Zesilovač k VMA-III

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 2. 2016 20:30

Mám objednané VMA-III, a jsem trochu na pochybách, jestli bych si k nim neměl pořídit i nový zesilovač. Mám Denon PMA-720AE. Sice má o dost míň wattů než repráky, ale zase mám obvykle hlasitost relativně potichu, takže nevím, jestli bych zbytečně nevyhazoval peníze.
Nějaké nápady?
anonymni

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 16. 2. 2016 21:27

DPAčko !
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 2. 2016 22:49

DinosaurJr píše:DPAčko !

Zkus to nějak srozumitelně a konstruktivně. Výkřiky do tmy jsou celkem k ničemu.
anonymni

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 2. 2016 07:12

Denon bude pro VMAcka jasny underkill. Zaprvy vykonem - VMAcka jsou extra malo citlivy. A za druhy zvukove - VMAcka jsou hodne schopny bedny.

DPAcko neni zadny vykrik, ale naopak dobry tip. Potreboval bys k nemu ale i predek. Ze vhodnych integracu bych kouknul na BVAudio A300SE.

Vykon neni jen o hlasitosti, zvlast v subjektivnim vnimani to muze byt dokonce naopak, ze slabsi zesilovac pusobi hlasiteji, protoze vic rve (zdurazneny zkresleny stredy).
Vykon je hlavne o kontrole zvuku, nadhledu, rezerve a v neposlesni rade o zvukovy kvalite - vykonnejsi zesilovace byvaji pecliveji navrzene a konstruovane.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 2. 2016 07:30

Já právě vůbec nevím. Check mi psal, že ten Denon co mám by měl stačit, když repráky nehodlám provozovat nahlas.

Ještě jsem koukal, že bych za 23k mohl mít Denon 1520AE, což už je asi trochu jinde. I cenově, teda, což je investice, která už mi přijde trochu na hraně. Přece jen ty repráky mě stály 35 tisíc...

P.S. Výkřikem do tmy jsem myslel jedno slovo bez vysvětlení co tím chce autor vlastně říct (audiu vůbec nerozumím a upřímně řečeno nemám v úmyslu se v tomhle směru vzdělávat)
anonymni

Odeslat příspěvekod iggi 17. 2. 2016 08:44

Asi najschodnejsi variant by bol BVaudio a300se
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 2. 2016 08:46

Což to tak nejprve vyzkoušet a poslechnout se stávajícím Denonem, jak v podstatě navrhuje Check?
Kdo lépe by měl znát bedny VMA než jejich autor?
Pokud budeš mít pocit, že něco není v pořádku, budeš mít alespoň více informací k hledání jiného zesilovače nebo ten důvod nebudeš mít.
Mimochodem, na čem hraješ nyní, s jakými bednami budeš VMA III srovnávat?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 2. 2016 08:59

iggi píše:Asi najschodnejsi variant by bol BVaudio a300se

Ty neumíš číst nebo co?

Denkez píše:Což to tak nejprve vyzkoušet a poslechnout se stávajícím Denonem, jak v podstatě navrhuje Check?
Kdo lépe by měl znát bedny VMA než jejich autor?
Pokud budeš mít pocit, že něco není v pořádku, budeš mít alespoň více informací k hledání jiného zesilovače nebo ten důvod nebudeš mít.
Mimochodem, na čem hraješ nyní, s jakými bednami budeš VMA III srovnávat?

Jo, tak to nejspíš udělám.
Mám teď Canton Chrono 502.2. Původně jsem chtěl menší bedny (teda ne ještě menší než Cantony, myslím obecně), ale nakonec jsem se na to vykašlal, a rozhodnul se pro něco objemnějšího.

P.S. Budu je mít u počítače.
anonymni

Odeslat příspěvekod krmelec 17. 2. 2016 10:44

Běž na poslech, má tam k nim sestavu od CustomWorks, tak aspoň sám zjistíš, jestli ti bude vyhovovat tvůj Denon nebo se vyplatí investovat do dražšího zesu.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 2. 2016 11:26

Tak tak. Vezmi Denona pod pazuchu a vydej se k Checkovi. Pochopíš, o čem tu mluvíme :-).

Jinak tvůj Denon by k VMA-III "stačil", tzn. nějak by s nima hrál, pokud bys oželel dynamiku, hlasitější poslech, výrazně pevnější a přehlednější zvuk, lepší prostorovost a separaci nástrojů. Uslyšíš sám, že se nejedná o žádný jemný nuance, ale o zřetelný rozdíl jasně patrný i při nepříliš pozorném poslechu.

Otázkou by pak ale bylo, nač brát zvukově takhle schopný bedny a zabít je zesilovačem.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 2. 2016 11:36

A co ten silnější Denon? Okolo 20 tisíc je pro mě tak strop. 30 za zesilovač prostě nedám, nejsem audiofašista :)
anonymni

Odeslat příspěvekod krmelec 17. 2. 2016 11:44

1520 je určitě lepší zes než 720, ale to je tak všechno co můžem napsat.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 2. 2016 12:01

No tak jestli za sestavu bedny-zesilovač dáš 58 nebo 65 tis. není zas takový rozdíl - je to 12% navíc. Ale ty platíš, ty rozhoduješ, o tom žádná ;-).

Vyšší Denony hrajou dobře, ale s BVA jsem taky neporovnával. Zvukově stojí na téměř opačných koncích "ladění" zvuku: Denony jsou takový hladký, jemný, fluidní. BVA je na druhou stranu technicky přesný, vycizelovanější analytičtější zvuk.

Pro mě osobně by Denon + VMA byl až moc pohodový zvuk, což je patrný z mých komponent. Ale co uši, to jiná preference. Běž poslechnout a pak budeš mít jasno ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 17. 2. 2016 16:44

Ten Denon mám.Výkon má dostatečný.V praxi to vypadá ,že větší než udává štítek,ale problém je ,že nehraje tak detailně .Prostě zvuková kvalita tam je slabší.Porovnával jsem s bazarovými zesilovači a ty ho přehráli a to měli menší výkon a na sloupových třípásmech trumfli ten Denon.Můžeš koupit bud bazarový zesík ,např. tento už skoro HIGH-END http://elektro.bazos.cz/inzerat/5756458 ... z-foto.php
Myslím ,že by to byla dobrá volba.Může mi to někdo potvrdit?Sám o něm uvažuji.
Nebo kup za 25 k. tento a máš vystaráno
http://www.hifibox.cz/stereofonni-hifi- ... vac-a300se
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 2. 2016 17:27

petison píše:Nebo kup za 25 k. tento a máš vystaráno
http://www.hifibox.cz/stereofonni-hifi- ... vac-a300se

To je bazar? U výrobce jsou za 30-31... Za 25 bych o tom i uvažoval.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků