DAC/AMP sluchátkový zesilovač do 20 000Kč

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka L. 5. 2. 2016 12:20

Toto je daň za to, že si chce člověk koupit trochu lepší (původně jsem si myslel o dost lepší DAC, oproti tomu, co jsem měl před tím) :D :D

Do této chvíle mi nic nešumí, 2x180W Yamahu zesílím na maximum a dám ucho k repro a nic. A to jako DAC nyní používám provizorně Popcorn Hour A400, který umí všechny lossless formáty i DSD bez problému. Je mi jasné, že to není jen o šumu, ale i o kvalitě hudby, jitteru apod. Nyní investuji 20 000Kč do DAC a v signálu se objeví plno šumu a bordelu, takže mě čeká další investice do speciál odrušených 5V lineárních zdrojů, speciál dělených USB stíněných USB kabelů s feritem zvlášť na signál a zvlášť na data a v neposlední řadě síťové pračky k audio řetězci.

Takže jsem na nějakých 40 000Kč. :-D
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 5. 2. 2016 12:47

A nakonec stejne zadny rozdil neuslysis :)
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka L. 5. 2. 2016 13:42

:D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:

Je pravda, že v hi fi prostě platí ve většině případů to, že opravdu slyšitelný rozdíl ve zvuku stojí velké peníze. Proto jou vtipné ty dovětky u většiny recenzí typu : " tento přístroj za 10 000Kč se dá směle zařadit k přístrojům za 30 - 40 000Kč".
Existují vyjímky, ale většinou to tak není, ale spíše je to naopak. Největší rozdíly jsou bohužel v té nejnižší kvalitě.
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ico33 5. 2. 2016 13:52

keby si tolko nebaziroval na dsd a podobnych ficurach ,mozno by si sa aj dostal dalej... (v tejto cenovke)

ja by som dal minimum 20 000 dac +/- a 20 000 Amp .. (casom vyries napajanie + power kable do jedneho aj do druheho stroja ) a ..., budes pocut rozdiel.., nepisem to len tak.
Naposledy upravil Ico33 dne 5. 2. 2016 13:56, celkově upraveno 1
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 5. 2. 2016 13:54

Ja bych naopak rekl, ze kvalita zvuku se neurcuje cenou.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ico33 5. 2. 2016 14:00

Ja bych naopak rekl, ze kvalita zvuku se neurcuje cenou.
zalezi ako sa na to pozeras... ,vsetko ma svoju cenu ,a nieco sa oplati viac a nieco nie, Clovek ,ktory ma na ,,rozdavanie´´ samozrejme kupi aj drahsiu vec, hlavne ze sa mu aj paci..., idealne ,ked sa paci a ,,hra´´ no :mrgreen:
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 5. 2. 2016 14:25

Jirka L. píše:Do této chvíle mi nic nešumí, 2x180W Yamahu zesílím na maximum a dám ucho k repro a nic.


Takto som to nemyslel. Sum nie je obmedzeny na pocutelne frekvencne spektrum. Bordel, co sa cez USB siri z PC, je skor na vyssich frekvencich. Preseseny do DACu moze sposobit skreslenie, ktore sa prejavi o nieco mensim detailom, menej cistym pozadim, urcitou "rozmazanostou" zvuku oproti stavu, kedy je USB prenos aspon od casti tohoto bordelu ocisteny. Cize nezistis to tak, zeby ti nieco vyslovene sumelo v pocutelnom spektre, ale ovplyvnuje to vyslednu kvalitu zvuku. Ci je to pocutelne, ci sa to oplati za tu cenu ... to su veci vzdy individualne, subjektivne. Niekto povie tak, niekto onak. Je lepsie zacat nejakym lacnejsim riesenim, aby si si vedel povedat, ci to ma pre teba zmysel. Napr. ten 10€ kablik z audiofonics sa da pouzit aj s obycajnymi USB nabijackami, hoci ide o pulzny zdroj. Ma zmysel urobit posluchove porovnanie s a bez takeho kablika+zdroja, prip. porovnat rozne USB nabijacky. Ludia bezne vlastnia bateriove nabijacky USB zariadeni, aj to sa da vyskusat. Linearny zdroj je lepsi, ale za 10 EUR mozes urobit par pokusov, ci pocujes aspon nejaku zmenu aj s beznou USB nabijackou, ktoru uz vlastnis alebo si na chvilu pozicias. Len ako tip, da to predstavu, akeho charakteru by mohlo byt zlepsenie s kvalitnejsim zdrojom alebo riesenim.

Riesenie s kablikom a zdrojom, ktore popisujem, osetruje len rusenie, sirene cez VBUS +5V napajaci vodic. Dalsie riesenia, skor drahsie, osetruju aj sum sireny ostatnymi vodicmi USB pripojenia (galvanicka izolacia). Niektore krabicky celkom nanovo generuju "cisty" USB signal. Zial, este nie sme tam, zeby kvalitne a lacne riesenie tohoto typu bolo pritomne v beznom DACe.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka L. 5. 2. 2016 22:30

Jsem ale nakonec rád, že se to zarušení u DACů dá řešit a že přibližně vím, jak na to....

A co koax a optika a I2S ? v optice nevede žádný proud, tak tam by rušení mělo být v pohodě, ale určitě je v tom nějaký háček ? :-]
Přes optiku zase např u NFB 29 proleze jen 96kHz....
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 6. 2. 2016 10:01

Vsetky typy digitalnych rozhrani prinasaju vyhody a nevyhody. Rozdiely nie su dane len mierou izolacie, ale napr. aj pouzitymi komunikacnymi protokomi a celkovo limitmi technologie.
S prichodfom HiRes a DSD nahravok (a aj konverzie PCM do DSD v realnom case pocas prehravania) ide postupne SPDIF do uzadia. Ked pozries do kategorie DACov > $1000, podpora DXD a DSD sa stala standardom. Tu si s SPDIF nepipnes. Jedine v DACoch relativne dostupne dalsie vysokorychlostne komunikacne rozhranie je I2S, to ma vsak tiez svoje nevyhody. Jeden pohlad, moze byt trocha jednostranny, avsak poukazujuci na ne: http://www.computeraudiophile.com/f8-ge ... post504926 Velmi strucne zhrnute, I2S vznikol ako vnutorne komunikacne rozhranie DACu medzi jeho digitalnymi prijimacmi a DAC chipom. Cize vznikol ako riesenie pre pouzitie vnutri pristroja a odporuca sa co najkratsia signalna cesta. Nie je optimalizovany na pouzitie mimo pristroja ako prepojovaci kabel na viacmetrove vzdialenosti. Niektori vyrobcovia ako Sonore I2S uspesne pouzivaju pre exterene prepojenia, ma to vsak svoje limity. Skor mozno ocakavat presadenie nejakeho noveho riesenia na baze ethernetu. Zatial existuje napr. Ravenna https://en.wikipedia.org/wiki/Ravenna_%28networking%29 a NAA (Network Audio Adapter) od autora prehravaca HQPlayer.

OK, nerobme vsak z tohoto threadu diskusiu o digitalnych rozhraniach.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 11. 2. 2016 08:35

Jak jste prisli na slaby vykon u Pioneera..? Maximum s nim hraju tak na 10:00, dal se nedostanu, upadla by mi hlava, pricemz minimum potenciometru je cca 7:30, jeho maximum cca 17:00 a od 11:00 hrozi, ze ty repracky vyleti ze sluchatek ven, jak hrozne to rve (Sennheiser HD 800). To je malo? Me ten zesilovac prijde pri realnem poslechu naopak zbytecne vykonove predimenzovany, pan Brezina ve sve recenzi skvele a pravdive popsal zvuk (za me osobne pri primem porovnani s DacMagic Plus lepsi separace, lepsi detaily, lepsi prostor a vysky, na basech si Pionner nevymysli, jede realitu a spise si malicko ubira, dynamika oba velmi dobra, naproti tomu DacMagic Plus si dole dle meho ucha tlaci na pilu, plus "britsky" tlaci stredy a jemne prikryva vysky, nektere zahranicni recenze uvadi, ze Pioneer je uplne nahore lehce svetlejsi, s tim souhlasim, ale mam prisne rovne bedny i sluchatka, tak to ted zni prirozene a nic nevycnica), ale hodnoceni vykonu u zesilovaci casti v te recenzi mi prijde odlisne od reality, vzdyt na 11:00 mam strach, ze sluchatka odejdou do vecnych lovist, rve to na celou mistnost pomalu jak reprobedny.

Edit: provedl jsem test, at mate predstavu, na 11:00 je HD 800 slyset do vedlejsi mistnosti SKRZ ZAVRENE DVERE a VZDUSNOU CAROU CCA 5 METRU. A s volume lze jit jak uz jsem psal do 17:00.... :D
Pioneer U-05-S ● Cambridge Audio Azur 840A V2 ● Etymotic HF5 ● Sennheiser HD 800 ● Sonus Faber Venere 2.5
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 11. 2. 2016 18:07

Výkon nerovná se hlasitost. Pioneer má udávaný výkon 180 mW na kanál do 32 Ohmů, což samozřejmě stačí k vybuzení HD 800 na více než dostatečnou hlasitost, vždyť např. jeden z nejdoporučovanějších zesilovačů k HD 800, Schiit Valhalla 2, má podobný výkon 180 mW na kanál do 50 Ohmů. Jenže zatímco Valhalla 2 je OTL tube amp, Pioneer U-05 je solid-state a jeho výkon je ve srovnání s jinými ze sítě napájenými solid-state sluchátkovými zesilovači vyloženě směšný. Hlavně, že tam dali balanced out :roll:
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 11. 2. 2016 18:45

Aha, dobre vedet, diky. A jak ten ne az tak vysoky vykon "uslysim" pri poslechu, kdyz ne tou hlasitosti? Dynamika se mi zda skvela, basy krasne prokreslene a rychle, zkresleni ani pri vysokych hlasitostech nevnimam zadne. Par let jsem mel celkem vykonny lampovy Little Dot MK4 a prijde mi to subjektivne podobne naslapnute, byt Pioneer kvalitou zvuku vede. A co ten balanced out? Parametrove by mel mit dvojnasobny vykon - dle specifikace Pioneera, vyplati se krmit sluchatka pres nej? Zvazuji k Sennum porizeni XLR 4 pin kabelu..
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 11. 2. 2016 19:13

Little Dot MK IV je ještě méně výkonný (100 mW @ 32 ohm) než Pioneer U-05.
Záleží na konkrétním zesilovači, jestli má lepší single-ended nebo balanced výstup, ale o něco vyšší výkon na balanced výstupu U-05 (300 mW na kanál do 32 Ohmů) by stál minimálně za vyzkoušení.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 11. 2. 2016 19:33

The Wolverine píše:Výkon nerovná se hlasitost.

... to je skutočne geniálny postreh ... dalo by sa povedať, že priamo perla technického myslenia ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 11. 2. 2016 19:56

Sakra, DacMagic Plus hadam bude papirove taky slabota, Vincent KHV 111 mk zrejme taky, to celou dobu na sluchatka pouzivam same papirove vychrtle jebky a nevim o tom? :D Kazdopadne Pioneer z nich rve s prehledem nejvic, ani to nejde pustit za pulku, jak uz jsem uvadel. Ta sluchatka to dle meho pozorovani co to dela s menicema na HD 800 nedaji a poskodi se. Chci tim rict, ze pokud nekdo o Pioneerovi vazne uvazujete a bojite se pouze vykonu, nedal bych se tak snadno odradit. ;)
Pioneer U-05-S ● Cambridge Audio Azur 840A V2 ● Etymotic HF5 ● Sennheiser HD 800 ● Sonus Faber Venere 2.5
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků