Vypálení SACD

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mdeejay 12. 1. 2016 16:00

Máte někdo praktické zkušenosti s vypalováním sacd? Mám v pc nějaké ripy sacd ve formátu dsf, jde to nějak vypálit-převést,aby to přehrál stolní sacd přehrávač? Díky
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod mdeejay 21. 1. 2016 18:58

Tak nějak jsem se dočetl,že sacd moc nejde dělat. Takže jedině asi dvd-audio. Dělal to někdo a má popř. návod? Díky
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 23. 1. 2016 06:57

Tu sú nejaké odkazy, kde sa môžeš dozvedieť viac o vytváraní SACD-R. Ja som sa o to hlbšie nezaujímal, keďže už SACD prehrávač nemám. Dávnejšie som si robil DVD-A a Bluray-Audio disky, ale už prehrávam len z PC. Pohodlnosť zvíťazila :)
O SACD-R authoringu je toho na nete málo, viac je o ripovaní. Vačšina ľudí totiž z ripovaných SACD diskov nevytvára SACD-R, ale prehráva priamo DSF súbory, prípadne pri prehrávaní na PS3 si vytvoria DSD Disc - čo sú len napálené DSF súbory s playlistom http://www.ps3sacd.com/dsddiscguide.html

Diskusie o ripovaní SACD ale aj o authoringu.
http://forum.doom9.org/showthread.php?t=159115
http://forums.stevehoffman.tv/threads/b ... le.254772/
A návod (v ruštine)
http://digitalog.bestforums.org/viewtop ... f=55&t=273

Na nete určite najdeš aj viac, keď si z tých diskusií zistíš, aký software sa používa na authoring alebo na prípadnú konverziu formátov. Potom si môžeš vyhľadať ďalšie informácie,ak bude treba.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 23. 1. 2016 07:18

SACD vypalit ide. Mam to aj overene a je to funkcne.
Vypalovat treba na DVD-R/RW/ disky. Ak sa dobre pamatam tak som vypalil .iso obraz SACD priamo na DVD-RW disk.
Podmienkou vsak je ,ze takto zhotovene disky musi vediet prehrat aj samotny SACD/DVD-A player.
Pri niektorých je "podpora" uz v zakalade a niektore prehravace to treba "naucit" zmenou firmware.
Tu je zoznam vsetkych zatial dostupných SACD player co vedia prehrat rip na DVD
Kód: Vybrat vše
https://github.com/sacd-ripper/sacd-ripper/wiki/A-list-of-SACD-R-compatible-players.

samozrejme su tam aj tie co to vedia po uprave FW a aj tie co to nevedia vôbec.
Treba dufat ,ze tvoj tam bude.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod farnell 23. 1. 2016 09:34

mdeejay píše:Máte někdo praktické zkušenosti s vypalováním sacd? Mám v pc nějaké ripy sacd ve formátu dsf, jde to nějak vypálit-převést,aby to přehrál stolní sacd přehrávač? Díky

Takze na toto kludne mozes zabudnut. Aspon som zatial nenasiel sposob ako vypalit a citat na SACD player DSF.
SACD rip treba vypalovat ako .iso
Ja som vypaloval pomocou CDBurnerXP na DVD-RW Verbatim a vypalovackou Sony Optiarc BD ROM BC-5500S.
Prehravam to potom z takto napaleho DVD na Pioneer DV-575A s upravenym FW.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kuko61 23. 1. 2016 10:43

Podľa všetkého treba na authoring dff súbor, ale dsf -> dff sa dá priamo prekonvertovať v Tascam Hi-res editore, ktorý je free a download je tu http://tascam.com/product/hi-res_editor/downloads/
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 23. 1. 2016 11:34

Takze este raz a pomaly.

DFF som si "skonvertoval" priamo v scarletbook z .iso a rovnako ako pri dsf sa DVD nenacitalo ako SACD.
Treba tahat iba SACD ripy v iso a nekonvertovat ich do iných PC formatov ale priamo vypalovat iso na DVD disk.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kuko61 23. 1. 2016 12:41

Ja som neodpovedal na tvoje príspevky, ale bol to doplnok k mojmu predchadzajucemu ;-)

Ale pokial si napalil dff alebo dsf súbory priamo na DVD, nie je šanca, aby ti to nejaký SACD prehrávač prehral. Tak isto neprehrá ani DSD Disc pre PS3-ku.
Vytvorenie SACD a aj DVD-Audio disku vyžaduje authoringový software ktorý vytvorí korektný ISO súbor a ten sa potom napáli. Nedajú sa vytvoriť tak, že sa dff alebo mlp súbory len napália.

Postup pri reauthoringu SACD na SACD-R by mal byť
Kód: Vybrat vše
1) Scarletbook or sacd_extract: SACD-R iso -> uncompressed DSD tracks
2) Number the DSD tracks according to the playing order
3) DSDMerge: DSD tracks -> one big DSD track + cue sheet
4) Compress the merged DSD with Philips DST Encoder
5) Philips SuperAuthor: SACD-R authoring with using the cue sheet for track point information

Čiže pokiaľ sú už k dispozícii DFF súbory, treba pokračovať krokom 2. V tom návode z ruského fóra je vynechaný krok 4. - kompresia do DST. Neviem teda, či je potrebná, to treba odskúšať.

Ak si to robil takto a si si istý, že ti SACD prehrávač prehráva SACD-R disky, a aj tak to nefunguje, tak potom neviem prečo, nakoľko sám nemám ako výsledok odskúšať.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 23. 1. 2016 16:33

Mno chyba lavky. Ono to bude chciet trochu viac casu...
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DavidDizzer 4. 2. 2021 23:51

farnell píše:SACD vypalit ide. Mam to aj overene a je to funkcne.
Vypalovat treba na DVD-R/RW/ disky. Ak sa dobre pamatam tak som vypalil .iso obraz SACD priamo na DVD-RW disk.
Podmienkou vsak je ,ze takto zhotovene disky musi vediet prehrat aj samotny SACD/DVD-A player.
Pri niektorých je "podpora" uz v zakalade a niektore prehravace to treba "naucit" zmenou firmware.
Tu je zoznam vsetkych zatial dostupných SACD player co vedia prehrat rip na DVD
Kód: Vybrat vše
https://github.com/sacd-ripper/sacd-ripper/wiki/A-list-of-SACD-R-compatible-players.

samozrejme su tam aj tie co to vedia po uprave FW a aj tie co to nevedia vôbec.
Treba dufat ,ze tvoj tam bude.


A mohu se, prosím, zeptat, jak jsi to dokázal?
Již tehdy jsem to dělal stejným způsobem a zbytečně tak "zničil" DVD disk, proto, jakmile jsem narazil na tuto diskuzi a tvůj návod a postup, jsem si raději zakoupil přepisovatelná DVD (DVD+RW).
Postupoval jsem zcela stejně, jako minule a tedy i stejně dle tvého postupu: .ISO daného SACD jsem pomocí CDBurnerXP a po vypálení strčil do přehrávače, a HOUBY JELO.
Jsem z toho tedy docela zmatený i zoufalý, protože mám spoustu .ISO SACD a rád bych si je vypálil, pakliže můj přehrávač umožňuje jejich přehrávání a bez problémů je podporuje.
Můj přehrávač je Oppo BDP-103D, pokud byste mi nevěřili, že to opravdu umí.

Takže vypálení obrazu (.ISO) SACD jen tak na DVD nefunguje, ač mě zaráží proč, protože přehrávači by mělo být jedno, z jakého disku (placky) si to čte - .ISO SACD totiž má svůj specifický souborový systém (zkrátka svůj vlastní obraz), a tak je přesně vypálen na DVD, takže tam nemůže dojít k nějaké změně obrazu. Tak, jak je obraz disku definován a vypálen, tak ho přehrávač i čte - takže jsem myslel, že z DVD to normálně poběží.

Poradí mi, prosím, někdo, pakliže tu ještě někdo po té době je, jak vypálit .ISO (obrazy) SACD na DVD? Případně jsem slyšel i o variantě normálně z tohoto obrazu vytáhnout jednotlivé DSD (DSF) soubory, ty poté pomocí nějakého (?) masteringového DSD softwaru zpracovat (jenže jak, do jaké struktury, podoby apod...) a to potom "nějak" vypálit. Teď nevím, zda to psal někdo zde v této komunikaci nebo někdo na jiném foru. Každopádně tato varianta mi přijde celkem složitější, už i proto, že asi jen tak DSD soubory na disk vypálit nemohu. Je třeba je nějakým DSD softwarem zpracovat a až poté to vypálit tak, aby to mělo "charakter" či strukturu SACD.
Myslel jsem tedy, že .ISO obraz SACD už takový charakter má (měl by mít) a bude ho stačit vypálit na DVD - tato varianta ovšem nefunguje, přehrávač to nebere, a to mám určitě dobrý přehrávač, který podporuje SACD!!!

Díky za každou radu

p.s. pokud budu moci přiložit odkaz z jiného fóra, kde někdo právě zmiňuje nejprve převést na DSD → ty zpracovat v softwaru DSD → ... → vypálit, tak po souhlasu jej sem vložím (tady je http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?t=477 uživatel noaid to tam vše popisuje).
DavidDizzer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 5. 2. 2021 13:53

Treba pohladat na nete vo forach venovanych Oppo BDP-103D.
Mne vyskocilo, ze Oppo prehravanie SACD-R nepodporuje. Mal by existovat hacknuty fw, ktory to umoznuje.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DavidDizzer 5. 2. 2021 18:26

Aha, takže mi chcete říci, že můj Bluray přehrávač tam má ikonku SACD ze srandy? Včetně DVD-A a jiných podporovaných formátů/disků? :) :-)
Rovněž v návodu bluray přehrávače je podpora SACD, rovněž v samotném MENU a Nastavení je nastavení SACD, DVD-A a podobně. OPPO je jeden z nejlepších přehrávačů a podporuje prakticky vše - proto jsem zklamán, že ukončil výrobu a prodej...
Takže asi si vymýšlím? :) Je zjevné a jisté, že SACD podporuje. Proto nechápu, proč mi to nebere - asi to třeba vypálit jinak? Netuším, proto Vás moc prosím o radu. Děkuji

OPPO BDP-103D.jpg
OPPO BDP-103D


p.s. - omlouvám se za prach, mám teprve uklízet :D :D :-D
DavidDizzer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 5. 2. 2021 18:43

@DavidDizzer
A toto si čítal?
https://github.com/sacd-ripper/sacd-rip ... le-players
Nikde tam tu tvoju 103-ku nevidím.
Čiže logicky si myslím, že vypalovat ISO SACD nemá pre teba význam.
To ,že tvoje oppo vie SACD je nespochybniteľné. No čo nevie je čítanie dsf z napáleného média a to je rozdiel.

Prach vplyv na prehrávanie napáleného média nemá. :-D
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 5. 2. 2021 21:35

SACD nie je SACD-R, toto treba naozaj rozlisovat. Vsak staci pohladat na nete, je o tom plno diskusii. Napalene SACD disky (oznacuju sa ako SACD-R) vela SACD prehravacov nepodporuje, niektore ich podporuju a niektore ich podoporuju az s hacknutym firmware.

V niektorom fore som videl, ze Oppo 103D prehravanie SACD-R podporovalo a potom od niektoreho updejtu fw tuto moznost zrusili. Ale uz sa mi nechce hladat, kde to bolo.
Daj si vyhladat Oppo BDP-103D SACD-R a mozes studovat.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DavidDizzer 5. 2. 2021 22:41

Trochu se v tom začínám ztrácet, nebo jsem spíše zmatený.
.ISO - je víceméně přesná kopie obrazu disku, kterou když poté vypálím jako obraz, získám identicky stejný disk s identickou strukturou, která je již "zakódována" tedy uložena v obraze disku.
Funguje to tak u CD, DVD, Bluray. Kdykoliv jsem vypálil nebo obecně vypálíte .ISO daného disku (jedno kterého), získáte identický disk, jako který jste jako obraz vypálili a je jedno, o který disk se jedná.
U DVD-A jsem například rovněž také získal (stáhnul, nagraboval...) jeho obraz (.ISO) a to jsem poté jako obraz vypálil a získal jsem tedy vypálené identické DVD-A, které přehrávač přehrál a přehraje. Stejně tak když si stáhnete nebo nagrabujete jakékoliv DVD (video) do .ISO a ten pak vypálíte, získáte rovněž DVD (video). To samé platí u bluray, CD atp...
Pak nechápu, proč by to u SACD mělo být jinak? .ISO je obraz jakéhokoliv disku s již "zakomponovanou" identickou strukturou disku, která se jednoduše jen jako obraz poté vypálí - nemělo by tedy záležet na tom, na jaké placce to je vypálené a především o jaký vypalovaný obraz disku jde, ne?

Nechápu, proč by mělo rozhohovat, zda jde o .ISO SACD, DVD-videa, DVD-audia, CD, Bluray.... princip je přece stejný ne? Na mnoha fórech, dokonce i zde na AVMania jsem právě četl, že všem to funguje po vypálení pouhého obrazu jako obraz a je jedno, zda jejich přehrávač podporuje "SACD-R", což je pouhé označení, že se jedná o "přepálené" SACD a nebo zda se jedná o orig. SACD.
Nechápu, proč by SACD mělo být výjimkou, že jej nelze vypálit jako obraz disku, když u všech zmiňovaných discích (CD, DVD-A, DVD-V, Bluray....) to funguje. Přece obraz disku je přesná kopie obrazu disku s definovanou strukturou a pokud dám vypálit .ISO tohoto obrazu, mělo by se vypálit zcela přesně, se zcela identickou charakteristickou strukturou, takže nedochází k žádným změnám, kódování či přeskupení struktury disku. Proto nechápu, proč by to fungovat nemělo?
Právě z toho jsem zmaten, .ISO je .ISO a je jedno, čeho se to týká. Pokud přehrávač přehraje DVD-A originál, musí umět přehrát i vypálený obraz tohoto DVD-A, stejně tak pokud přehraje SACD, musí umět přehrát jeho obraz vypálený na disku druhém.
Struktura obrazu disku se nemění, nebo jak to je?

Díky
DavidDizzer
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků