani instalacne CD s ovladacmi. Skusil som viacero kablov, viacero usb portov, viacero pocitacov.
Skusal som ho cez priadnie hardwaru v ovladacich paneloch - tiez ho nenaslo.
Ale nabija. Skusal som ho formatovat, resetovat do fabrickych nadstaveni.

Prosim o pomoc, ako problem vyriesit. Google mi tiez nepomohol.

Dakujem. Pekne sviatky zelam
kozmo
Junior

Odeslat příspěvekod reign 18. 1. 2016 09:08

Pánové, musím pět chválu na oficiální servis Sandisk http://www.servisy-24.cz/servis-1265?katalog=audio
I když jsem v mrtvém Clipu+ měl Rockbox, reklamaci vyřešil pan Matoušek zasláním funglovky Clip Sport.
Takže pokud máte někdo podobný problém s přístrojem v záruce, obraťte se přímo na něj.
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eiben 18. 1. 2016 11:45

Dobry den nevim jestli se to tady uz neresilo, ale nevite jestli jde u clipu vymenit baterka? Vydrzim mne tak 20 minut. Dekuji
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 18. 1. 2016 13:11

servisně ano, jde jen o to, jestli na tvůj model budou mít - zavolej si do servisu
reign
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků