Sloupové repro do 15000 Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod D 69 18. 3. 2016 23:29

Ahoj, jako totální amatér jsem se rozhodl pořídit si lepší stereo než 15 let staré Sony 2x5W. Po bezradném pročítání všeho jsem asi intuitivně dospěl k názoru, že začnu od konce, tedy u repro. Chtěl bych to zvládnout do cca 13-15k a našel jsem např. Magnat Shadow 207 za 15k. Uměl by někdo poradit ekvivalenty, kde by se dalo něco ušetřit, aby zbylo také na zesilovač. O tom také nevím nic, takže doporučení uvítám. Celkem to určitě nesmí přesáhnout 20k. Poslouchám výhradně rock, takže ocením dobré basy. Určitě preferuji sloupové uspořádání.
Moc díky za rady a tipy 8-)
D 69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 19. 3. 2016 07:52

Třeba NAD 3020i nebo SONY ES jsou zesilovače, které dobře poslouží tvému požadavku a repro, které jsou DIY tj. s vloženou hodnotnou prací a s výbornými měniči. Těžko asi budeš hledat výrazně lepší reproduktorovou sestavu v této cenové skupině. 8-) 8-)
http://elektro.bazos.cz/inzerat/5885160 ... -fandy.php
http://elektro.bazos.cz/inzerat/5859413 ... isaton.php
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D 69 19. 3. 2016 19:35

Díky moc za odpověď. Ještěm jsem se díval na Magnat Quantum 657 a Tannoy Revolution DC6T Special Edition z druhé ruky. Četl jsem něco, že jako obyč zesák je neuživí nebo tak, ale nedokážu to posoudit.
Dík.
D 69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 19. 3. 2016 20:58

A to chceš poslouchat rock na 15cm středobasu ala Tannoy? Doporučené Visatony strčí nějaký Magnaty i Tannoy v této šibeniční cenové relaci pro sloupové repro do kapsy :pozor. Kdyby jsi šel do bazaru, tak se dostaneš na úplně jinou metu.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D 69 20. 3. 2016 10:26

No, tak to vypadá, že to nemá řešení. Basy jsou určitě velmi důležité a 20 cm repro je asi nevykouzlí z ničeho. Snad kombinace se subwoofrem nebo regálové repro, ale to jsme zase na začátku. Ach jo...
D 69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 3. 2016 10:31

D 69 píše:Basy jsou určitě velmi důležité a 20 cm repro je asi nevykouzlí z ničeho.

Na základě čeho si myslíš, že nevykouzlí?
Jinak pro správný přednes basů je podstatnější umístění repro v místnosti a její zařízení než jestli je basák 18 nebo 25 cm.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MacPhenom 20. 3. 2016 14:07

Řekl bych že všeobecně se má za to že za 15 000 nelze koupit NOVÉ SLOUPOVÉ reproduktory které budou za něco stát, to lze až o deset tisíc výše. Došetřil bych a nebo koupil bazarové. ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 20. 3. 2016 19:06

...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 20. 3. 2016 19:14

Pokud je nikdo nevydraží tak jsou i tady
http://elektro.bazos.cz/inzerat/5809754 ... -sleva.php
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D 69 20. 3. 2016 19:44

Diky, myslím, že to musí dozrát. Kamarád mi důrazně doporučuje Warhfedale Diamond, otázka je jaký typ resp. cena. Tak budu sledovat nabídky a nějak to snad dopadne :-)
D 69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 20. 3. 2016 19:54

Tak proč ses ráčil otravovat zakládat vlákno? Už kvůli tvého kamaráda to nebylo od tebe moc pěkné.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 3. 2016 11:24

Když Warhfedale Diamond tak 10.7, ty na svojí cenu hrají pěkně. ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D 69 22. 3. 2016 20:15

Slyšel jsem je včera, ale buhužel nejel jeden výškáč, ale jinak celkem dobrý. Cena je trochu mimo původní rozpočet takže je to stále otevřené. Neznáte někdo Wharfedale Diamond 230? Tam je cena dostupnější, ale netuším jak to hraje. Budu dál sbírat info a uvidíme...
D 69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 22. 3. 2016 20:33

Já bych tedy zrovna Wharfedale nedoporučoval.Na třech zahrraničních forech kde je porovnávali zájemci o koupi reproduktorů v podobné cenové kategorii vždy dopadli nejhůře.I jeden nejmenovaný prodejce Hi-Fi techniky je nedoporučuje a to má už něco naposloucháno.Pokud se motáme v této cenové kategorii ,tak budou lepší Heco Music Style 500 (ideální pro tebe na rock,dobře basují)nebo DALI ZENSOR 5.jak velkou máš místnost?
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D 69 22. 3. 2016 21:48

momentálně asi 22, pokud se vše podaří, tak v budoucnu obyvák s kuchyní cca 40 m2. Takže proto pokukuji po něčem "důraznějším"
D 69
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků