Dac/suchátkový zesilovač k AKG702

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vintage321 7. 3. 2016 13:04

Plánuju pořídit DAC/sluchátkáč v jednom. Už asi 14 dní čtu co se dá a zatím mi nejlépe vychází:

Casea Lyra MK2
Benchmark DAC1 PRE USB
Audio GD NFB-10.33


Casea asi bude zvukově nejdál, ale zas oproti Benchmarku mi přijde málo univerzální. Do Benchu nastrkám TV, CD player, počítač včetně vystupu z preampu pro gramofon. S Caseou budu muset furt vzadu prehazovat kabely + je zde absence USB, takže bude treba investice do Hiface Two.
Nicméně pokud by zvukově Lyra vyložené Benchmark válcovala, tak bych pohodlí oželil. Je opravdu Lyra o kus lepší? Nebo jsou to spíš nuance?


Audio GD NFB-10.33 se mi pak líbí jak je to zpracovaný, ale nic moc recenze jsem na to nečetl ani zde na foru jsem toho moc o tomto dacu nevyhledal. Navíc ty jejich stránky jsou nějaky zmateny a nevim jakým způsobem se to tam objednává. Takže to vidím spíš na první dva přístroje.
vintage321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 3. 2016 13:36

Tu maju napisane, ako objednavat: http://www.audio-gd.com/Shop-EN.htm

Nikde ale nie je napisane ze to musis objednavat u vyrobcu. Kupis to aj v susednom Polsku.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vintage321 7. 3. 2016 15:05

Díky moc, ten odkaz 'jak objednat' jsem přehlídl. Pokud bych měl vzít audio-gd tak přímo od výrobce, vyjde mnohem levněji jak z Polska...

Jinak ale momentálně spíš uvažuji od Lyře nebo Benchmarku, který bych vzal 2nd hand. Cenově to vychází +- stejně...
vintage321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feathoron 7. 3. 2016 17:29

Nezapomeň připočíst daň, clo, vyřízení proclení a poštovné a když bude problém, tak to musíš poslat do číny na opravu. Jinak souhlasím, že z číny to vyjde levněji.
feathoron
Junior

Odeslat příspěvekod vintage321 7. 3. 2016 17:33

Jj to jsem tak nějak počítal, ale i tak by to mělo vyjít levněji... Ale stejně to vidím spíš na tu Lyru nebo Benchmark, z druhé ruky kolem 10 tis...
vintage321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 8. 3. 2016 15:21

Mně si sedly AKG702 s HYPA1, ale to bys musel přitlačit na rozpočet a vzít i zvlášť DAC, výhodou je potom možnost odladění změnami libovolného DACu.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vintage321 9. 3. 2016 07:36

A jaký si k Hypě zvolil DAC? Měl jsem od Hypy koncák a byl jsem spokojenej...
vintage321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 9. 3. 2016 10:19

Měl jsem audiogd NFB15, který jsem používal už jenom jako DAC díky koupi HYPA1 a poslech naprosto v pohodě. A to mám AKG teprve měsíc. Ještě lépe zněla AKG702 s HYPA1 + Vincent DAC1 + kvalitnější kabeláž, šlo o poslech u jednoho člena vedlejšího hififóra. Díky zkušenosti s tímto poslechem jsem sáhl právě po těchto sluchadlech, ač jsem je v minulosti měl jen v podobě 701ček, ale nebylo to ono. Nyní čekám na DAC SMSL M8 (necelých 200 liber).
OT: měl jsi koncák HYPA? Jsi sekl s klasickým poslechem nebo proč si jej prodal?
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 9. 3. 2016 10:19

Měl jsem audiogd NFB15, který jsem používal už jenom jako DAC díky koupi HYPA1 a poslech naprosto v pohodě. A to mám AKG teprve měsíc. Ještě lépe zněla AKG702 s HYPA1 + Vincent DAC1 + kvalitnější kabeláž, šlo o poslech u jednoho člena vedlejšího hififóra. Díky zkušenosti s tímto poslechem jsem sáhl právě po těchto sluchadlech, ač jsem je v minulosti měl jen v podobě 701ček, ale nebylo to ono. Nyní čekám na DAC SMSL M8 (necelých 200 liber).
OT: měl jsi koncák HYPA? Jsi sekl s klasickým poslechem nebo proč si jej prodal?
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vintage321 10. 3. 2016 09:37

Děkuji za cenné informace. Zvážím ještě možnost samostatného DAC+headamp... Rozpočet mám však na celou věc max 18 tis. Původně jsem chtěl dát 10 s tím, že 8 tis vrazím do NAS serveru, který budu mít jako uložiště, ale to by snad ještě chvíli počkalo.

Jinak Hypa hrál skvěle, měl jsem tu slabší verzi Hypa 10, hrálo to hodně čistě s přehledem a skvělou kontrolou basů.
Zjistil jsem ale, že se na hudbu z repra nedokážu soustředit tak jako když mám sluchátka, furt mě něco rozptyluje. Když si dám sluchátka tak se ocitnu v úplně jiném vesmíru.
Hypu 10 jsem tedy prodal a koupil levnější univerzální zesilovač z druhé ruky, který mám propojený z TV, DVD, CDP a gramofonem. Nehraje to jako Hypa, ale hraje to velmi slušně pro moje účely dostatečně - filmy, hudba jako kulisa atd.

No a právě na soustředěný poslech (z 90% klasika) chci kvalitní sluchátkovou sestavu, preferuju hodně detailů - je pro mě důležité aby se jednotlivé smyčcové sekce nepřekrývaly a třeba sbory neslévaly, což se mi ted s nekvalitním zdrojem (levny CDP) děje. Sluchátka už mám právě AKG702 a je mi jasný, že mi hrají teď tak na 20%...
vintage321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 10. 3. 2016 09:52

Nejsem žádný sluchátkový guru jako jiní zkušenější členové, ale pokud jsi na klasiku a předpokládám, že nečekáš fyziku kontrabasu jako v případě pořádných beden, pak by jsi měl být z kombinace HYPA1 + AKG702 unešený. Obrovský prostor nadýchané výšky a právě HYPA1 dává hodně vyniknout středům s pevným basem. To, že jsou AKG dost analytická ti bylo jistě jasné před koupí. Co jsem dával poslechnout klasiku této kombinace i mojí ženě, která zpívá ve sboru, tak říkala naprosto dokonalé a to má výborný hudební sluch! Každou chvíli dojde zmíněný DAC, tak poreferuji. Také řeším uložiště NAS, ale zatím to nějak "lepím" bez něj a dolaďuji audiořetězec. Pokud jsi někde od OL, klidně se stav na poslech ;-).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vintage321 10. 3. 2016 09:59

To máš tu headamp verzi Hypy? Dívám se, že to není zas tak drahé :-)
A jak ses rozhodl pro ten DAC SMSL M8? Čtu teď na to samé skvělé recenze až mě to prekvapuje u tak 'levného' zařízení :-)

Jiank do Olmika to mám bohužel krapet dost z ruky :-)
vintage321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 10. 3. 2016 10:27

jj mam jen tuhle chudou verzi, ale vzhledem k ceně/komfortu FULL, který nevyužiji naprosto super a slouží mi i jako PREAMP. Ohledně SMSL M8 uslyším, trochu ve mně vzbuzuje nedůvěru hmotnost balíčku 650g :D, nejde sice o zesík, kde jsou kg poznat, ale přeci jen adaptér něco váží a obal bude asi umělá hmota místo broušeného hliníku, jinak by se nedostali na takovou hmotnost. Ale reference má super a pokud většina lidí píše, že je min. lepší než CA DAC Magic, tak se toho nebojím, audiogd hrál vesměs podobně a byl jsem s ním spokojený . Řadím DAC k článku řetězce, který méně ovlivní zvuk, než reprosoustava či zesilovač, které ve svých cenových kategoriích umí předvést rozdíl až na úrovni průšvih/super.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vintage321 10. 3. 2016 10:36

Jo ta hypa se mi líbí čím dál vic :-) Ten output je regulovatelnej Volume čudlíkem? Když píšeš že to používas jako preamp...


Na ten DAC jsem zvědavej, dej pak určitě vědět co ti přišlo :-)
vintage321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 10. 3. 2016 10:57

Ano ma velke kolecko s volume na predni strane :-)). Pak dam vedet.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků