DAC/AMP sluchátkový zesilovač do 20 000Kč

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka L. 2. 2. 2016 17:28

Chtěl bych nějaký DAC/AMP - sluchátkový zesilovač pro Hifiman HE 500 a AudioTechnica ATH AD 700X do 20 000Kč.

Chtěl by jej využít pro sluchátkový poslech u PC spojený USB a i jako DAC k integrovanému analogovému zesilovači . Mám raději teplejší, ale ne zahuhlaný zvuk pro klasický rock, jazz , akustické nástroje a jazz.

Chtěl bych podporu DSD a 384/3 na USB vstupu. Problém je, že v této cenové relaci se velmi těžko vybírá.

Pioneer U 05 - slabý výkon zesilovače (počítám do budoucnosti s upgrade sluchátek)

ASUS XONAR Essense ONE MUSES Edition MKll - jemně nad fin. limit, pro mne neznámé použité čipy C-Media CM6631 a Texas Instruments LME49600

Chord Mojo - sice všude velmi vychvalované, ale jen softwarové řešení zpracování zvuku

GD Audio - chaotická nabídka na original stránkách, omezená nabídka v Polsku....

- proto bych uvítal radu, na koupi, nejlépe ale českou distribuci
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 2. 2. 2016 17:47

Nesmysl kupovat mojo, jestli nepotrebujes portabilitu.

ale jen softwarové řešení zpracování zvuku

Tomuhle uplne nerozumim, co si pod tim predstavujes.

Audio gd urcite bude reprezentovat jednu z nejlepsich nabidek v pomeru cena/vykon.

Bral bych z tehle.
http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneam ... 0.33EN.htm
http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneam ... B29HEN.htm

Pak se mi jako velmi dobra moznost jevi Lyr 2 od schiitu http://www.schiit-europe.com/index.php/ ... reamp.html a DAC od jine spolecnosti za 8 tisic, abysme se vesli do rozpoctu.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod olympus720 2. 2. 2016 19:57

U Chord Mojo jsem myslel to, že nepoužívá klasické integrované obvody D/A převodníků třeba typu Wolfson, ale komplet softwarově naprogramovaný čip Xilinx.

-- 2. 2. 2016 20:43 --

Líbí se mi víc ten NFB 29H, kterej jako naschvál nemají v Polsku. Je je postavenej na Sabre
, což někdo haní, že je projev moc "světlý", kulantně řečeno.
Taky nevím, k čemu tam je ten internetový konektor....
Nevíte někdo, proč nějaká firma u nás nedistribuje výrobky od Audio GD, když je tu spousta lidí shání.....
olympus720
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod feathoron 3. 2. 2016 21:44

Audio-GD (Čína)
Produkty je asi lepší kupovat přímo od výrobce, vyjde to levněji (většinou píšou na obal menší částku kvůli clu). Zároveň si můžeš objednat i nějaké vylepšení. Teď tam myslím mají prázdniny a i nějaké slevy.

Schiit (Amerika)
Výrobky Schiit se dají koupit v Evropě např. zde http://www.schiit-europe.com/
Nedávno si pořídil Wolverine sestavu ASGARD 2 + Schiit Bifrost (dá se v budoucnu rozšířit na multibit verzi) za cca 20 000Kč, jeho recenze je pár diskuzí níže.
Samozřejmě se dá pořídit i zmíněná varianta Schiit LYR 2 (se základní elektronkou) + modi 2 uber (DAC) za cca 17 000Kč. Kde LYR 2 by měl být zvukově lepší a výkonnější než ASGARD 2. Akorát nevím, jak jsou na tom elektronky se životností a jakou doporučit. Co jsem pochopil z diskuzí, tak by neměl být velký rozdíl mezi modi 2 uber a bitfrost (myslím základní verzi).

Já osobně momentálně pokukuji po SCHIIT ASGARD 2 k HE-400i, ale pro HE-500 by byl vhodnější zesilovač LYR 2. U obou zesilovač schiit je řešeno přepínání ze sluchátkového zesilovače na předzesilovač vytažením sluchátek ze zesilovače, což může někomu vadit.

Zmiňuješ, že uvažuješ o upgradu sluchátek, možná by bylo vhodné uvést, jaké cca míníš, protože třeba v případě Hifiman HE-6 by to celkem hrálo roli.
feathoron
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 3. 2. 2016 21:58

U shiit dacu se ale nelze honit za formata jako "DSD a 384/3 na USB vstupu", nicmene otazka je, jestli vubec k necemu jsou. Z myho pohledu ne, zvlast kdyz 95% hudby je 44/16. To je ale na Jirim.

Brzy by mel taky vyjit dalsi upgrade Modi dacu, kterej uz ma okolo sebe slusnej hype, ikdyz zatim o nem oficialne neni ani slovo.

Audio GD maji filozofii teplejsich a jemnejsich dacu a myslim, ze i u jejich sabre implementace byla snaha tu digitalnost omezit na minimum.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 4. 2. 2016 06:48

Mojo a Xonar je na tom s výkonom podobne ako Pioneer, takže ak ti ide prioritne o výkon, nejlepšie je na tom Audio GD. (Mojo má 700mW pri 32 ohm a podľa forum.doctorhead.ru má Xonar One okolo 650 mW pri 32 ohm.)

DSD je otázkou osobných preferencií a stavu hudobnej zbierky. U mňa bola podpora DSD a hi-res PCM tiež podmienkou. Prečo ju nevyužiť, keď má človek veľkú zbierku SACD, DSD a hires nahrávok? Tým netvrdím, že hires je vzdy kvalitnejsí ako 44/16, ale napr. pri SACD som sa stretol s minimom nahrávok, ktoré mali zlý mastering - vacsinou hrali počutelne lepšie, ako release na CD.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka L. 4. 2. 2016 12:20



Francouzům moc nerozumím, zatím jednám s Polákama, zda ho nedovezou, ale zatím na maily nereagují.

-- 4. 2. 2016 12:29 --

feathoron píše:Audio-GD (Čína)
Produkty je asi lepší kupovat přímo od výrobce, vyjde to levněji (většinou píšou na obal menší částku kvůli clu). Zároveň si můžeš objednat i nějaké vylepšení. Teď tam myslím mají prázdniny a i nějaké slevy.

Zmiňuješ, že uvažuješ o upgradu sluchátek, možná by bylo vhodné uvést, jaké cca míníš, protože třeba v případě Hifiman HE-6 by to celkem hrálo roli.


V současné době upgrade sluchátek nepřipadá v úvahu, ta nastane (dle fin. možností) v horizontu několika let. Chci si ale pořídit sluchátkáč, kterej nebudu muset za 2 roky měnit, pokud bych se rozhodl pro náročnější sluchátka

Z té Číny je to pro mne trochu problem, orientačně jsme se ptal na zdanění a clo a a ten NFB 29H by mě vyšel na 22 500kč, což je nad můj limit.
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 4. 2. 2016 20:51

Ako tipy pridavam
iFi Micro iUSB http://hifina.cz/digital/16-micro-idsd.html
Pioneer U-05 v SK obchodoch od 650 EUR, v CZ od cca 18000
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 4. 2. 2016 21:32

Tady taky strašně těžký poradit. Měl jsem půjčený Chord Hugo na měsíc a zvuk ze špuntů velmi dobrý, bohužel momentálně nemám, ale normální sluchátka k dispozici nemohl jsem to pořádně otestovat se sluchátky.
Planary obecně jsou dle miého názory co jsem měl možnost slyšet doma na Casea Orion Lite LCDX, LCD2, HE500 velmi univerzální a ne zvlášť náročná ze slušného zdroje. Proto si myslím, že ifi Micro nebo Mojo můžou byt velmi dobra volba. Hugo na mě působí dynamicky, čistě, normálně hádám Mojo bude velmi podobné zase k planarům tato charakteristika jde.
Otázkou jestli takový O2 DAC např. s Customworks Hypa 1 celková cena cca 13-14tisíc plus kvalitní signálové kabely např. Kabelguru jestli to nebude hrát líp než tyhle pidi věci to chce asi ozkoušet.
A pak větší krabičky all in one DAC/AMP Audio gd, Schiit, Teac je toho hodně chce to ozkoušet.
Ale vzhledem k tvým sluchátkům ti budou hrát slušně z hodně věcí takže bych se nebál..:)
Naposledy upravil hmpf dne 4. 2. 2016 21:37, celkově upraveno 1
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 4. 2. 2016 21:37

Abych taky jeste doplnil svoje dva centy, skoncit s 20k rozpoctem u Chordu nebo ifi teda povazuju za slusnou frasku. Zvlast kdyz Jiri hleda neco, co ma v budoucnu pokryt i dalsi upgrade sluchatek a ne portabilitu.
Naposledy upravil sashafckinggrey dne 4. 2. 2016 21:44, celkově upraveno 1
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 4. 2. 2016 21:40

Proč by měl skončit u Huga? Nikdo mu nedoporučuje Hugo, jen, že Mojo bude na podobné úrovni. Za mě ať si pořidí O2 dac s Hypa 1 a slušnýma kabelama, může to i velmi snadno ozkoušet a v budoucnu může vymenit převodník nebo to za cca setjnou cenu prodat..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 4. 2. 2016 21:43

Pardon, mel jsem na mysli Chord. Jinak docela souhlasim, klidne bych bral zezacatku poradny amp s klasickym dacem a pozdeji ho dyztak upgradnout.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka L. 4. 2. 2016 23:06

bogino píše:Ako tipy pridavam
iFi Micro iUSB http://hifina.cz/digital/16-micro-idsd.html
Pioneer U-05 v SK obchodoch od 650 EUR, v CZ od cca 18000


Díky za typ, už mi ho jeden nejmenovaný uživatel také v SZ nabízel, samozřejmě jsem studoval i tento iFi Micro iUSB, jeho parametry jsou papírově výborné, ale pár věcí mi vadí.
K dokonalému poslechu ti řeknou, že USB vstup je zarušenej, takže nejlépe musíš dokoupit i modul USB a k němu kabel, kterej jinde neseženeš - za 6300Kč. Takže k dokonalé souhře všeho se vším potřebuješ nejméně 25 000Kč. Krom toho v zařízení napevno baterie bez možnosti výměny.
Kdyby za komplet chtěl výrobce 15 000Kč, tak bych o tom uvažoval.

Ten Pionýr se mi líbí, jen ten výkon :-(

Jirka
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 4. 2. 2016 23:11

hmpf píše:Otázkou jestli takový O2 DAC např. s Customworks Hypa 1 celková cena cca 13-14tisíc

O2 podla mna nie je dostatocne kvalitnym partnerom ku Hypa 1, okrem toho chcel aj DSD a vyssie PCM sample rates. Ovela lepsim DACom nez O2 a stale dost lacnym je Denon DA-300USB za cca 300 EUR. Vie PCM192k a DSD128. S Hypou by do rozpoctu vosiel a kvalitativne by to za tu cenu bolo myslim vvborne.
Predstavu teplejsieho zvuku vsak skor splna iFi Micro iUSB a zaroven je najlepsie vybaveny pre HiRes a pouzitie SW upsamplingu v pokrocilych prehravacoch.

-- 4. 2. 2016 23:34 --

Jirka L. píše:K dokonalému poslechu ti řeknou, že USB vstup je zarušenej, takže nejlépe musíš dokoupit i modul USB a k němu kabel, kterej jinde neseženeš - za 6300Kč.

USB vstup je zaruseny na v podstate vsetkych DACoch uvazovanej cenovej kategorie a to je hlavnym dovodom, preco rozne USB kable "hraju" inac. Rusenie z pocitaca sa dostava az do analogovych casti DACu. Rovnake "musíš dokoupit" typicky plati aj pre ine DACy.
Pomoct mozu aj lacnejsie riesenia. Vyroky ako "kabel, kterej jinde neseženeš" neber vazne.
Napr. takmer hocijaky 5V linearny zdroj s takymto kablom http://www.audiophonics.fr/en/various-a ... -8389.html
Zdroj moze byt aj toto: http://hifina.cz/ostatni/59-ipower.html
USB kabel napr. Supra USB s oddelene vedenym napajanim a datami http://www.amazon.de/Supra-Cables-USB-2 ... +A-B+Kabel
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků