Osobní žebříček sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 1. 2016 22:50

Rada25 píše:a co my víme kolik lidí třeba poslouchá právě x3 s domácíma náhlavníma sluchátkama typu akg,sennheiser....
... je ich hodne ... a keď tu navyše bežní občania budú ešte čítať také "relevantné" testy ako napísal vlada2, tak ich bude ešte viac ... a ako bonus zvolia aj tú obecne najoptimálnu kombináciu so sedemstovkovými ákágéčkami ... a to je myslím presne to, o čo nám tu všetkým ide, že!!! :tleskani
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herrer77 20. 1. 2016 23:38

Vlada2: na tohle se taky připrav :-)

-- 20. 1. 2016 23:56 --

I já tedy sestavím svůj žebříček...

1. Sennheiser HD800 (o středně velký parník)
2-3. BeyerDynamic T5p
2-3. HiFiMAN HE400i
4. Shure SRH1540
5. Shure SRH940
----------------------------
Mimo číselné hodnocení
-Herní headsety kolem 5000 Kč
-B&W P7
-Herní headsety kolem 2000 Kč

Posloucháno různě dlouho, v různých podmínkách, v různých náladách, na různých zesilovačích, počínaje Fiio E10, Geek Out 450, přes Geek Out 1000, Micro iDSD, HYPA 1 až po OPPO HA-1 :-)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 21. 1. 2016 10:46

Jasně Herrer77...tohle dává smysl...měl jsi čas,pohodu a ne stres v obchodě,kde určitě není klid...a všechny tvoje zdroje jsou na lepší úrovni než x3...


když jsem k x1 připojil shure 940 stálo to za prd a když jsem k ní připojil Bang & Olufsen H2..určená k přenosným přehrávačům,tak jsem si z toho zvuku sednul na zadek...my se Vladovi2 snažíme vysvětlit,že se k x3 měl vydat jinou cestou..prostě nedokážu pochopit proč bych měl k x3 připojovat domácí či studiová sluchátka,když na to není určená a to je to co se Vladovi2 snažím naznačit...tímhle testem zavede hodně lidí na slepou kolej...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ricccie 21. 1. 2016 22:20

...po celodennom posluchu noveho prirastku v podobe DT1770 je to laska na prvy pohlad...prvy update v 2016...

01. AKG K812
02. Beyerdynamic DT 1770 PRO
03. Beyerdynamic DT 150 (DA8+PhonitorMini podmienkou)
04. Beyerdynamic T1
05. Beyerdynamic T5p (s EDT770VB)
06. Shure SRH1540
07. Hifiman HE-500
08. Beyerdynamic DT 250/80
09. NAD Viso HP-50
10. Sennheiser HD 650
11. Beyerdynamic DT 990 Pro

01. Shure SE846
02. Vsonic GR07 bass
03. Phonak Audeo PFE 232
04. T-Peos Altone 200
05. Heir Audio 4.Ai
06. Phonak Audeo PFE 112
07. Brainwavz B2
08. Hifiman RE-600
09. Brainwavz R3
×Auralic Aries Mini > RME Adi 2 Pro AE > Naim Nait XS2 > Dali Epicon 2
×ChordMojo | FiioM6 | ZorlooZtella> Prophile8 | ER2XR | HD660S | HD58X | K371 | DT250
×Bezdrat | Sonos Arc | WH1000XM3 | WF1000XM4 | GalaxyBuds+
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 1. 2016 07:01

Ricccie píše:...po celodennom posluchu noveho prirastku v podobe DT1770 je to laska na prvy pohlad...
... no tak gratulujem! ... DT1770 jasne ilustrujú rozdiel v našich "osobných preferenciách" ... ja som ich po pár dňoch pomerne sklamaný vrátil :-[
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 22. 1. 2016 10:08

Jaký je Tvůj žebříček/preference Bacile?
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 1. 2016 11:35

... aktuálne žiadny ... momentálne nemám potrebu nič podrobnejšie zoraďovať ... som rád keď si vôbec nájdem nejaký čas na posluch... čisto orientačne poslúži môj podpis
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 31. 1. 2016 00:50

UPDATE PREFERENČNÍHO ŽEBŘÍČKU NÁHLAVNÍCH, OSOBNĚ VLASTNĚNÝCH SLUCHÁTEK:

1. Hifiman HE-6
2. Sennheiser HD800
3. Hifiman HE-500
4. Koss ESP950
5. Sony MDR-MA900
6. Sennheiser HD650 (modifikované a se synergickým řetězcem, jinak o x-příček horší)
7. LFF Paradox Slant
8. Hifiman HE-4
9. Audeze LCD-2 rev2
10. Audeze LCD-2 rev1 (jen modifikované)

11. Zbytek - nehodnoceno (např. Denon D7000, AKG K712 Pro, Kingston HyperX Cloud II, Sennheiser HD558, Fostex TH-7, Fischer Audio FA-003Ti, Audio-technica ATH-T500, ...)


Hifiman HE-6 jsou pro mě výjimečná sluchátka. Tonalitou a témbrem velmi podobné srdcovým HE-500kám, k jejichž typickým kvalitám přidávají ryze high-endové "technikality" (a projasněné vyšší středy) pro ještě vyšší žánrovou univerzalitu. Tak trochu mi připomínají hybrid HE-500 a HE-4, v pozitivním slova smyslu míněno. Jejich velikost se mi přesto naplno vyjevila až v posledním týdnu při srovnávání s dynamickými a elektrostatickými konkurenty. Tranzientní odezvou a sametovou jemností projevu připomínají elektrostaty, nesklouzávají však k typické éteričnosti a syntetičnosti, která mi na elektrostatech obecně vadí. Fyzičností a hutností projevu naopak odkazují na klasické dynamické modely, zároveň ale neslyším umělou zrnitost nebo nedostatek linearity a kontroly směrem do hlubokých basů. Toto samo o sobě považuju za naprosto výjimečné, dosud neslyšené. Dá se říct, že se jedná o asi první sluchátka, která mi dokáží zprostředkovat něco, co bych nazval "kompletní audiofilní zkušeností". Samozřejmě nejsou 100% dokonalá (vždy budou existovat modely, které v tom či onom konkrétním aspektu zaexcelují více), ale jsem vděčný za to, že se mi na nich vady hledají jen těžko.

Nutno podotknout, že jsem k tomuto názoru nedošel za jedno či dvě odpoledne. Naopak, cesta k definitivní oblibě HE-6 byla delší... stejně jako tomu bylo v případě HE-500. Až si říkám, že jsem skrze ně zažil jisté deja vu. Připadá mi, že zvuk obou těchto Hifimanů je tonálně i technicky natolik univerzální/nevybočující do extrémů, že člověk potřebuje delší čas k tomu jej zcela vstřebat a vzít za svůj. Navíc, jak to často u nás audiofilů bývá, je to dost o hledání vhodné synergie řetězce, popř. aplikace vhodných modifikací za účelem dosažení pomyslné (neexistující) dokonalosti. I tak zdánlivě nepatrná věc jako záměna jednoho kabelu či nastavení audiofilního přehrávače může mít svůj podstatný vliv na celkový subjektivní požitek z poslechu milované hudby s konkrétním modelem sluchátek. Osobní preference a souhra celého řetězce zkrátka hrají důležitou roli.

Proč to všechno vlastně píšu? Asi proto, že jsem nejprve skrze Hifiman HE-500 a nyní HE-6 pochopil, kam směřuje má audiofilní cesta. Již nemusím hledat, neboť jsem našel. Uvidíme, co přinese budoucnost - osobně věřím, že pro sluchátka nastanou dříve či později velmi dobré časy. Bude to však ještě minimálně pár let trvat, než se (nejen sluchátkový) trh vymaní s jistého přechodného stádia. Já se ale naštěstí mohu nyní konečně v klidu usadit a na ty lepší časy si mezitím počkat. O:-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 31. 1. 2016 00:53

Co za modifikace jsi u he-6 provedl?

Resp by me zajimalo, jak jsi odstranil ty problemy ve vyskach, kteryma trpi skoro kazdy planary.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 31. 1. 2016 13:46

U HE-6 jsem kompletně oddělal mřížky a výplň mezi mřížkou a vnějšími magnety měniče, jak to mám u planárně magnetických sluchátek v oblibě. Poté jsem zaměnil původní sluchátkový kabel za jiný, který dle mého subjektivního názoru se sluchátky lépe synergizuje. Nejdůležitější je však jednoznačně volba vhodných náušníků...

Vyzkoušeno bylo mnoho variant včetně velmi oblíbených Audeze vegan, finálním vítězem se ale ukázaly být původní/staré velury od společnosti Hifiman. Tyto dnes již vzácné náušníky podle mě jako jediné odemykají plný potenciál starých orthodynamických Hifimanů (dosud zkoušeno na HE-4, HE-400, HE-500, HE-6), neboť nabízí nejčistší zvuk a subjektivně nejpřirozenější témbr. Popravdě jsou to mé nejoblíbenější náušníky vůbec - a to jsem těch sluchátek za poslední roky vyzkoušel opravdu hodně. Krom vynikajících akustických charakteristik mají jemnější velurový povrch než všechny současné Hifiman náušníky... a stejně tak i větší vnitřní průměr, pominu-li HEX/HEK variantu samozřejmě. Oproti současné velurové variantě navíc nabízí méně tuhou výplň. Těžko se mi na nich hledají negativa, abych se přiznal - teda krom šíleného "DIY-like" plastového upevňovacího prstence, který se dříve nebo později začne s užíváním drolit, tudíž nedoručuju příliš častou manipulaci.

Ve zkratce - nebýt těchto specifických náušníků, dost možná bych HE-6 dnešním dnem už nevlastnil. A něco podobného by se dalo nejspíš říci i o HE-500.

Jinak co se týče problémů ve výškách... Problémy v tomto pásmu trpí i většina dynamických sluchátek, jen se na to v reálu až tolik neupozorňuje. Krom kroků, které jsem popsal výše, je vhodné se zaměřit na synergii celého řetězce. Záměnou jednotlivých komponentů řetězce nebo jejich dílčího tunění samozřejmě nedosáhneš odlišné frekvenční odezvy sluchátek, subjektivně dostatečně odlišného charakteru zvuku však potenciálně ano. Tonalita je jen jeden z mnoha aspektů zvuku, který vnímáme. A jen málo z těchto aspektů se dá v současnosti spolehlivě změřit nebo popsat. Pokud bys chtěl orthodynamiky s obecně nejméně problematickými výškami, asi bych doporučil Hifiman HE-500, které už zjevně vlastníš. Záměnou náušníků nebo jinými úpravami popsanými na HeadAudio si můžeš jejich odezvu ve výškách účinně tunit, i bez jakýchkoliv úprav, se současnými HIfiman velury, však v tomto pásmu zahrají subjektivně (minimálně optikou konkurenčních modelů) takřka bezproblémově.

P.S.: Překvapuje mě, jak dobrý imaging HE-6 mají... U orthodynamických sluchátek bych toto moc nečekal.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 31. 1. 2016 15:10

O HE-6 jsem jednu dobu premyslel, myslim, ze ve spravne peci muzou opravdu nabidnout to nejlepsi ze sluchatkovy poslechu, co dnesni doba nabizi. Mel jsem moznost, je vyzkouset ze svyho polarisu, kterej je ale bohuzel vykonove (ne hlasitostne) silne neadekvatni, coz se projevilo prave ve vyskach, i tak jsem byl velmi pozitivne prekvapen zbytkem spektra. Pro me je ale cesta k nim prilis dlouha a trnita.

Co se tyce HE-500, v planu mam nejake modifikace vyzkouset, tvuj clanek uz mam precteny. Hlavne proto, ze ve stock forme jsem z nich mel rozporuplny pocity, nejvic ve prednesu vokalu. Ten peak v 9khz je tam znatelny. Jestli u nich zustanu ukaze cas a prave ucinnost modifikaci.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 31. 1. 2016 18:14

HE-500 jsou daleko přívětivější, co se řetězce týče... prostě je zapojíš do ledasčeho a jedeš. Samozřejmě lze jejich zvuk poupravit k obrazu svému, pokud má člověk zájem, i bez podobných snah však mohou zcela uspokojit. HE-6 naopak v podstatě vyžadují více péče a laborování. Člověk na nich okamžitě slyší ten obrovský potenciál, ale zároveň tak nějak tuší, že se mu možná podaří a možná nepodaří jej ve svých podmínkách naplnit. Popravdě řečeno jsem Audigu hodně vděčný za prodlouženou zkušební lhůtu, kterou mi poskytli, neboť jsem ani po měsíci neměl úplně jasno. Hodně pomohlo srovnávání s jinými modely (hlavně ESP950) a paradoxně i ta záměna sluchátkového kabelu, kterou jsem tak nějak neplánovaně provedl až pár dní zpět. Poté, co jsem se z Audeze vegan náušníků vrátil zpět k původním velurům + zkusil jeden konkrétní sluchátkový kabel, vše tak nějak docvaklo na své místo. Samozřejmě člověk musí pracovat i na zbytku řetězce, což jsem osobně dělal tak nějak kontinuálně v posledních letech... Poslední rok už mám však v tomto ohledu jasno, tudíž to chtělo jen najít ten správný pár sluchátek.

<fanboy mode> Co mě osobně ve srovnání s HE-500 překvapilo (aneb co jsem doopravdy nečekal) byla čistota a preciznost středních výšek - oba tyto modely mají v tomto segmentu důraz, jenže zatímco u HE-500 se to projevuje tak trochu nepříjemnou tendencí ke rozpitým/rozháraným činelům/zvonkům apod., HE-6 toto pásmo podávají precizně a tudíž tendenci k cinkavosti, jež ve spojitosti s HE-500 poměrně často zmiňuju, u nich nevnímám. Je to pro mě osobně jeden z hlavních důvodů, proč mi HE-6ky za ty peníze stojí.

Asi se budu opakovat, ale HE-6ky jsou opravdu unikátní... Způsob, jakým zvukově leží na pomezí orthodynamik a elektrostatů, je prostě impozantní. </fanboy mode>
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 31. 1. 2016 18:57

Pánové možná by nebylo odvěci založit nové vlákno. Bezesporu by si to Hifimany zasloužily.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 31. 1. 2016 20:30

Jo, Hifimany obecně by si tady zasloužily své dedikované vlákno... Tak kdo to načne?
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 6. 2. 2016 22:18

Otevřená:
  1. Sennheiser HD 800
  2. HiFiMAN HE400i
  3. AKG K712 PRO
  4. Audio-Technica ATH-AD1000
  5. AKG Q701
  6. AKG K701
  7. Stax SR-303 Classic
  8. Grado SR225
  9. Grado HF2
  10. beyerdynamic DT 880 Edition 2005 32Ω
  11. Sennheiser HD 600
  12. Grado SR80
  13. Koss Porta Pro

Uzavřená:
  1. NAD VISO HP50
  2. beyerdynamic T5p
  3. V-MODA Crossfade M-100
  4. Audio-Technica ATH-ES10
  5. Bowers & Wilkins P3
  6. Sennheiser Momentum
  7. AKG K450
  8. Sennheiser HD 201
  9. Monster Beats Solo HD

Špunty:
  1. Phonak Audéo PFE 122
  2. Shure SE425
  3. RHA S500
  4. Sony MH1C
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků