Výběr sluchátek do 5000 - nejspíše Audio-Technica

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xnoba 8. 3. 2016 21:03

Zdravím,
chtěl bych vás poprosit o radu s výběrem nových sluchátek. Už skoro 10 let používám Koss Porta Pro a nyní bych si chtěl polepšit a koupit něco co mě zvukem posune o něco dále. Můj strop je 5000 Kč, hudbu budu přehrávat hlavně z MacBooku Pro a iPhonu 6. Sluchátka budu tak ze 30% používat venku a ze 70% v práci.
Ve zvuku se celkově moc nevyznám, tak prosím omluvte můj popis.

Ze začátku mě z recenzí zaujala sluchátka Sennheiser HD 25 a Marshall Monitor.

Byl jsem si je poslechnout v Audigo, ale obě sluchátka mě nijak moc nezaujala.
U Marshallů mi přišlo, že zvuk je možná až moc hutný a celkově asi přebasovný. Rock tam zněl poměrně dobře, ale u některých nahrávek mě zvuk nebavil, protože mi přišlo, že by to mělo znít jinak, čistěji.
Sennheisery byly chváleny v mnoha tématech zde na fóru a čekal jsem bombu. Možná jsem měl moc přehnaný očekávání a proto mě tak nenadchly. Asi bych chtěl více basů než tyto sluchátka mají a za to co sluchátka stojí jsem čekal něco více (v porovnání s Porty).

Vyzkoušel jsem si ale Audio-Technica ATH-ES7 (http://sluchatka.heureka.cz/audio-techn ... 7/#section) a M50x (http://sluchatka.heureka.cz/audio-techn ... x/#section) a obě mě zvukem zaujaly více než výše zmíněná. U těch ES7 mě bavil zvuk asi poněkud více, u M50x mi přišel více hutný, ale stále fajn.
Jen jsem narazil na problém, že ES7 se v černé barvě nedají prakticky už sehnat (stále to ale nevzdávám a hledám je), tak jsem hledal podobná a našel od Audio-Technica ještě tyto:

Audio-Technica ATH-WS99 - http://sluchatka.heureka.cz/audio-techn ... 9/#section
Audio-Technica ATH-WS55i - http://sluchatka.heureka.cz/audio-techn ... i/#section
Audio-Technica ATH-WS70 - http://sluchatka.heureka.cz/audio-techn ... e/#section

Problém ale je, že tyto modely není možnost si nikde vyzkoušet a tudíž nevím co od nich čekat a jestli by mě mohli zvukově bavit.

Nemáte tedy, prosím vás, někdo s těmito sluchátky zkušenosti (i s těmi ES7 a M50x)? Nebo nevíte o některých jiných (klidně jiná značka), které by měly podobný zvukový projev jako ES7 nebo M50x?
Pomůže mi jakákoliv rada, protože zatím moc nevím, která si vybrat.

Nebo nevíte jestli se třeba nechystá nějaký nástupce těch ES7.

Předem děkuji za odpovědi
xnoba
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 8. 3. 2016 22:17

Vyzkoušel bych ještě V-MODA XS a Bang&Olufsen BeoPlay H2. Nástupcem ES7 jsou ES700, ale u těch pozor na problémy s komfortem nošení a poměr cena/výkon u nich není zrovna moc příznivý.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 3. 2016 22:49

To uz radsej ako ES700, MSR7.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 9. 3. 2016 06:18

AT ES7...byly na delší čas nepoužitelné,jsou extrémně nepohodlné a mají velký přítlak..dopuručuju B&O H2..zvukově o galaxii jinde a pohodlí je vellmi slušné..
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibikee 9. 3. 2016 09:29

Najprv by si si mal asi vymedzit, ci chces sluchadla na usi alebo okolo usi, kedze sa pytas aj na M50x.
Dobry zvuk moze byt nielen v tme lepsi ako dobry obraz :)
tibikee
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xnoba 9. 3. 2016 14:09

V-Moda jsem si zkoušel a ty mi vůbec neseděly na hlavě. ES700 už jsou cenově pro mě mimo a ty H2 mě docela zaujaly.
To jsou opravdu o tolik lepší než zmíněná ES7 nebo M50x?

Jinak jestli budou na uších nebo okolo asi nezáleží. Když nad tím, tak přemýšlím, tak asi v obou případech si dokoupím nějaké pecky, které bych mohl tahat všude sebou. Když budou trošku skladnější tak to samozřejmě uvítám, ale není to nijak určující. Hlavně bych se chtěl nějak výrazněji posunout od těch Kossů.

Díky
xnoba
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 9. 3. 2016 15:49

H2 jsou opravdu úplně někde jinde než AT-ES7..opravdu..o kossech netřeba ani mluvit..
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xnoba 9. 3. 2016 22:17

Tak čím víc nad těmi H2 přemýšlím, tak je více zavrhuji a to kvůli ceně, je to už nad můj plán a i cca 1500 Kč nad těmi co jsem chtěl původně.
Vypadá to tedy na ty M50x. Myslíte tedy, že jsou ok? A měl by u nich být lepší zvuk než u ES7?
xnoba
Junior

Odeslat příspěvekod tibikee 10. 3. 2016 05:39

Co sa tyka zvuku, mozem tiez tie H2 odporucit, hraju neskutocne cisto a dynamicky. Len pozor na komfort, nesadnu kazdemu. Radimecek si ich nemoze vynachvalit, mna po 10 minutach tlacili. Holt kazda hlava je ina..
Dobry zvuk moze byt nielen v tme lepsi ako dobry obraz :)
tibikee
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xnoba 12. 3. 2016 19:02

Zdravím,
tak po delší úvaze jsem nakonec objednal ty H2, nyní dorazily a měl bych k nim pár dotazů.
Zajímalo by mě jak moc si ještě sednou zvukově, protože mě celkem zarazily basy. Hrajou pouze tam, kde mají což je fajn, ale většinou jsou poměrně hluboké a výrazné. Možná to je jen o zvyku, ale mám strach aby mě to časem nezačalo spíš vadit.
Pak by mě zajímalo, jak moc se roztáhnou. Nemám vyloženě problém, že by mě bolela hlava nebo uši, ale přítlak je zatím poměrně velký a nevím jak to bude po několika hodinách. Vím, že jsem měl ze začátku problém i s Kossama, ale ty si časem sedly a pak to bylo v pohodě i po několika hodinách nošení.
A poslední dotaz se týká konstrukce. Protože když si je nandám, tak abych je měl pohodlně na obou uších, tak se hlavový most zvláštně deformuje, že ho mám na křivo. Těžko se to popisuje, ale na hlavě ty sluchátka vypadají, že jsou dost křivě nasazená a v jednom místě se most přetáčí, takže textil je tam vidět více. Ono už to začíná u těch "tyček" co spojují sluchátko s hlavovým mostem, kdy jedno míří vodorovně nahoru a druhé míří už šikmo na temeno hlavy. U Kossů jsem je měl vždy rovně, tak to (snad) hlavou nebude a zkoušela si je ještě další osoba a té to dělá také. Máte taky někdo tento problém nebo jde o vadu sluchátek nebo si je jen špatně nasazuji?

Díky
xnoba
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 12. 3. 2016 19:10

basy si sednou po 20- 30 hodin rozehrání...když si je nasadím na hlavu,tak se most nepřetáčí,není prasklej?
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 12. 3. 2016 19:54

větší hloubka basů,celkový pocit nabasovanosti,by měl po těch 20-30h určitě odezní jak se sluchátka rozehrají.taky jsem to tak vnímal u některých modelů.přítlak by měl taky ve většině případů polevit...
co se týče hlavového mostu-že by vada z výroby? zkus postnout fotku...
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xnoba 12. 3. 2016 22:26

Most prasklý není, ale zjistil jsem, že záleží, jak si sluchátka nasadím. Pokud mám most skoro až na temenu hlavy, tak to je víceméně ok. Pokud si ho dám dále, směrem k čelu, tak už se to deformuje. Nepozoruje to někdo taky? Abych to případně vyměnil.
xnoba
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 13. 3. 2016 11:16

most mám pořád stejně,ať s tím manipuluju,jak chci..o žadném přetáčení nemůže být ani řeč..
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xnoba 14. 3. 2016 15:48

Tak nakonec je asi vše v pořádku. Těžko říct, čím to bylo, ale nyní to je daleko lepší. Na jedný straně mostu se ještě jen roztahují o trošku více. Asi nemám úplně symetrickou hlavu :), protože pokud je roztáhnu v ruce, tak mi to přijde v pohodě. Nebo to možná moc řeším :). Konstrukce se už lehce roztahuje, sice je ten tlak na uši ještě trochu znát, ale nijak mě z toho nic nebolí a můžu poslouchat úplně v pohodě i delší dobu.
Každopádně děkuju za doporučení, protože zvukově mi sedly perfektně a jsou perfektně izolovaný, takže mě nic při poslechu neruší.
xnoba
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků