Satelitní přijímač HD - Skylink

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hobgoblin 23. 2. 2016 10:09

Dobrý den, nechci zakládat nové téma. Sháním také HD přijímač pro Skylink. Mám kartu od Skylink Irdeto ICE 01. Přijímač chci čistě jen na sledování satelitních programů. Požadavky mám jen aby měl HDMI a S/PDIF. Tady jsem se dočetl, že by mohl mít i CI slot. Vybral jsem si z těchto Skylink ready zařízení:
http://satelitni-prijimace.heureka.cz/gosat-gs7060-hdi/
http://satelitni-prijimace.heureka.cz/mascom-mc-2600hd/
http://satelitni-prijimace.heureka.cz/strong-srt7504/
http://satelitni-prijimace.heureka.cz/homecast-hs-3200-ci-ir/.

Tyto zbývající nemají CI slot:
http://satelitni-prijimace.heureka.cz/ineos-in3/
http://satelitni-prijimace.heureka.cz/sunsat-s300hdi/

Vybrat jakékoliv z těchto zařízení? Ještě mám dotaz k zapojení. Přijímač bude přes HDMI zapojený do AVR. Když bude některý kanál podporovat i 5,1 zvuk, musí se v menu přístroje nastavit pass-through pro signál z přijímače nebo to udělá automaticky při přepnutí na jinou zvukovou stopu? Děkuji za odpověď.
hobgoblin
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 23. 2. 2016 12:40

Z toho výberu osobne nepoznám ani jeden prijímač. Z počutia mám pocit že asi ten gosat, naposledy som počul pochvalu na strong. Strong bol niekedy very strong keď začínala analogová sat technika. Jeden z najlepších.
určite by som sa nepúšťal cestou ineos alebo sunsat. to je snáď zúfalstvo.

ale píšem ti k dotazu 2/ - zapojenie.
Zapojenie záleží ako budeš používať tvoj AVR. Vždy? Alebo len filmy? Načo potrebuješ SPDIF?

ako to funguje:
A/ výstup HDMI obsahuje aktuálny zvuk nastavený na sat prijímači. AVR alebo TV len dekoduje tento zvuk.
Pokiaľ je navolený na SAT prijímači zvuk DolbyDigital (ako píšem inde, to nemusí byť 5.1 ale často 2.0), nebudeš môcť u týchto prijímačov vo väčšine ovládať hlasitosť na SAT prijímači, ale budeš musieť použiť DO od AVR alebo TV

B/ Pass-through je niečo úplne iné. Nemá nič spoločné so zvukom 5.1.
Pokiaľ máš pripojený HDMI do AVR a potom výstup z AVR cez HDMI do TV, tak pass-through slúži na to, aby si mohol vypnúť AVR a obraz/zvuk sa poslal cez prepínacie relé v AVR na výstup AVR do TV. Inak by si mal čiernu obrazovku.
Toto znamená, že musíš v AVR nastaviť pass-thourgh aktívny, mierne stúpne spotreba el.energie AVR

C/ AVR sa vo väčšine používa pre dobrý zvukový posluch filmov alebo hudby. Na správy alebo súťaže väčšinou postačí zvuk TV.
Preto ja mám zapojenie takéto:
- SAT -> HDMI -> TV
toto používam pre "bežný zvuk" keď nepotrebujem kvalitu zvuku. Výstup u SAT mám nastavený na DD ale PCM, tzn. že konverzia sa robí v SAT a do HDMI lezie stereo pre TV.
Hlasitosť môžem regulovať u všetkých staníc pomocou SAT prijímača, takže TV je len zobrazovadlo.

- SAT -> SPDIF opto -> AVR
výstup zvuku do SPDIF mám nastavený na bitstream a konverziu robí AVR. Otázka či tebou vybrané prijímače majú možnosť vybrať iný výstup do HDMI a iný do SPDIF.
vtedy ide obraz cez HDMI do TV, zvuk na TV vypnutý a používam AVR. Zvuk na AVR nastavujem DO AVR, pretože aj tak potom upravujem často aj iné parametre zvuku.

pass-through takto môžem mať vypnutý.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hobgoblin 23. 2. 2016 13:14

Přesně nějaké takové zapojení SAT jsem si představoval. A tím pass-through jsme myslel pass-through pro audio signál ze SAT - že projde nekomprimovaný do AVR, který ho pak rozkóduje. Pokud tedy bude mít SAT -> HDMI -> TV a SAT -> S/PDIF opt -> AVR, musím vybrat takové zařízení, které bude umět vybrat do HDMI a jiný do S/PDIF.

Jaký HD přijímač do 3 tis. pro Skylink tedy vybrat? I jiné než které jsem uvedl.
hobgoblin
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 23. 2. 2016 13:41

OK, "pass-through" u SAT prijímača znamená nastavenie výstupu zvuku do HDMI resp. SPDIF. V menu máš možnosť nastaviť:
"bitstream" = vstup na výstup. Stereo=stereo, DD5.1=DD5.1, DD2.0=DD2.0
hlasitosť zvuku nemôžeš ovládať priamo v SAT prijímači.
ak by si chcel použiť DO prijímača, musí mať prijímač aj AVR alebo TV funkciu HDMI-CEC a navyše si musia tieto dva prístroje medzi sebou rozumieť (to nie je každodenná prax!)

"PCM" = vstup konvertovaný v SAT prijímači na stereo. T.j. stereo, DD5.1, DD2.0 je vždy výstupe na len stereo
hlasitosť zvuku je v tomto prípade ovládaná priamo v SAT-e.

Hm, prístroj. To je ťažké rozhodnutie. Nechám na teba. Teraz vieš čo od toho očakávať a kam smerovať.
Kúp tak aby si mohol prípadne vrátiť, keď tieto nastavenia nebudú podľa tvojho gusta.
Ja mám Technicorder STC ale to sme niekde inde. Pozerám ISIO S3 ale ani tento nemá solo nastavenie SPDIF a HDMI...
Mne je sympatický z minulosti STRONG, o GoSate často čítam rozporuplné info od * až po *****, homcast a mascom určite majú svojich priaznivcov, mňa by na ne nedostal nikto.
Pozri na nejaký ich vlastný portál pre technické parametre a nejaké recenzie skutočných majiteľov, kde vidíš že píšu ľudia skutočne z vlastnej skúsenosti. Informácie z heuréky sú dobré len k cene, nie hodnotenia a technické parametre sú tiež často vymyslené.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 23. 2. 2016 13:48

Upřimně, je to těžké rozhodnutí.. Všechny ty Skylink Ready receivery stojí celkem za prd.. Jejich jediná a hlavní výhoda je automatické přelaďování programů..

Musel jsem to teď taky řešit a nakonec to "vyhrál" ten gosat.. Ale obrazově je to příšerné..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 23. 2. 2016 14:33

Neviem či zrovna onen FastScan je to pravé ořechové.
Pre srandu som si ho minulý týždeň vyskúšal v Technicorderi STC, kde je možné si ho zvoliť podľa krajiny CZ, SK a samozrejme iné "fastscany" napr. pre Nemecko.

SK fastscan mi naladil extra fav skupinu SKYLINK (ďalších 15 skupín zostalo voľných) a v nej 1÷16 základné SK programy, od 25 potom český základ, niekde od 45 filmové atd atd. Čo s predvoľbami 17÷25 ??? Nehovorím o tom, že ukladanie má úplne inú logiku než som zvyknutý.
Takže za mňa fastscan aj tak určite nie.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 23. 2. 2016 14:57

Ano, na logiku řadění programů je potřeba si zvyknout, ale jinak to funguje bez chyby a hlavně automaticky..

Satelitní fanoušek si přeladí i sám, ale když je to po stopadesáté za rok tak to začne pomalu proklínat a běžný člověk mnohdy ani sám nepřeladí - o tom to celé Skylink Ready je..

Jinak za dobré peníze, se vším co bych od toho vyžadoval, jsem měl největšího favorita toto:

https://www.alza.cz/zircon-funbox-skyli ... 43.htm?o=1

i obraz to mělo velice pěkný, ale vyzkoušel jsem celkem tři kusy a všechny trpěly stejnou vadou - v rozmezí od 10 do 30 minut sledování se "zaseknul" obraz a jel pouze zvuk, nepomohlo ani přepnutí na jiný program, nic, jedině komplet restart..

Zlatá Arriva 200HD, škoda že už nic normálního nevyrábí Humax..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobgoblin 23. 2. 2016 15:07

Ok - tak jinak. Lze tedy doporučit nějaký jiný HD přijímač, který bude podporovat karty Skylink Irdeto ICE 01 a nebude to jen "Skylink ready" šrot?
hobgoblin
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 23. 2. 2016 15:40

Nekomplikuj si život a kup si ten gosat..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2016 15:57

Minimálně bych ten GoSat použil pro srovnání s dalšími přístroji. Navíc na něj je i 3 roky záruky.

-- 23. 2. 2016 15:58 --

Mimochodem, kdybys v blízké budoucnosti kupoval novou telku, externí tuner bys nemusel mít. Dnes již dost TV má v sobě interní DVB-S/S2 tuner.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2016 18:38

Mr.Semtex píše:Ano, na logiku řadění programů je potřeba si zvyknout, ale jinak to funguje bez chyby a hlavně automaticky..

Satelitní fanoušek si přeladí i sám, ale když je to po stopadesáté za rok tak to začne pomalu proklínat a běžný člověk mnohdy ani sám nepřeladí - o tom to celé Skylink Ready je..

Přesně tak. Já ten jejich styl a pořadí nesnášel. Jenže když se má xkrát za rok xy lidem v okolí vysvětlovat, jak to přehodit, nastavit, naladit, tak je lepší jim dát seznam s pořadím stanic - vysvětlit logiku řazení a nechat na automatice.

Já mám rád své pořadí a favoritní nabídky. Nicméně už jsem si zvykl i na jejich a tak po nějakém dramatickém resetu se mnohdy do nového seřazování honem neženu - lenost a stáří.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 24. 2. 2016 07:16

Ale myslím, že zase tých prelaďovaní nie je toľko. Ja to vidím na jeden, max 2x ročne.
To, že pribudne na chvíľu nejaký program typu TV8 a potom skrachuje nepočítam za prelaďovanie.
Pokiaľ niekto predáva a montuje prijímače tak existujú iné možnosti.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 24. 2. 2016 08:48

No 2x ročně by to byla paráda, ale realita je bohužel taková, že se teď přelaďovalo skoro pořád.. To nejsou jen nové programy, ale i přesuny stávajících na jiné transpondéry, upravování hodnot a podobně..

Navíc na tom gosat (a dalších skylinkready), když Ti něco nepojede, tak můžeš buzerovat Skylink support, protože garantujou kompatibilitu karty atd. atd..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 12. 3. 2016 08:08

zaujal ma GoSAT GS 7060HDi,ale nechapem tejto veci > přijímač umožňuje dva HD (SD) programy současně nahrávat a zároveň třetí HD (SD) program sledovat nebo si pustit nějaký záznam z HDD. Omezeni jste pouze na jednu frekvenci, protože se jedná o jednotunerový přístroj.

Co to znamena? ze mozem nahravat iba z Astry ci ako.Dik
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 12. 3. 2016 08:51

Kazda druzica ma urcity pocet TP(transponder).
Kazdy TP je vlastne jedna frekvencia, ktora obsahuje urcity pocet programov.
Pokial sledujes programy na jednom TP tak mozes v ramci TP programy sledovat a zaroven nahravat.
V pripade,ze by si chcel pozerat programovu ponuku ineho TP tak ak nahravas, system (satelitny prijimac) by Ti nemal povolit prepnutie na iny TP.
To je v pripade jedno tuneroveho prijimaca.
Pri dvojtunerovom prijimaci mozes program nahravat a na druhom tunery sledujes akykolvek program bez obmedzenia a straty nahravanej relacie.
Cize nie si obmedzeny iba na jeden TP.
http://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/23e5/
Ak si pozries tento zoznam tak pochopis.
Sleduj TP t.z. rovnake frekvencie a uvidis ktore programy potom mozes zaroven pozerat a aj nahravat.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků