Repro k PC do 200 eur?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod unreall 10. 3. 2016 21:51

Piskanie na grafickych kartach vobec neries, to by si nekupil ziadnu. Ono piskat moze, ale nemusi to ist nutne do tych bedni. Mne to robi doska, ta je cela nejaka ukecana :mrgreen: a z nej to cez usb lezie proste do tych bedni, inak v sluchadlach to nepocujem vobec, tam je uplne ticho, ale tie bedne to asi zosilnuju a preto to tak pocut.

Inak ja mam Asus 970 a v prakticky je uplne ticha, len v zatazi cvrlika a to ked spustim hru, ktora jej da zabrat, tak to cvrlikanie sa asi tak 5 nasobne zosilni a ide cez bene von, to je uplny extrem, to sa neda hrat v takom stave :mrgreen: Ale stale za to moze ta doska si myslim. keby je v poriadku, tak to neprenasa nikam.
unreall
Junior

Odeslat příspěvekod peny 10. 3. 2016 22:30

no podla mna si si skor zvykol na ten brum, ako ze sa sam od seba odstranil.... takze asi takto
peny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 11. 3. 2016 01:27

brum bol urcite zo siete, vsak sa pozri ako to ma pozapajane
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unreall 24. 3. 2016 15:03

Skusal som sa nejako zbavit toho zvukoveho bordelu a prepojil som PC cez opitcky vystup, ktory vedie do optickeho vstupu Audinstu a po chvili laborovania v zvukovych nastaveniach windowsu mi aj vypisuje, ze ide o SPDIF vystup a to aj priamo na ovladaci hlasitosti a normalne vsetko prehrava, akurat sa nic nezmenilo na tom sume, co z bedni vychadza. Da sa to prepojit este nejak inak?

Dokonca som aj usb kabel od toho Audinstu uplne odpojil a aj tak to tam stale leze...
Přílohy
jhkjh.PNG
jhkjh.PNG (26.17 ) Zobrazeno 3282 krát
unreall
Junior

Odeslat příspěvekod unreall 24. 3. 2016 16:41

Tak teraz som z toho uz uplne mimo... Vytiahol som usb kabel od Audinstu z pc a pripojil ho k Notebooku, kde mi predtym ziadny sum od PC do bedni nebehal a on je tam zrazu aj tak! Bedne su proste uplne odpojene od PC a stale ked hybem mysou, ktora je pripojena k tomu PC, nie k NB, tak pocujem jej pohyb v bednach... akoze zatial som este normalny, takze tomu vazne prestavam rozumiet... :?: :roll: :hm
unreall
Junior

Odeslat příspěvekod ppes1986 25. 3. 2016 19:50

Toto som riešil tiež. Mal som Presonus Ceres 4,5 BT. Zvuk do nich mi šiel z notebooku cez externú zvukovku Creative sound blaster X-Fi 5.1 Pro. Z dosť veľa zdrojov som čítal že nevydáva takmer žiaden šum. No ja som stále počul myšku, ventilátor a ďalšie veci priamo v reprákoch. Po mesiaci som Presonus vymenil za repro od JBL (LSR 305). Zvuk od Presonus ma nebavil tak ako som si to predstavoval. No môj problém s pazvukmi stále trval. No včera som úplnou náhodou odpojil zdroj od notebooku a všetok nepríjemný zvuk je preč. Skúsil som zdroj z iného notebooku a už to je ok. Žiaden nepríjemný zvuk tam nie je. Takže v mojom prípade to bol zdroj. Na tvojom mieste by som si skúsil od niekoho požičať zdroj. Je to vec ktorá sa dá bez problémov zapojiť. Keď to nebude v tom tak aspoň máš istotu že to nie je zdrojom. Inak tiež som mal pocit že to v bedniach počujem aj keď boli odpojené od zdroja. Skús ich zapojiť ešte raz do notebooku tak ako si písal no PC vypni alebo rovno odpoj celé zo siete. Nechaj tam iba notebook
ppes1986
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unreall 31. 3. 2016 16:36

Kupil som druhu predlzovacku a natiahol z opacnej strany izby, kde je dalsia zasuvka a po pripojeni behol do bedni este vacsi brum, ako v nich bol predtym. Bol to dost extremny brum, asi ako ked sused kosi vedla travu. Ide dokonca o lepsi predlzovaci kabel s prepatovou ochranou. Proste vzdy, ako som pripojil nieco do tej druhej zasuvky, tak nastal neznesitelny brum. Nakoniec som to vyriesil tak, ze su obe predlzovacky zapojene v dvojzasuvke tam, kde bola predtym ta prva. V tej novej su zapojene bedne a Audinst a v druhej zvysok PC a brum prestal.

Podarilo sa mi to dokonca zapojit nejak tak, ze uz nebolo pocut ani ten bordel z PC, ale na druhe zapnutie PC uz tam zase bol. Takze som skusal rozne varianty zapojenia kablov do predlzovaciek v domneni, ze sa mi podari najst nejaka vhodna kombinacia a vyriesim tym dva problemy naraz. No nakoniec sa mi to samozrejme nepodarilo a priviedol som si ako bonus dalsi problem v podobe odideneho modemu.... Takze mam aj novy modem...super :tleskani

Inak skusal som ten NB zapojit samostatne, cize vsetko ostatne bolo odpojene a ziadny sum v bednach nebol, ten nastane vzdy, ked je fyzicky pripojeny ten klasicky PC. Nemam ako skusit iny zdroj, takze to mozem len risknut a kupit nejaky poriadny drahsi Enermax a dufat, ze to bolo sposobene naozaj tym zdrojom.
unreall
Junior

Odeslat příspěvekod unreall 29. 6. 2016 14:28

Po dlhej prestavke som nakoniec teda zakupil novy zdroj a to rovno Enermax RevolutionXt 630W 80Plus Gold
No, okrem toho, ze ma samotny zdroj celkom sklamal, pretoze som mal znacku Enermax zafixovanu, ako zrovna tu, ktora vyraba jedny z najkvalitnejsich zdrojov. No ten moj hned po spusteny rozne drncal a vydaval na moj vkus aj vyrazne nepriaznivy hluk. Mozno to bolo sposobene tym blbym plastovym krytom, ktory do zdrojov vzdy pchaju a ako do neho narazal vietor od vetraku, tak to cele rezonovalo. Viem, ze na starom zdroji som to okamzite odstranil a bol pokoj.

Tu som si vsak neni isty, ci ide o podobny problem, alebo su navine samotne loziska vetraciku. Skusat rozoberat, aby som to zistil urcite nebudem a ani ma nezaujima, preco to tak je. Zdroj mal byt tichy hned od zaciatku, nie po zasahoch, ktore by aj tak nakoniec mozno nic neriesili. Inak moze ist o vazne kvalitny zdroj, ale ten hluk a nie je to bezny hluk roztoceneho vetraku, je skutocne pre mna neakceptovatelny.

V kazdom pripade, zdroj nic s povodnym problemom nevyriesil a pazvuky do repro bezia veselo dalej. Vzhladom k tomu,ze problem pretrvava a k faktu, ze s prevadzkou celeho zdroju som neni prilis nadseny, tak poputuje naspat v 14 dennej lehote na vratenie penazi. Aspon uz viem, ze to zdrojom nebolo a druha alternativa bude asi nakoniec ta doska. Pockam na uvedenie novej rady CPU a zrejme kupim rovno celu novu zostavu, aj tak som to mal v plane.
unreall
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 29. 6. 2016 21:01

K tomu počítačovému zdroju: ja mám Corsair RM550 a stále funguje pasívne, max bez problémov, dlhá záruka atď...odporúčam.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unreall 30. 6. 2016 19:01

Corsair mam teraz a to model TX650 a sice funguje, ale vetrak som musel okamzite vymenit, nic hlucnejsie som v zivote snad ani nepocul... Cosrair robi skvele pamatove moduly, ale u zdrojov v nich nemam zas az taku doveru, ale zalezi aj od modelu samozrejme. Inak budem kupovat s najvacsou pravdepodobnostou zdroj od Fractal Design, kvoli kratkej hlbke a rozumne rozlozenych konektorov pre modularne zapojenie (idealna volba pre skrinku Node 304).

Ale to az volakedy neskor. Zdroj moj problem zo zvukom neriesi tak ci tak, takze na vine bude asi ta doska...dufam.
unreall
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 30. 6. 2016 19:43

RM je vyššia stredná trieda zdrojov a v podstate nemá za túto cenu konkurenciu. Ale ako hovoríš, tvoj problém zdroj aj tak nevyrieši...
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unreall 1. 7. 2016 20:57

Zdroj som dnes uz vratil a peniaze mam naspat, tak teraz uz len cakat kym sa dokopem k novej doske, resp. k celemu novemu PC, pretoze mITX dosku pre socket 1155 s rozumnou cipovou sadou hladam uz asi 2 mesiace a stale nic... Ak to ale nebude ani doskou, tak to uz bude fakt problem.
unreall
Junior

Odeslat příspěvekod f1sker.com 1. 7. 2016 21:48

Kupil si si lacne monitory a tu mas dosledky ;)
Volakedy som mal take iste problemy, kupil som Mackie mr5 a pocul som kazde pohnutie mysou, vymenil som dosku, zdroj a nic, pouzival som externu zvukovku creative. Pomohlo my az vymenit zvukovku za symetricku.
Neskor som Mackie predal a kupil lepsie monitory (Adam audio, Genelec, Dynaudio) a ani pri jednom z nich sa podobny problem nevyskytol.
Cize tieto lacnejsie monitory maju strasne odflaknutu elektroniku.
Mozes:
1/si nechat tieto monitory a skusit ich galvanicky oddelit od pc ( kvalitna optika, galvanicky oddelovac)
2/ skusit symetricku zvukovku a zapojit ich symetricky
3/ vyskusat vyssiu triedu monitorov
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod unreall 2. 7. 2016 08:05

Tak cital som vela recenzii, videl vela videi a nikde sa nikto na nic podobne s tymito monitormi nestazoval... Mimochodom z Notebooku ziadny neziaduci signal nesiel a ako som pisal uz vyssie, tak presne tie iste zvuky, co pocujem z tych monitorov vychadzaju aj zo samotnej zakladovky, akurat logicky s nizsou intenzitou, kedze zosilnovac to cele zosilni.

Presonus mozem cele uplne odpojit a kludne ich vyhodit aj von na dvor a stale ten zvuk vratane pohybu mysou budem pocut vychadzat jemne od zakladovky. Povodne som vsak myslel, ze to lepsi zdroj odfiltruje, ale ten s tym pravdepodobne uz nic nezmoze a moze mat ochrany akekolvek. Keby to bolo reprakmi, tak ten zvuk je pocit iba cez ne. Lacne produkty maju mizernu elektroniku, to som sa presvedcil uz par krat. Znacka Samsung je v mizernej elektronike ako doma... ale aj keby mali Presonus na nic elektroniku, tak to stale nebude sposobene v mojom pripade prave nou.

Chcem pockat na uvedenie novej rady CPU od Intel a potom predam cely PC a zlozim novy, takze zatial trpim pazvuky no..uz som si aj celkom zvykol :D
unreall
Junior

Odeslat příspěvekod f1sker.com 2. 7. 2016 08:57

Ten ntb je v elektrike ked to skusas? Ak ano, aky ma napajaci adapter, s dvojkolikom ci trojkolikom?
f1sker.com
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků